Zdraví a nemoci

22. září 2015 04:20

Lucie Průchová

Ženy s Crohnovou chorobou nafotily kalendář spodního prádla

Chtějí tím dokázat, že opravdu každá žena může být sexy a neměla by si připadat méněcenná. Ani ty, které mají kvůli této nemoci udělanou stomii a pytlík na břiše.

Skupina žen s Crohnovou chorobou se spojila, aby vytvořila kalendář ve spodním prádle. Jejich cílem je jít příkladem ostatním ženám, které si s vývodem připadají odpudivé. Chtějí dokázat jednou provždy, že i takovéto ženy mají právo na to být sexy.

Všechny ženy v kalendáři mají za sebou operaci, kdy jim museli lékaři odstranit části střev, a ony musí chodit po ileostomii s pytlíkem.

„Okolo lidí s ileostomií je spousta tajemna a předsudků, které je třeba vymýtit,“ řekla osmadvacetiletá strojvedoucí Samantha Cawley, která toto focení zorganizovala.

Samantha, která vše vymyslela

Vím, že je spousta žen, stejně postižených jako my, které se v žádném případě nechtějí svléknou před svým partnerem, protože přišly o sebevědomí a stydí se. Doufáme, že tento kalendář jim pomůže obnovit jejich důvěru v sebe samé.“

Peníze, které se shromáždí z prodeje kalendáře, půjdou na Purple Wings, charitu, která poskytuje podporu lidem s diagnózou onemocnění střev.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.