Zdraví a nemoci

5. srpna 2016 04:30

Martina Čerňanská

Voda s citronem: 12 důvodů, proč je tak prospěšná pro naše zdraví

Voda s citronem: 12 důvodů, proč je tak prospěšná pro naše zdraví

Kdo by tušil, že ranní sklenice obyčejné vody s citronem může snížit krevní tlak, nebo vás dokonce zbavit bolesti kloubů? A to není všechno! Je to prostě malý zázrak. A co může být jednoduššího než si ráno dát jednu sklenici tohoto zázračného lektvaru?

Napomáhá při trávení

Jestli vás zlobí zažívání nebo cítíte nevolnost, dejte si sklenici nebo dvě a čekejte. Nejlépe působí sklenice vody s citronem hned brzy ráno, ale i během dne je skvělým pomocníkem. Ulevuje totiž od nadýmání, pálení žáhy a stimuluje lepší trávení.

Zvyšuje imunitu

Jestli cítite, že na vás jde pořádná chřipka nebo byste jí chtěli rovnou předejít, voda s citronem každý den je to pravé právě pro vás. Díky vysokému obsahu vitaminu C totiž citron udržuje naše tělo a náš imunitní systém silné a maximálně výkonné.

Zbavuje zápachu z úst

Ranní zápach z úst může být pěkně nepříjemný nejen pro vás. Většinou je způsoben toxiny z jater, na které voda s citronem působí skoro jako jed. A navíc také zbavuje vaše ústa všech bakterií, které mohou mít zápach také na svědomí.

Reguluje krevní tlak

Pro ty z vás, kteří trpí vysokým krevním tlakem, může být zařazení vody s citronem do každodenního života úlevou. Citron totiž udržuje cévy v dobré kondici, čímž snižuje krevní tlak.

Zlepšuje zrak

Vaše oči pravděpodobně nevyléčíte jen samotným citronem, ale obsah vitaminu C v tomto skvělém ovoci může dost pomoct. Podle některých studií dokonce vitaminy obsažené v citronu mohou zabránit tvorbě šedého zákalu a různým dalším nemocem očí.

Napomáhá při bolestech kloubů

Citron obsahuje tolik vitaminů a minerálů jako například vitamin C a A nebo vápník a draslík, že dokáže i nemožné, a to včetně léčení bolavých kloubů. Rozpouští totiž kyselinu močovu a tím zmírňuje bolest a záněty kloubů.

Vaše pokožka bude přímo zářit

Jelikož voda s citronem dokáže z těla vyplavit všechny špatné toxiny, bude vaše pokožka mnohem čistější a svěžejší. Díky vitaminu C také posiluje tvorbu kolagenu, což má za následek hladkou a zdravou pokožku.

Napomáhá k lepší funkci jater

Dnešní hektická doba, alkohol a nezdravá strava, to všechno má vliv i na naše játra. Voda s citronem se však o ně postará. Vyplavuje z jater toxiny a zlepšuje jejich celkovou funkci.

Obsahuje látky, které působí proti rakovině

Toto téma bylo v minulosti velmi probíráno. Ještě stále není jasné, zda voda s citronem může přímo zabránit rakovině, ale jisté je, že citron obsahuje spoustu látek, které působí blahodárně proti této nemoci.

Zlepšuje náladu a dodává energii

Zkuste pít ráno sklenici vody s citronem místo kávy a nebudete litovat. Citron obsahuje záporně nabité ionty, které při trávení působí jako katalyzátor. A kdo by nepotřeboval nějakou extra energii na náročné dny?

Uvolňuje ledvinové kameny

Pro ty z vás, kteří trpí ledvinovými kameny, je voda s citronem skvělým nástrojem, jak se jich zbavit nebo jim předejít. Citrát obsažený v citronech je totiž to, co přímo zastavuje tvorbu ledvinových kamenů.

Zhubnete po ní

Je to možná jasné jako facka, ale výměna sladkých a slazených nápojů za vodu s citronem vám může pomoci v běhu na dlouhou trať s vaší váhou. A pokud ji navíc vypijte vlažnou a hned poránu, skvěle vám nastartuje metabolismus a vše, co ten den sníte, budete lépe zpracovávat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.