Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Ženy potřebují více spánku než muži. Víte proč?

Dospělý člověk potřebuje asi 6–8 hodin spánku, aby se jeho tělo zotavilo z únavy a přepracování z běžných každodenních aktivit. Ale je rozdíl, zda se jedná o muže či ženu. Ženy totiž potřebují o trochu spánku více a my vám prozradíme, proč tomu tak je.
Vydáno: 04.11.2016
Ženy potřebují více spánku než muži. Víte proč?
Autor: thinkstock.com Ženy potřebují více spánku než muži. Víte proč?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Většina z nás, zaměstnaných žen/ matek, musí jet na plný plyn už od rána. Při přípravě snídaně plánujete celodenní rozvrh pro celou rodinu, do toho připravujete svačiny, oblékáte sebe i děti, pak do práce, po práci s dětmi na jejich kroužky a tak pořád dokola. My ženy máme ten úžasný talent dělat více věcí najednou. A také jednoduše musíme. To ale samozřejmě vede k dřívější únavě a nevyhnutelně i stresu, pokud si nedopřáváme dostatek odpočinku a spánku

Studie v Británii na Loughborough University ukázaly, že čím více zaměstnáváme mozek během dne, tím více času potřebujeme na regeneraci v podobě spánku. Zároveň také studie dokázaly, že ženský mozek funguje mnohem složitěji než mužský, jelikož ženy mají tendenci dělat a soustředit se na více věcí najedou, a tím pádem potřebují více spánku.

Aby se ženský mozek stihl vypořádat s celým dnem, potřebuje v průměru o 20 minut více než ten mužský.

Méně odpočinku má větší dopad na zdraví u žen nežli u mužů. Například kardiovaskulární nemoci, cukrovka, stres nebo pocity úzkosti se objevují více u žen s nepravidelným režimem spánku či při jeho nedostatku.

A co z toho tedy plyne? Milé dámy, stačí vám jen dvacet minut spánku navíc, abyste mohly být tou skvělou ženou, kterou všichni tak dobře znají a milují. Takže si dneska nastavte budík o dvacet minut později. Věda to doporučuje!

Článek je zařazen v: spánek, nedostatek spánku, stres, přepracovanost, vyčerpání organismu
Reklama