Dubaj láká rodiny s dětmi: Vodní parky, horské dráhy, akvária se žraloky i výlety do pouště

Dubaj je ideální místo, kde strávit rodinnou dovolenou s dětmi. V říjnu ve Spojených arabských emirátech začala turistická sezóna, která trvá do konce května. Nejen, že země je typická příjemným počasím a teplým mořem, ale je i bezpečná a nabízí mnoho atrakcí pro nejmenší. Zájem o oblíbenou dovolenkovou destinaci tak v posledních týdnech roste.

„Do Dubaje létáme už několik let. Líbí se nám, že je tam krásné počasí a teplé moře, nemáme rádi chladno. Letos je to poprvé, co jsme letěli i s dcerou k moři, takže jsme si řekli, že zkusíme zrovna naší oblíbenou Dubaj,“ vysvětlila maminka Marie, která zemi navštívila s manželem a dvouletou dcerou.

Podle ní pro obyvatele Dubaje znamená rodina hodně. „Když tam přiletí někdo s dětmi, upřednostňují je, snaží se jim vyjít vstříc a starají se o ně. Navíc mají hodně atrakcí pro děti. My jsme byli například v delfináriu, ve velkém akvaparku, v zoo i na ptačím představení,“ popsala mladá maminka s tím, že její dcera byla z dovolené nadšená. I když let z Prahy do Dubaje trvá šest hodin, dvouletá Meda si s cestou bez problému poradila.

Podobnou zkušenost má i Barbora. „Chtěli jsme nějakou změnu. Většinou jsme jezdili do destinací, jako je Turecko nebo Tunis, tak jsme chtěli něco dražšího a lepšího, což se v Dubaji povedlo,“ nadšeně vyprávěla. Zároveň přiznala, že se letu s pětiletou dcerou bála. „Cestu ale zvládla úplně v pohodě, takže pojedeme zas,“ podotkla.

Jídlo pro děti i příjemní zaměstnanci

Obě matky se shodly, že v Dubaji dětem dávají přednost i hotely, a to například v otázce stravy. „Oni na ně myslí, takže mají vždycky připravené i nějaké jídlo pro dítě. Nemusíte se bát, že by tam bylo jen něco, co nebudou jíst,“ uvedla maminka Marie.

Stejnou zkušenost potvrdili například i hosté hotelu Rixos The Palm. Ty zaujal například koutek pro děti, který hotel nabízí. O jejich potomky se v něm starají zaměstnanci resortu. Děti tam mají herničku, bazén, ale i například kino nebo odpočívárnu s postelemi. Jedna z maminek přiznala, že do hotelu jezdí pravidelně právě kvůli dětskému koutku, přístupu zaměstnanců a dobrému jídlu. Generální manažer hotelu Murat Zorlu uvedl, že dětem a rodinám věnují velkou péči a chtějí, aby si tam užili dovolenou bez starostí.

„Byli jsme v hotelu Hilton přímo za centrem Dubaje, vybrali jsme hotel spíš pro dceru. Byly tam tobogány, pirátská loď i další atrakce. I zaměstnanci hotelu si hned dětí všímali, hned je zdravili, usmívali se na ně,“ vyprávěla Barbora.

Zájem o Dubaj roste, ve městě je bezpečno

Podle tiskové mluvčí cestovní agentury Invia Spojené arabské emiráty patří mezi oblíbenou destinaci právě u rodin s dětmi. „Momentálně je to z klientů téměř 40 procent. Vybírají si čtyřhvězdičkové hotely na osm dní s all inclusive,“ vyjmenovala Andrea Řezníčková. Průměrná cena zájezdu vychází kolem 25 tisíc na osobu.

I když mezi nejoblíbenější destinace ze SAE patří Dubaj, rodiny navštěvují i Ras al-Khaimah. Zájem rodin o SAE se podle Řezníčkové zvedá. „Dávají jim přednost i rodiny, které dříve létaly spíše do Egypta nebo Tuniska. Klienti říkají, že se tam cítí bezpečněji,“ vysvětlila mluvčí Invia.

