Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Voda s citronem: 12 důvodů, proč je tak prospěšná pro naše zdraví

1/12: Napomáhá při trávení
Voda s citrónem trávení

Jestli vás zlobí zažívání nebo cítíte nevolnost, dejte si sklenici nebo dvě a čekejte. Nejlépe působí sklenice vody s citronem hned brzy ráno, ale i během dne je skvělým pomocníkem. Ulevuje totiž od nadýmání, pálení žáhy a stimuluje lepší trávení.

2/12: Zvyšuje imunitu
Voda s citrónem imunita

Jestli cítite, že na vás jde pořádná chřipka nebo byste jí chtěli rovnou předejít, voda s citronem každý den je to pravé právě pro vás. Díky vysokému obsahu vitaminu C totiž citron udržuje naše tělo a náš imunitní systém silné a maximálně výkonné.

3/12: Zbavuje zápachu z úst
Voda s citrónem zápach

Ranní zápach z úst může být pěkně nepříjemný nejen pro vás. Většinou je způsoben toxiny z jater, na které voda s citronem působí skoro jako jed. A navíc také zbavuje vaše ústa všech bakterií, které mohou mít zápach také na svědomí.

4/12: Reguluje krevní tlak
Voda s citrónem tlak

Pro ty z vás, kteří trpí vysokým krevním tlakem, může být zařazení vody s citronem do každodenního života úlevou. Citron totiž udržuje cévy v dobré kondici, čímž snižuje krevní tlak.

5/12: Zlepšuje zrak
Voda s citrónem oči

Vaše oči pravděpodobně nevyléčíte jen samotným citronem, ale obsah vitaminu C v tomto skvělém ovoci může dost pomoct. Podle některých studií dokonce vitaminy obsažené v citronu mohou zabránit tvorbě šedého zákalu a různým dalším nemocem očí.

6/12: Napomáhá při bolestech kloubů
Voda s citrónem klouby

Citron obsahuje tolik vitaminů a minerálů jako například vitamin C a A nebo vápník a draslík, že dokáže i nemožné, a to včetně léčení bolavých kloubů. Rozpouští totiž kyselinu močovu a tím zmírňuje bolest a záněty kloubů.

7/12: Vaše pokožka bude přímo zářit
Voda s citrónem pleť

Jelikož voda s citronem dokáže z těla vyplavit všechny špatné toxiny, bude vaše pokožka mnohem čistější a svěžejší. Díky vitaminu C také posiluje tvorbu kolagenu, což má za následek hladkou a zdravou pokožku.

8/12: Napomáhá k lepší funkci jater
Voda s citrónem játra

Dnešní hektická doba, alkohol a nezdravá strava, to všechno má vliv i na naše játra. Voda s citronem se však o ně postará. Vyplavuje z jater toxiny a zlepšuje jejich celkovou funkci.

9/12: Obsahuje látky, které působí proti rakovině
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Toto téma bylo v minulosti velmi probíráno. Ještě stále není jasné, zda voda s citronem může přímo zabránit rakovině, ale jisté je, že citron obsahuje spoustu látek, které působí blahodárně proti této nemoci.

10/12: Zlepšuje náladu a dodává energii
Voda s citrónem energie

Zkuste pít ráno sklenici vody s citronem místo kávy a nebudete litovat. Citron obsahuje záporně nabité ionty, které při trávení působí jako katalyzátor. A kdo by nepotřeboval nějakou extra energii na náročné dny?

11/12: Uvolňuje ledvinové kameny
Voda s citrónem ledviny

Pro ty z vás, kteří trpí ledvinovými kameny, je voda s citronem skvělým nástrojem, jak se jich zbavit nebo jim předejít. Citrát obsažený v citronech je totiž to, co přímo zastavuje tvorbu ledvinových kamenů.

12/12: Zhubnete po ní
Voda s citrónem váha

Je to možná jasné jako facka, ale výměna sladkých a slazených nápojů za vodu s citronem vám může pomoci v běhu na dlouhou trať s vaší váhou. A pokud ji navíc vypijte vlažnou a hned poránu, skvěle vám nastartuje metabolismus a vše, co ten den sníte, budete lépe zpracovávat.