Cvičení

16. června 2019 11:59

Martina Čerňanská

Chcete mít dokonalou postavu? K běhání přidejte posilování

Součástí zdravého životního stylu je i pravidelný pohyb. Cvičení, kterým procvičíte efektivně celé tělo, je běh. Ten se dá provozovat i venku v parku nebo v ulicích vašeho města a nepotřebujete k němu permanentku do posilovny. Je ale dobré přidat k běhu i posilovací cviky, které zformují postavu a zvětší svaly.

Jedním z nejuniverzálnějších cviků je plank a nebo cvik zvaný mountain climbers. Že nevíte, o jaké cvičení jde? Čtěte dál…

Jak by řekl klasik: Nejen běháním svalnatý je člověk. Pravidelně běháte, abyste dosáhli své vysněné postavy? Musíte plně soustředit na své výkony a stravu, výsledky se dostavují, ale ještě to není úplně ono? Ne všeho se dá dosáhnout pouze běháním. To dokáže tělo zbavit tuků a velmi rychle zlepšit kondici člověka, ale když svoje běžecké tréninky proložíte pár posilovacími sériemi, zanedlouho na svém těle začnete pozorovat vyrýsované svaly, které byly předtím možná trochu menší.

Až se budete v parku oddávat běhu, zastavte se a věnujte pár minut cvičení, které dá pořádně zabrat všem vašim svalům. „Tělo držte vodorovně se zemí v pozici na loktech a na špičkách. Neprohýbejte se a vyhněte se tvoření oblouku v zádech. Držte pevně celou váhu těla. Takto posílíte hlavně jeho střed a také stehenní svalstvo a ramena,“ popisuje cvik s názvem plank neboli prkno fitness trenér Rexona Michal Maxa a pokračuje s dalším tipem na cvičení nazvané mountain climbers. „Zaujměte polohu ve sporu, dlaně mějte kolmo pod rameny, střídavě přitahujte kolena k hrudi v tempu. Takto primárně posílíte stehenní přitahovače a břišní svalstvo,“ radí.

Může to znít jednoduše, ale jakmile tyto dva cviky zkusíte, uvidíte, že jsou opravdu náročné a vy se při nich pořádně zapotíte. Pokud byste se po tréninku rádi cítili svěže, ale budete mít sprchu v nedohlednu, použijte antiperspirant Rexona Max Protection roll-on. Tento kuličkový antiperspirant se vám krásně vleze do batůžku na cvičení nebo klidně i do kapsy. Navíc budete krásně vonět a díky speciálnímu složení, které poskytuje nepřetržitou ochranu před pocením a nepříjemným zápachem po dobu 48 hodin, pro vás bude cvičení mnohem příjemnější.

zdroj: Rexona, PR

Sdílejte článek
Štítky cvičení posilování běh rexona Rexona

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.