Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Žijte v přítomnosti! 5 způsobů, jak toho dosáhnout

1/5: Dělejte vždy jen jednu věc
Žijte v přítomnosti! 5 způsobů, jak toho dosáhnout jídlo

Teorie multitaskingu zní sice skvěle, ale málokdo tuto techniku ovládá. Většina z nás při pokusu dělat více věcí najednou končí tím, že ani jednu věc nedělá pořádně a neustále myslí na to, co musí udělat za chvíli.

Proto raději dělejte vždy jen jednu věc, na kterou se můžete koncentrovat, a ve výsledku sami zjistíte, že vaše činnost bude lépe odvedená a v kratším čase.

2/5: Soustřeďte se na ty, se kterými právě komunikujete
Žijte v přítomnosti! 5 způsobů, jak toho dosáhnout přátelé

Jistě to také znáte: v práci koukáte do monitoru a zároveň odpovídáte kolegovi. Doma vaříte, zároveň uklízíte a odpovídáte dětem nebo partnerovi. Zkuste to tentokrát jinak! Zvedněte oči od počítače, když na vás někdo mluví a podívejte se na něj. Dívejte se na partnera, když vám vypráví, jaký měl den. Je to drobnost, ale věřte nám, že velmi důležitá a podstatná.

3/5: Nebuďte otrokem vašeho chytrého telefonu
Žijte v přítomnosti! 5 způsobů, jak toho dosáhnout technika

Uznáváme, že vzdát se mobilu je v dnešní době velmi těžké. Žijeme pod tlakem, musíme být neustále online a vědět o všem. To ovšem nedělá dobře ani vám, ani vaším nejbližším. Proto si nastavte pevná pravidla! Svůj telefon kontrolujte jen v určitém čase a pokud se zrovna věnujete dětem nebo jste s partnerem na romantické večeři, telefon vypněte nebo ho alespoň dejte mimo dosah.

4/5: Sladké nicnedělání
Žijte v přítomnosti! 5 způsobů, jak toho dosáhnout nicnedělání

Následující cvičení provádějte každý den a kvalita vašeho života se zlepší, to vám slibujeme! Každý den si pro sebe najděte 5, nebo ještě lépe 10 minut a ty věnujte pouze sobě. A teď nemyslíme, abyste si udělala pleťovou masku, nalakovala nehty nebo tak něco. Ne, těchto pár minut věnujte totálnímu nicnedělání! Pohodlně si lehněte a soustřeďte se pouze na svůj dech. Snažte se nemyslet na práci, na to, musíte ještě dnes udělat, jednoduše "vypněte" hlavu. Ze začátku je to náročné, ale pravidelným tréninkem dosáhnete toho, že se dokážete zrelaxovat během chvilky.

5/5: Používejte všechny vaše smysly
Žijte v přítomnosti! 5 způsobů, jak toho dosáhnout smysly

A to v čemkoliv, co zrovna děláte! No dobře, uznáváme, že to zní už trochu moc... bohémsky, ale nemusíte to brát tak úplně doslova. Vyzkoušejte si to třeba u oběda: soustřeďte se na to, jak jídlo voní, pořádně si ho prohlédněte, vnímejte jeho chuť a každé soustu.

I toto vám pomůže uvědomovat si přítomnost a nehnat se stále jen dopředu.