Zdraví a nemoci

5. června 2017 07:30

Martina Čerňanská

VELKÝ REDAKČNÍ TEST: Uspěl Fit-day při pečení, snídani a hubnutí?

Když jsme dostaly v redakci možnost vyzkoušet produkty Fit-day, neváhaly jsem ani vteřinu. Proteinové nápoje a různá smoothie nyní vládnou světu a my se rozhodly vše vyzkoušet. A po pár týdnech testování pro vás máme výsledky.

Redaktorka Petra: Protein jako pomocník v boji proti chuti na sladké

O proteinu v prášku už čtu poměrně dlouho. Hrnou se na mne od všech fitness guru s dokonalými těly, jsou na Facebooku a narazíte na ně i na Instagramu. Pokud člověk potřebuje doplnit bílkoviny, zhubnout, nebo vyrýsovat, bez proteinu se často neobejde. Já jsem si vybrala datlový prášek, který se má smíchat s rostlinným mlékem. Jak jsem rychle zjistila, proteinový nápoj nebude úplně můj šálek kávy. Našla jsem pro něj však další a dost výhodný způsob využití. Jelikož chci hubnout, ale zároveň se odmítám omezovat, což je kombinace přirozeně směřující k neúspěchu, protein využívám při chuti na sladké.

S proteinem se dá totiž perfektně péct sladké, na které mám chuť (bohužel) minimálně jednou denně, a to nejčastěji večer. Zapátrala jsem trochu na internetu a našla jsem plno rychlých receptů na tzv. mugcaky –pečení v obyčejném hrnečku. Pečení s ochuceným proteinem má tu výhodu, že se můžete vyhýbat cukru. Stačí vám vajíčko, lžička proteinu, lžička kakaa, kypřící prášek a lžička oleje. Všechno smícháte (a pokud jste opravdu na sladké, přidejte zdravější cukr ve formě medu, rozmačkaného banánu atd.) a strčíte na 2-3 minuty do mikrovlnky. Kombinace různých ingrediencí a chutí jsou u mugcaků zcela neomezené. Můžete si udělat třeba i proteinový štrůdl.

Pro mě je to naprosto ideální způsob, jak během diety zkrátka po večerech neohlodávat kvůli chuti na sladké zdi.

Redaktorka Anna: Super rychlé pečení mne baví!

Vyzkoušela jsem dva produkty – mrkvový koláč se skořicí (CARROTCAKE Cinnamon) a čokoládové palačinky (PANCAKE Chocolate). U obou byla příprava velmi snadná – směs se rozmíchá v misce nebo v shakeru s vodou. Palačinky se pečou klasicky na pánvi vytřené olejem, ze směsi na mrkvový koláč se pečou muffiny buď v klasické troubě nebo, což považuji za velkou výhodu, v mikrovlnné troubě, kde jsou hotové během 90 vteřin. Téměř bez práce, s minimem špinavého nádobí.

Protože jsou oba výrobky bez přidaného cukru, není ani výsledný produkt sladký, což může někoho zaskočit. Mně osobně nesladké muffiny nechutnaly, proto jsem zkusila směs lehce přisladit - třtinovým cukrem, stévií a Grankem. Nejlepší byla varianta se stévií. Palačinky stačilo potřít tenkou vrstvou džemu.

Redaktorka Martina:

Před časem jsem se rozhodla, že budu zdravě snídat. Nejdříve jsem zkusila různé vločkové směsi, ale pořád to nebylo tak nějak ono. Když se mi dostal do rukou Fit-day, konkrétně Superfood Long Life, začala jsem experimentovat. Konkrétně tento produkt se dá užívat „jen“ jako doplnění denní dávky bílkovin a antioxidantů, ale já se rozhodla ho začlenit do mého snídaňového menu.

Nejdříve jsem ho zkusila jen promíchat s vodou. To sice nebylo špatné, ale jako snídaně to pro mne bylo nedostačující. Poté jsem si do něj přidala postupně různé ovoce – jablka, borůvky, maliny, ale stále jsem měla pocit, že snídani mi to nenahradí. Nakonec jsem si na stránkách chytrasnidane.cz našla různé rady a recepty a smíchala jsem Long Life s rýžovým mlékem a banánem a za mne rozhodně nejlepší kombinace! Stačilo to promíchat v shakeru (v mém případě kvůli banánu v mixéru) a lahodná snídaně byla hotová. Snídám takto již zhruba 3 týdny a po dlouhé době nemám hodinu po snídani hlad a cítím se celkově více nabitá energií.

Redaktorka Klára: Díky Fit-day konečně snídám

Obecně mám problém snídat, protože si radši přispím, než abych vstala dřív a připravovala si snídani. Navíc nemusím moc sladké, takže jsem uvítala vyzkoušet koktejly Fit day, které obsahují především bílkoviny a spoustu dalších zdraví prospěšných látek. Ten můj je vyrobený ze zeleniny, konkrétně obsahuje okurku a brokolici a jeho příprava je víc než snadná. Stačí rozmíchat ve vodě a vypít, takže za minutu máte hotovo.

Je ale možné si s tím trochu pohrát, smíchat prášek třeba s kokosovou vodou nebo rýžovým či mandlovým mlékem, pro vylepšení chuti jsem zkoušela přidat citronovou šťávu a bylo to velmi osvěžující.

Více informací o produktech najdete na webu www.chytrasnidane.cz

Save


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.