zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Víme, jak dát sbohem oparům!

Jak si poradit s opary
Autor: profimedia.cz Jak si poradit s opary
pruchol , Vydáno: 15.11.2015
Objeví se zničehonic a jak naschvál v okamžik, kdy to nejméně potřebujeme. Opary jsou nepříjemnou záležitostí, která je nejenom neodbytná, ale navíc ji doprovází intenzivní bolest. Jak se s nimi poprat a na co si dát pozor, abychom oparu zkrátili jeho existenci? Čtěte dále!

reklama

Cože to ten opar vlastně je a proč nám ztrpčuje život?

Začíná to puchýřky, které prasknou a utvoří se strup. Za vším vězí právě herpes virus (HSV 1), jakmile vstoupí do našeho organismu, tak se v něm pasivně zabydlí a vystrčí drápky ve chvíli, kdy jsme oslabeni (nachlazení, únava, deprese). Mnohdy ale nám, ženám, může zavařit i hormonální nestabilita a podle zkušeností mnohých dokonce i příchod menstruace.

 

Prevencí jsou vitamíny, imunita ve skvělé kondici a především žádný stres!

Zvlášť v tomto období není zrovna snadným úkolem, udržet své tělo před nápory bacilů imunní, ty totiž na nás číhají na každém kroku. Proto chroupejte jablka, zahřejte se poctivou česnečkou, zaskočte si do sauny, udělejte si čas sami na sebe a hlavně se snažte obrnit před starostmi, ke kterým vám zrovna na náladě nepřidá skutečnost, když mrknete z okna ven, kde po sluníčku není ani stopa. Nepodceňujte ani obyčejné maličkosti - i pouhé objetí z lásky, nebo pusa na čelo od vašich dětí vás nejenom pohladí na duši, ale podle vědců vám tyto láskyplné signály znásobí imunitu.

Jak si poradit s opary - Obrázek 3 Foto:

Béčko si umí s opary poradit!

Odborníci se shodují, že lidé, kteří trpí na tyto nepříjemné „boláčky“, mají vesměs nedostatek vitamínu B. Pokud cítíte, že vám u rtu zase brojí viry, aby propukly v nepříjemný opar, zaplujte do lékárny pro béčko a řekněte si rovnou i o kyselinu listovou. Jídelníček obohaťte o pstruha na mandlích, nebo lososa na bylinkách, banánový smoothie, nebo si na žitný chléb namažte kvasnicovou pomazánku. Právě v těchto potravinách jsou vitamíny skupiny B hojně zastoupeny. Dříve, než opar spatří světlo světa, si skvěle vystačíte s ledem a možná jeho vznik včas zarazíte.

Superpotraviny losos Foto:

Vytáhněte do boje s přírodou

Echinaceu velebíme až do nebe nejen z důvodu znásobení imunity, ale takédíky svému složení, které se v rámci léčby oparů projevuje tím, že usnadňuje hojení. Skvělou službu prokáže lékořice, nebo si na vatový tampon kápněte trochu jablečného octa a pnutí ustane. Je vaším přáním opar vyzmizíkovat z obličeje do druhého dne? Pak vsaďte na smetanu, ta nekompromisně ničí viry a tím i celý opar. O krok napřed budete i s rostlinným olejem, zinkem, nebo dodržováním doporučené dávky vitamínu C.

Obyčejného líbání z úst na ústa se nemusíte bát. Nebezpečné je až v kombinaci s orálním sexem Foto:

Pravidla, které dodržujte!

- Stopněte líbání a také orální sex v okamžiku, kdy máte tu čest s oparem. A zakažte si na postižené místo sahat. Přece je nechcete rozmnožit geometrickou řadou.

- Pokud domácí léčení trvá déle než dva týdny, zajděte k lékaři. Jen stěží si s ním poradíte.

- Chystáte se na dovolenou a máte obavu, aby vám dlouhý let a s ním spojená únava neodstartovaly vznik oparu? Vybavte se vitamíny a hlavně si inkriminované oblasti natírejte ochranným krémem proti slunci.

-lz-

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama