zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Albert daruje milion porcí jídla potřebným. Chce jim pomoct udělat hezké Vánoce

Albert daruje milion porcí jídla potřebným
Autor: Albert Albert daruje milion porcí jídla potřebným
Reklamní sdělení , Vydáno: 10.11.2021
Pro potřebné, kteří si nemohou ve vánočním čase zajistit dostatek jídla, připravily prodejny Albert milion porcí potravin. Distribuce daru čerstvých a trvanlivých potravin probíhá ve spolupráci s Českou federací potravinových bank. Pravidelnými dary neprodaných potravin pomáhají prodejny Albert v průběhu celého roku, mimořádný dar milionu porcí tuto pomoc ještě navýší.

reklama

Již několik týdnů Albert společně s bankami rozváží čerstvé i trvanlivé potraviny do všech 15 potravinových bank po celé republice. Ty pak prostřednictvím neziskových organizací a charit potraviny rozdělují dál k potřebným. Milion porcí tak směřuje k desítkám tisíc potřebných, jako jsou maminky samoživitelky, senioři, rodiny v krizi nebo děti z domovů.

„Doufáme, že mimořádný potravinový dar pomůže těm nejpotřebnějším a že jim zpříjemní předvánoční období. Velké poděkování patří všem našim kolegům, kteří se na daru podílejí, a také České federaci potravinových bank a všem jejím pobočkám po celém Česku za skvělou spolupráci,“ vysvětluje Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Vánoční dar jednoho milionu porcí je mimořádný také tím, že polovina potravin je čerstvá, jde například o ovoce, mléčné výrobky, šunku či maso. Druhou část tvoří trvanlivé potraviny jako luštěniny, džemy, ovocné kaše, kakao, piškoty či čaje v bio kvalitě.

Zdvojnásobení darů a pomoc s dopravou

V průběhu celého roku daruje Albert pravidelně prostřednictvím potravinových bank také neprodané potraviny. Letos se zavázal dary zdvojnásobit na 3 200 000 porcí. Už teď je jasné, že toto číslo překoná.

Albert také pomáhá potravinovým bankám s dopravou, aby mohly k potřebným vozit více jídla. Již vloni a zkraje letošního roku jim daroval tři dodávky s chladicí vestavbou a dalších sedm přibude do konce tohoto roku. Dodávky již putovaly do Pardubického kraje a Jihočeského kraje a ještě dříve do Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj.

reklama

Související témata: Albert

reklama

Přečtěte si také

reklama