zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

ŽENY, které se nebojí ukázat své nedostatky – onemocnění kůže

Opravdu jsou obdivuhodné!
Autor: facebook.com Opravdu jsou obdivuhodné!
pruchol , Vydáno: 14.09.2015
Snad jen lidé žijící někde hluboko v lesích bez připojení k internetu ještě neslyšeli o inspirativním seskupení žen, které se rozhodly ukázat se bez použití make-upu. Prostě jdou s kůží na trh.

reklama

Možná právě ony byly inspirací pro ženy, které mají kožní onemocnění a na kráse jim to zrovna nepřidává. Rozhodly se však, že už je nebaví schovávat se před světem a bát se, že jednou na jejich tajemství někdo přijde. Ukázaly tedy veřejně své nedostatky a svěřily se okolí se svým nelehkým osudem. Šíření povědomí o těchto nemocech přináší zcela nový význam pro výzvu #NoMakeup selfies. Za to mají náš obrovský respekt.

1. Giorgia Lanuzza

Giorgia Lanuzza Foto:

Čtyřiadvacetiletá dívka trpí lupénkou už více než deset let. Poprvé se u ní projevila ve třinácti. Toto kožní onemocnění, které způsobuje zarudlé, vystouplé fleky, pokrývá 97 % jejího těla. I když bylo těžké smířit se s tím, dokázala to a nyní říká, že ji to vlastně posílilo a pomohlo vidět sebe, ale i okolí v jiném světle. Po všech těch letech se jí konečně povedlo najít důvěru ve své JÁ a chce ukázat jiným ženám, že jejich „abnormality“ by z nich mohly udělat silné osobnosti.

 

2. Winnie Harlow

Winnie Harlow Foto:

Jednadvacetiletá modelka je velice krásná i přes to, že má vitiligo, což je nemoc, která způsobuje ztrátu kožního pigmentu na různých částech těla. Jako teenager se Harlow náhodou setkala s topmodelkou Tyrou Banks, která jí dodala odvahu k tomu, aby šla na konkurz. Ona poslechla a tehdy se v Americe zrodila nová modelka. Skončila na šestém místě a od té doby se objevila v mnoha módních kampaních, na obálkách časopisů a v loňském roce si dokonce zahrála v klipu k písničce Guts Over Fear. Nazpíval ji Eminem a Sia. Winnie si v ní zahrála přímo zpěvačku Siu, která je známa tím, že svou tvář na veřejnosti ukazuje jen sporadicky.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Eminem - Guts Over Fear ft. Sia

 

3. Lisa Goodman-Helfand

Lisa Goodman-Helfand Foto:

Po 30 letech, kdy tajila svou pravou tvář, se ukázala světu bez líčení. Rozhodla se, že už se nechce schovávat pod tuny make-upu a uvědomila si, že by její životní úděl mohl pomoci dalším postiženým lidem a poučit okolí o nemoci, kterou trpí. Na svém selfie ukázala, jak vypadají příznaky sklerodermie, vzácného autoimunitního onemocnění, které způsobuje tvrdnutí kůže. Když Facebook odmítl zveřejnit tuto fotografii kvůli „negativní zpětné vazbě,“ zasadila se o vznik osvětové kampaně, #SclerodermaSelfies.

 

4. Ciera Swaringen

Ciera Swaringen Foto:

Devatenáctiletá Ciera se narodila s nemocí zvanou kongenitální melanocytární névus, která má na svědomí, že jí mateřská znaménka pokrývají 70 % těla. I když jsou tyto skvrny vlastně neškodné a fyzicky ji nijak nepoškozují, měla kvůli nim psychické problémy. V dětství si vytrpěla hodně ponižování a šikany. Ale místo toho, aby se z ní stala troska, která se ukrývá před světem, rozhodla se, že dá na obdiv svou přirozenou krásu a začala vystavovat své fotografie ve spodním prádle, aby lidem ukázala co nejvíce ze svého těla. A rozhodně na nich nevypadá nikterak rozpačitě!

 

5. Mui Thomas

Mui Thomas Foto:

Miu, které je dvaadvacet let, trpí vzácným genetickým onemocněním zvaných Harlequin Type Ichthyosis,  které způsobuje, že je pokožka vysušená, tvoří se šupinky a bolestivé praskliny, kvůli kterým je postižený člověk velice náchylný k infekcím. Přes všechny překážky, který jí její stav staví do cesty, věnuje Miu svůj volný čas tomu, aby o své nemoci mluvila na školách, aby zvýšila povědomí o životě s podobnými omezeními a odradila děti od šikany těchto „nešťastníků“.

 

6. Tiffany Posteraro

Tiffany Posteraro Foto:

Sedmnáct let tato čtyřiadvacetiletá dívka zakrývala silným make-upem bledé skvrny na svém těle, způsobené vitiligem. Bála se pohledů kolemjdoucích a nedokázala se smířit s tím, že bude každému vysvětlovat, proč má skvrny a že to není nakažlivé a nemusí se obávat její blízkosti. Nakonec dostala nápad, který i uskutečnila. Na svou paži si nechala vytetovat „Jmenuje se to vitiligo“, tím odpověděla na otázky, které kolemjdoucím naskakovaly hlavách. Od té doby své fleky nezakrývá.

 

Modelka Chantelle Brown-Young je krásná mladá žena

Říkali jí, že vypadá jako KRÁVA: Ona se stala supermodelkou

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama