Životní styl

4. července 2018 07:30

Anna Kopečková

5 tipů, jak v létě vychladit víno i bez ledničky

Vzít lahev vína a vychutnat si ji s přáteli v parku či na rozkvetlé louce – ideální tip pro horké letní dny. Ale jak udržíte své víno hezky v chládku, aby se z něj nestal „svařák?“

1. Chladící návlek

Funguje na podobném principu, jako chladivé obklady – obsahuje gel, který dokáže po dlouhou dobu udržet nízkou teplotu. „Rukáv“ necháte zchladit v mrazáku, vsunete do něj víno a poté máte na několik hodin vystaráno. Tento návlek se prodává i ve formě praktické tašky, se kterou dorazíte na letní večírek stylově a s perfektně vychlazenou lahví.

2. Chladivé vinné kostky

Dávat do vína led? To klidně můžete, ale ne ledajaký. Aby nedošlo k ředění vína vodou, zkuste si udělat ledové kostky z další lahve stejného vína. Víno rozlijte do formiček na led a nechte zmrznout. V horkých letních měsících tak víno neztratí chuť a bude mít stále nízkou teplotu. Tento postup se samozřejmě hodí k méně drahým a lehčím vínům.

3. Spousta ledu

Ta nejjednodušší metoda bývá často nejúčinnější – do termotašky nasypte hromadu ledu, vložte lahve s vínem a vyrazte třeba do parku. Použití termotašky a ne obyčejné igelitky je důležité – kromě ochrany před teplem je vyrobena z odolnějšího materiálu a také je možné uzavřít ji i v horní části. Ledu se pak můžete vždy elegantně zbavit, po chvíli na slunci z něj nezbude nic.

4. Chladící zátka

Sofistikované a elegantní řešení – není nutné chladit celou lahev vína, stačí vychladit tekutinu, která protéká hrdlem lahve ve chvíli, kdy naléváme. Sežeňte si speciální chladící zátku, kterou necháte namrznout v lednici, než vyrazíte ven za zábavou. Díky ní si vychutnáte víno s ideální teplotou a beze změn v chuti.

5. Termoizolační nádoba

Milovníci vína mohou sáhnout i po speciálních elegantních „termoskách.“ Víno se do nich nepřelévá a drží v chladu celou lahev po dobu až 24 hodin. Existují také verze s elektrickým pohonem na baterie, které víno chladí díky cirkulaci vody okolo kostek ledu.

-jk-

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.