zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Dívka se každý den obléká jako by žila v 19. století, pro hejtry má drsnou odpověď

kloidop , Vydáno: 02.12.2020
Mila se obléká tak, jak cítí. