zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

ŽENY, které se nebojí ukázat své nedostatky – onemocnění kůže

Opravdu jsou obdivuhodné!
Autor: facebook.com Opravdu jsou obdivuhodné!
pruchol , Vydáno: 14.09.2015
Snad jen lidé žijící někde hluboko v lesích bez připojení k internetu ještě neslyšeli o inspirativním seskupení žen, které se rozhodly ukázat se bez použití make-upu. Prostě jdou s kůží na trh.

reklama

Možná právě ony byly inspirací pro ženy, které mají kožní onemocnění a na kráse jim to zrovna nepřidává. Rozhodly se však, že už je nebaví schovávat se před světem a bát se, že jednou na jejich tajemství někdo přijde. Ukázaly tedy veřejně své nedostatky a svěřily se okolí se svým nelehkým osudem. Šíření povědomí o těchto nemocech přináší zcela nový význam pro výzvu #NoMakeup selfies. Za to mají náš obrovský respekt.

1. Giorgia Lanuzza

Giorgia Lanuzza Foto:

Čtyřiadvacetiletá dívka trpí lupénkou už více než deset let. Poprvé se u ní projevila ve třinácti. Toto kožní onemocnění, které způsobuje zarudlé, vystouplé fleky, pokrývá 97 % jejího těla. I když bylo těžké smířit se s tím, dokázala to a nyní říká, že ji to vlastně posílilo a pomohlo vidět sebe, ale i okolí v jiném světle. Po všech těch letech se jí konečně povedlo najít důvěru ve své JÁ a chce ukázat jiným ženám, že jejich „abnormality“ by z nich mohly udělat silné osobnosti.

 

2. Winnie Harlow

Winnie Harlow Foto:

Jednadvacetiletá modelka je velice krásná i přes to, že má vitiligo, což je nemoc, která způsobuje ztrátu kožního pigmentu na různých částech těla. Jako teenager se Harlow náhodou setkala s topmodelkou Tyrou Banks, která jí dodala odvahu k tomu, aby šla na konkurz. Ona poslechla a tehdy se v Americe zrodila nová modelka. Skončila na šestém místě a od té doby se objevila v mnoha módních kampaních, na obálkách časopisů a v loňském roce si dokonce zahrála v klipu k písničce Guts Over Fear. Nazpíval ji Eminem a Sia. Winnie si v ní zahrála přímo zpěvačku Siu, která je známa tím, že svou tvář na veřejnosti ukazuje jen sporadicky.

Eminem - Guts Over Fear ft. Sia
Eminem - Guts Over Fear ft. Sia

 

3. Lisa Goodman-Helfand

Lisa Goodman-Helfand Foto:

Po 30 letech, kdy tajila svou pravou tvář, se ukázala světu bez líčení. Rozhodla se, že už se nechce schovávat pod tuny make-upu a uvědomila si, že by její životní úděl mohl pomoci dalším postiženým lidem a poučit okolí o nemoci, kterou trpí. Na svém selfie ukázala, jak vypadají příznaky sklerodermie, vzácného autoimunitního onemocnění, které způsobuje tvrdnutí kůže. Když Facebook odmítl zveřejnit tuto fotografii kvůli „negativní zpětné vazbě,“ zasadila se o vznik osvětové kampaně, #SclerodermaSelfies.

 

4. Ciera Swaringen

Ciera Swaringen Foto:

Devatenáctiletá Ciera se narodila s nemocí zvanou kongenitální melanocytární névus, která má na svědomí, že jí mateřská znaménka pokrývají 70 % těla. I když jsou tyto skvrny vlastně neškodné a fyzicky ji nijak nepoškozují, měla kvůli nim psychické problémy. V dětství si vytrpěla hodně ponižování a šikany. Ale místo toho, aby se z ní stala troska, která se ukrývá před světem, rozhodla se, že dá na obdiv svou přirozenou krásu a začala vystavovat své fotografie ve spodním prádle, aby lidem ukázala co nejvíce ze svého těla. A rozhodně na nich nevypadá nikterak rozpačitě!

 

5. Mui Thomas

Mui Thomas Foto:

Miu, které je dvaadvacet let, trpí vzácným genetickým onemocněním zvaných Harlequin Type Ichthyosis,  které způsobuje, že je pokožka vysušená, tvoří se šupinky a bolestivé praskliny, kvůli kterým je postižený člověk velice náchylný k infekcím. Přes všechny překážky, který jí její stav staví do cesty, věnuje Miu svůj volný čas tomu, aby o své nemoci mluvila na školách, aby zvýšila povědomí o životě s podobnými omezeními a odradila děti od šikany těchto „nešťastníků“.

 

6. Tiffany Posteraro

Tiffany Posteraro Foto:

Sedmnáct let tato čtyřiadvacetiletá dívka zakrývala silným make-upem bledé skvrny na svém těle, způsobené vitiligem. Bála se pohledů kolemjdoucích a nedokázala se smířit s tím, že bude každému vysvětlovat, proč má skvrny a že to není nakažlivé a nemusí se obávat její blízkosti. Nakonec dostala nápad, který i uskutečnila. Na svou paži si nechala vytetovat „Jmenuje se to vitiligo“, tím odpověděla na otázky, které kolemjdoucím naskakovaly hlavách. Od té doby své fleky nezakrývá.

 

Modelka Chantelle Brown-Young je krásná mladá žena

Říkali jí, že vypadá jako KRÁVA: Ona se stala supermodelkou

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama