zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Ženy potřebují více spánku než muži. Víte proč?

Ženy potřebují více spánku než muži. Víte proč?
Autor: thinkstock.com Ženy potřebují více spánku než muži. Víte proč?
cernanm , Vydáno: 04.11.2016
Dospělý člověk potřebuje asi 6–8 hodin spánku, aby se jeho tělo zotavilo z únavy a přepracování z běžných každodenních aktivit. Ale je rozdíl, zda se jedná o muže či ženu. Ženy totiž potřebují o trochu spánku více a my vám prozradíme, proč tomu tak je.

reklama

Většina z nás, zaměstnaných žen/ matek, musí jet na plný plyn už od rána. Při přípravě snídaně plánujete celodenní rozvrh pro celou rodinu, do toho připravujete svačiny, oblékáte sebe i děti, pak do práce, po práci s dětmi na jejich kroužky a tak pořád dokola. My ženy máme ten úžasný talent dělat více věcí najednou. A také jednoduše musíme. To ale samozřejmě vede k dřívější únavě a nevyhnutelně i stresu, pokud si nedopřáváme dostatek odpočinku a spánku

Studie v Británii na Loughborough University ukázaly, že čím více zaměstnáváme mozek během dne, tím více času potřebujeme na regeneraci v podobě spánku. Zároveň také studie dokázaly, že ženský mozek funguje mnohem složitěji než mužský, jelikož ženy mají tendenci dělat a soustředit se na více věcí najedou, a tím pádem potřebují více spánku.

Aby se ženský mozek stihl vypořádat s celým dnem, potřebuje v průměru o 20 minut více než ten mužský.

Méně odpočinku má větší dopad na zdraví u žen nežli u mužů. Například kardiovaskulární nemoci, cukrovka, stres nebo pocity úzkosti se objevují více u žen s nepravidelným režimem spánku či při jeho nedostatku.

A co z toho tedy plyne? Milé dámy, stačí vám jen dvacet minut spánku navíc, abyste mohly být tou skvělou ženou, kterou všichni tak dobře znají a milují. Takže si dneska nastavte budík o dvacet minut později. Věda to doporučuje!

Související témata: spánek , nedostatek spánku , stres , přepracovanost , vyčerpání organismu

reklama

Přečtěte si také