Zdraví a nemoci

20. června 2016 04:15

Martina Čerňanská

Žijte v přítomnosti! 5 způsobů, jak toho dosáhnout

Žijte v přítomnosti! 5 způsobů, jak toho dosáhnout

Dělejte vždy jen jednu věc

Teorie multitaskingu zní sice skvěle, ale málokdo tuto techniku ovládá. Většina z nás při pokusu dělat více věcí najednou končí tím, že ani jednu věc nedělá pořádně a neustále myslí na to, co musí udělat za chvíli.

Proto raději dělejte vždy jen jednu věc, na kterou se můžete koncentrovat, a ve výsledku sami zjistíte, že vaše činnost bude lépe odvedená a v kratším čase.

Soustřeďte se na ty, se kterými právě komunikujete

Jistě to také znáte: v práci koukáte do monitoru a zároveň odpovídáte kolegovi. Doma vaříte, zároveň uklízíte a odpovídáte dětem nebo partnerovi. Zkuste to tentokrát jinak! Zvedněte oči od počítače, když na vás někdo mluví a podívejte se na něj. Dívejte se na partnera, když vám vypráví, jaký měl den. Je to drobnost, ale věřte nám, že velmi důležitá a podstatná.

Nebuďte otrokem vašeho chytrého telefonu

Uznáváme, že vzdát se mobilu je v dnešní době velmi těžké. Žijeme pod tlakem, musíme být neustále online a vědět o všem. To ovšem nedělá dobře ani vám, ani vaším nejbližším. Proto si nastavte pevná pravidla! Svůj telefon kontrolujte jen v určitém čase a pokud se zrovna věnujete dětem nebo jste s partnerem na romantické večeři, telefon vypněte nebo ho alespoň dejte mimo dosah.

Sladké nicnedělání

Následující cvičení provádějte každý den a kvalita vašeho života se zlepší, to vám slibujeme! Každý den si pro sebe najděte 5, nebo ještě lépe 10 minut a ty věnujte pouze sobě. A teď nemyslíme, abyste si udělala pleťovou masku, nalakovala nehty nebo tak něco. Ne, těchto pár minut věnujte totálnímu nicnedělání! Pohodlně si lehněte a soustřeďte se pouze na svůj dech. Snažte se nemyslet na práci, na to, musíte ještě dnes udělat, jednoduše "vypněte" hlavu. Ze začátku je to náročné, ale pravidelným tréninkem dosáhnete toho, že se dokážete zrelaxovat během chvilky.

Používejte všechny vaše smysly

A to v čemkoliv, co zrovna děláte! No dobře, uznáváme, že to zní už trochu moc... bohémsky, ale nemusíte to brát tak úplně doslova. Vyzkoušejte si to třeba u oběda: soustřeďte se na to, jak jídlo voní, pořádně si ho prohlédněte, vnímejte jeho chuť a každé soustu.

I toto vám pomůže uvědomovat si přítomnost a nehnat se stále jen dopředu.

Sdílejte článek
Štítky technika nehty

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.