Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Trpěla bolestmi hlavy: Měla v mozku tasemnici!

Ano, čtete správně! I to je možné, tasemnice se vám může dostat i do mozku Také nás to překvapilo, ale je to tak.
Vydáno: 03.09.2015
Yadira Rostro se uzdravuje po operaci
Yadira Rostro se uzdravuje po operaci Autor: facebook.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mladá žena Yadira Rostro z Texasu trpěla skoro devět měsíců nesnesitelnými bolestmi hlavy, proto se rozhodla jít k lékaři, aby podstoupila důkladné vyšetření, které by konečně určilo příčinu jejích ukrutných bolestí.

Ale to, co se dozvěděla, se podle jejích slov nedá srovnat ani s tou nejhorší noční můrou. Na něco takového rozhodně nebyla připravena. Samozřejmě, že se bála, že má v hlavně nádor, to bylo to nejhorší, co si dokázala představit, ale tohle ji doslova omráčilo.

Snímek jejího mozku Foto:

Když lékaři, kteří ji zkoumali, přišli s diagnózou, nemohla tomu uvěřit – na magnetické rezonanci se ukázalo, že se v jejím jedenatřicetiletém mozku cosi pohybuje. Našli osm larev tasemnice.

Vyšetřující lékař Richard Meyrat se domnívá, že si tohoto parazita dovezla z výletu do Mexika, který podnikla před pár lety. Zřejmě požila nějakou potravinu kontaminovanou výkaly. A zatímco se tento parazit obyčejně usazuje ve střevech, v jejím případě jeho cesty vedly do krevního řečiště a následně pak do jejího mozku.

Naštěstí pro ni jí lékaři z Dallas Medical Center larvy z mozku odstranili a žena se zotavuje po operaci, která jí pomohla zbavit se utrpení.

Tasemnice Foto:

A na závěr něco málo o tomto parazitu: Tasemnice jsou hermafroditi, nemají trávicí trubice – živiny přijímají osmoticky celým povrchem těla. Buňky pokožky vylučují látky, které blokují účinky trávicích enzymů hostitele. Vývojový cyklus tasemnice prochází několika larválními stadii, která žijí v různých mezihostitelích. Z vajíčka vylíhnutá larva (onkosféra) proniká do vnitřních orgánů mezihostitele (do jater, mozku, svalů, pojiva), kde se mění v boubel. Dospělá tasemnice se z boubele vyvíjí až v hlavním hostiteli.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama