zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Africká cesta vévodkyně Meghan: Čím si získala srdce místních a jak vypadal její šatník?

Vévodkyně Meghan v Africe
Autor: profimedia Vévodkyně Meghan v Africe
Pět měsíců po narození malého Archieho se Meghan Markle s princem Harrym před čtrnácti dny vydali na své první oficiální turné ve třech. Jejich kroky směřovaly do Afriky, kde královská rodinka strávila nabitých deset dní. Program byl zaměřen především na národy a kulturu afrického kontinentu a vévodkyně Meghan okouzlila místní nejen svým přirozeným vystupováním, ale taky vhodně zvoleným šatníkem.

reklama

Na rozdíl od manžela, který navštívil Malawi, Botswanu a Angolu, zůstala Meghan s čtyřměsíčním synem pouze v JAR. I tam ji ale čekal náročný program zaměřený především na zvyšování povědomí o genderových otázkách.

Hned první den zavítala na předměstí Kapského Města, kde ve svém projevu vyzvala všechny oběti násilí k boji za důstojnost a rovnoprávnost: „I když jsem tady se svým manželem jako členka královské rodiny, chci, abyste věděli, že jsem tu s vámi taky jako matka, jako manželka, jako žena, jako žena tmavé pleti a jako vaše sestra. Jsem tu s vámi a pro vás.“ 

Vévodkyně Meghan z pařezu hovoří k ženským obětem násilí
Autor: profimedia Vévodkyně Meghan z pařezu hovoří k ženským obětem násilí

Diskuse o násilí na ženách a vzdělávání

Během pobytu v Johannesburgu se zúčastnila diskuse o násilí na ženách, kterou pořádala nezisková organizace ActionAid podporující práva žen a dívek. Vévodkyně poznamenala, že míra genderově podmíněného násilí cíleného na ženy dosahuje v Jihoafrické republice kritického bodu. Pro zlepšení situace je podle ní důležité zplnomocnění místních žen a posílení postavení mladých dívek ve společnosti stejně jako spolupráce s chlapci a mladými muži, kteří by měli pomoci situaci zlepšit, ne ji zhoršovat. 

Vévodkyně Meghan během diskuse o násilí na ženách
Autor: profimedia Vévodkyně Meghan během diskuse o násilí na ženách

S ředitelkou jiné neziskové organizace zabývající se osvětou ve věci postavení afrických žen pak Meghan hovořila o tom, že je tuto problematiku potřeba řešit u všech věkových skupin, a to jak na školách, tak i s rodiči. Jako patronka Asociace univerzit Commonwealthu se vévodkyně Meghan v této souvislosti sešla i s pedagogy a studenty členské Univerzity v Johannesburgu. Ocenila jejich přístup k vysokoškolskému vzdělávání a podpořila mezinárodní spolupráci. 

Malý Archie poprvé před kamerami

Mezery v rozvrhu, který mimo jiné zohledňoval i pauzy na krmení Archieho, manželka prince Harryho vyplnila nečekanou návštěvou kreativního městského prostoru Victoria Yards v Johannesburgu s mnoha designérskými studii či galeriemi. Vyjádřila zde podporu umělcům a rozdávala objetí místním dětem. Vedle toho zavítala do nejstarší jihoafrické mešity v Kapském Městě a vyzkoušela si i místní tradiční tanec. 

Vévodkyně Meghan zkouší tradiční jihoamerický tanec
Autor: profimedia Vévodkyně Meghan zkouší tradiční jihoamerický tanec

Společně s manželem si odskočila na pláž Monwabisi v Kapském Městě, aby podpořila tamní iniciativu Waves for Change (Vlnami ke změně), která využívá surfování jako terapii a cestu k duševnímu zdraví mladistvých. Setkali se také s vdovou Nelsona Mandely a nositelem Nobelovy ceny míru arcibiskupem Desmondem Tutuem, u nějž si odbyl svou očekávanou premiéru před kamerami i malý Archie. 

Syn Archie poprvé před kamerami při setkání s arcibiskupem Desmondem Tutuem
Autor: profimedia Syn Archie poprvé před kamerami při setkání s arcibiskupem Desmondem Tutuem

Sázka na přirozenou eleganci

Po návratu domů vévodkyně Meghan prohlásila, že její vůbec první výlet do Jižní Afriky byl naprosto jedinečný a plný silných zážitků. Přestože média často mluvila o africkém „dobrodružství“ královského páru jako o první zahraniční cestě jejich královského potomka, většina pozornosti nejen fotografů přece jen směřovala na samotnou Meghan. A jakožto dáma reprezentující královskou rodinu si musela dát záležet i na svém šatníku. 

Mnohé z vás možná překvapí, že si na desetidenní jihoafrický pobyt na místo luxusních rób sbalila především košilové šaty z přírodních materiálů v nenápadných barvách, jako jsou béžová, hnědá, tmavě zelená, khaki, černá či bílá. Jak to krásné vévodkyni Meghan v těchto přirozeně elegantních modelech slušelo, se můžete podívat v naší galerii vybraných kousků z jejího „afrického“ šatníku. 

Autor: Kristýna Šťastná

reklama

Související témata: Meghan Markle , vévodkyně Meghan , Afrika , JAR , zahraniční cesta , princ Harry , syn , Archie , královský potomek , královská rodina , násilí na ženách

reklama

Přečtěte si také

reklama