zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Vodní meloun: Několik skvělých důvodů, proč si na něm v létě pochutnávat

Několik skvělých důvodů, proč si v létě pochutnat na melounu
Autor: istock.com Několik skvělých důvodů, proč si v létě pochutnat na melounu
cernanm , Vydáno: 22.07.2017
Vodní meloun - zelenina, která sice vyniká svoji sladkou a osvěžující chutí, avšak co do počtu kalorií, tak je zcela neškodná. A my pro vás máme tipy, s čím a na kolik způsobů ho můžete servírovat.

reklama

K létu prostě tak nějak už patří. Řeč je zelenině, která sice vyniká svoji sladkou a osvěžující chutí, avšak co do počtu kalorií, tak je zcela neškodná. Vychlazený meloun je prostě naše letní závislost.

K létu prostě tak nějak už patří. Všichni dobře víme, že meloun nejenom zažene chuť na sladké, ale zároveň spolehlivě osvěží, a to zvláště tehdy, když jej vytáhnete z lednice. Vodní meloun totiž obsahuje vysoký podíl vody, a to přes 90 %.

 • Dodá tělu kýženou hydrataci, což je v horkém období klíčové. Aby toho nebylo málo, navíc intenzivně regeneruje ledviny a vylučovací soustavu. Řadí se mezi močopudné potraviny a svým původem má zase blízko k dýni nebo cuketě.
 • Prevence před rakovinou. Meloun coby bohatý zdroj lykopenu představujte prevenci před rozvojem nádorového onemocnění, což je v dnešní době zcela zásadní informace. Obsah lykopenu je ve vodním melounu mnohem vyšší, než například v rajčatech. Tak se do něj zakousněte s chutí.
 • Má váš drahý problém s erekcí, která už není to, co bývala? Naservírujte mu meloun. Není nad stimulant přírodního charakteru, který je navíc skoro zadarmo. Meloun se skvěle postará o tvrdost mužovi chlouby.
 • Znáte jeho správný název? Je to lubenice vodní. Zajímavé, že?
 • Dostanete do sebe nejenom vápník, ale i zinek, jód či selen. Z řady vitamínů je to áčko, béčko a céčko.
 • Posiluje cévní systém a také činnost srdce.
 • Umazává věk. A to působením antioxidantům, které vyhlašují stop stav jak stárnutí, tak také poškození buněk. Nemluvě o dostatku kyseliny listové, která je pro buňky zcela zásadní.
 • Cítíte se po výletu, nebo pobytu u vody unaveně? Dejte si meloun, díky cukru spolehlivě dodá energii.

Jaké druhy melounů můžete ochutnat?

V obchodech nebo na cestách se můžete setkat s melounem cantaloupe, honeydew, galia, piel de sapo či crenshaw. Pokaždé plivete pecky a rádi byste sáhli po tom, co je nemá? Ideální je odrůda s názvem bouquet. Namísto těch tvrdých černých, vás po rozkrojení čekají jen ty drobné a měkké světlé barvy.

Při rozhodování v obchodech, který bude ideální a zralý, je vhodné se řídit nejenom stavem slupky, ale také vůní, to platí zvlášť u těch cukrových. Pokud zaklepete na dužinu či ji stisknete, zralý plod dá o sobě vědět tím, že v něm zavrže.

Využití melounu aneb kam s ním?

 • Do plátku melounu se klidně můžete zakousnout jen tak, avšak byl by hřích nevyzkoušet i další varianty, které můžete naservírovat rodině, nebo přátelům na party.
 • Máte choutky nastolit ryze melounovou dietu? Na to rovnou zapomeňte, tělo potřebuje i jiné klíčové látky, než si celé dny vystačit s melounem. V rámci diety ho doplňte třeba lahodným sýrem feta, nebo třeba italskou mozzarelou, ať vás alespoň trochu zasytí. A právě bílkoviny to s vládnou na jedničku. Ale jako doplněk či lehká svačina je to vynikající nápad.
 • Nevšední, avšak vynikající, je také kombinace melounu cantaloupe s parmskou šunkou, uzeným či grilovaným lososem a oříšky.
 • Oslavujte a zapomněla jste koupit šáňo? Situaci vám pomůže zachránit meloun a z něj připravená melounová bowle. Jejím základem je bílo víno, popřípadě bílý rum, nebo vodka.
 • Kousky melounu prokombinujte také v ovocném či na půl zeleninovém smoothie. Chcete-li, aby vás tento nápoj víc zasytil? Přisypte do misky chia semínka, nebo prášek z mořské řasy zvaný jako agar agar.
 • Milujete alkoholické koktejly všeho druhu? Vytuňte je o meloun a třeba i o exotické mango. Hravě si tak můžete přičarovat tropickou náladu, i když sedíte doma na zahradě.
 • Dětem vykouzlete z melounu osvěžující sorbet, nebo ledovou tříšť. Budou nadšení.
 • V létě na osvěžení skvěle pomáhá vychlazená melounová polévka, kombinovat ji můžete i s další ovocem, nebo chutnou okurkou či cuketou. Někdo přidává také pomerančový nektar či třeba mangový džus.

 

autor: LZ

reklama

Související témata: vodní meloun

reklama

Přečtěte si také

reklama