Země je typická právě pro svou bezpečnost, je totiž pokrytá kamerovým systémem. Ve městě se v podstatě nekrade a všichni dodržují i koronavirová opatření, jako je nošení roušek. Obyvatelé tvrdí, že se nebojí nechat například odemčený byt nebo auto.

Mezi oblíbené dovolenkové destinace ale patří i proto, že během sezóny, která trvá od října do května, nabízí příjemné počasí. Přes léto v Dubaji teploty dosahují až 50 °C, během zimních měsíců je tam ale většinou 30 až 35 °C. Moře se v létě vyhřeje až na 35 °C.

V současné době o zemi stoupá zájem i díky světové výstavě Expo, která tam bude probíhat do konce března. Lidé ale nakupují zájezdy do SAE už tradičně i na Vánoce nebo silvestra. „Emiráty bývají v tomto období u našich klientů po Egyptě nejnavštěvovanější destinací,“ uvedla Řezníčková.

Široká nabídka atrakcí pro rodiče s dětmi

Do Dubaje rodiče s dětmi létají ale i kvůli rozmanité nabídce atrakcí. Oblíbený je například zábavní komplex Dubai Parks and Resorts, který nabízí velký výběr zábavních parků, jako je Motiongate, Bollywood Parks a Legoland. Děti si tam užijí horské dráhy, tobogány i další atrakce. K favoritům patří také IMG Worlds of Adventure, který se rozprostírá na ploše o velikosti 28 fotbalových hřišť. Děti tam uvidí například hrdiny marvelovských komiksů.

V největším nákupním centru světa Dubai Mall se zase nachází koncept KidZania popisovaný jako dospělý svět v dětském měřítku. Děti si tam mohou zahrát na dospěláky a stát se například hasiči, piloty nebo moderátory. Ve stejném obchodním centru je i krytý zábavní park VR Park, který kombinuje rozšířenou a virtuální realitu.

Největší obchodní centrum s podmořským akváriem

Atraktivní je pro děti i akvárium a podmořská zoo, které se nachází rovněž v Dubai Mall. Nabízí více než 33 000 mořských živočichů včetně žraloků, také například mořský tunel nebo loď se skleněným dnem. Delfíny lidé mohou vidět v Delfíní zátoce v komplexu Atlantis.

V dubajské poušti zase rodiče s dětmi mohou sjíždět duny na sandboardu, projet se na velbloudu, na čtyřkolkách nebo vyrazit na pouštní safari. A v Bounce Dubai na rodiny s dětmi čeká více než 100 propojených trampolín. Ve čtvrti Al Quoz se zase nachází obrovský nafukovací dobrodružný park Air Maniax. Součástí parku je speciální nafukovací aréna, překážková dráha Warrior Assault, zipline i laser game.

Zábavné pláže a velké akvaparky

V Dubaji jsou na děti připravení například i na plážích. Na Kite Beach je pro ně připravený skate park, venkovní trampolíny i hřiště pro nejmenší. Jednou z nejpřátelštějších nákupních zón pro děti je City Walk. Návštěvníci tam uvidí například atrakci The Green Planet. Jedná se o uzavřený ekosystém představující tropický prales s více než 3 000 rostlinami a zvířaty. Děti si tam mohou zahrát na ošetřovatele zvířat nebo absolvovat prohlídky s průvodcem.

A oblíbené v Dubaji jsou i velké akvaparky. Například v Aquaventure v komplexu Atlantis je tobogán, jehož uzavřená konstrukce se proplétá lagunou plnou žraloků. Akvapark Wild Wadi zase nabízí více než 30 atrakcí pro celou rodinu včetně vodní horské dráhy nebo skluzavky, která vzdoruje zákonům gravitace.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.