Zdraví a nemoci

8. dubna 2019 06:05

Martina Čerňanská

Zázračné hojení popálené youtuberky Týnuš Třešničkové

Už více jak 6 měsíců uběhlo od doby, co youtuberka Týnuš Třešničková utrpěla v tureckém baru ošklivé popáleniny druhého stupně na 15 % těla. Od té doby se léčí na klinice v Istanbulu a její skutečný stav zůstává pro její fanoušky menší záhadou.

Před 14 dny přidala na instagram novou fotku, kde ukázala své ruce. Příspěvek vyvolal vlnu reakcí, jelikož zranění a jizvy vypadaly velmi ošklivě. Až tak, že se spekulovalo, zda je vůbec v pořádku, aby s takto otevřenými ránami byla venku a zda je jizva na zápěstí vůbec pravá.

Nyní zveřejnila krátké video, kde má ruce krásně zahojené. Buď Týnuš Třešničková regeneruje opravdu rychle, anebo předchozí fotka byla opravdu upravená. Věříme ovšem v první případ a přejeme, aby se mladá youtuberka uzdravila co nejdříve a mohla se v klidu vrátit zpátky domů.

Co jsou popáleniny a jak se dělí?

Popáleniny jsou typem poranění tkáně či kůže způsobeného teplem, elektřinou, chemickými látkami, třením nebo ozářením. Popáleniny, které postihují pouze povrchovou vrstvu kůže, jsou známé jako povrchové neboli popáleniny prvního stupně. Když poškození pronikne do některé ze spodních vrstev, jedná se o popáleninu druhého stupně. Při popáleninách třetího stupně poranění postihuje všechny vrstvy kůže. Popáleniny čtvrtého stupně zasahují i do tkání nacházejících se hlouběji, například do svalstva nebo kostí.

Léčba popálenin

Nutná léčba závisí na závažnosti popáleniny. Povrchové popáleniny je možné léčit jednoduchými analgetiky, zatímco ty závažnější mohou vyžadovat delší léčbu ve specializovaných popáleninových střediscích.

Statistiky popálenin

Ačkoli rozsáhlé popáleniny mohou být smrtelné, moderní způsoby ošetřování vyvinuté od roku 1960 výsledky léčby výrazným způsobem zlepšily, zvláště u dětí a mladých dospělých. V celosvětovém měřítku každoročně v důsledku popálenin vyhledá lékařskou péči přibližně 11 milionů osob, přičemž na následky popálenin zemře 300 000 z nich.

Podobné články


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.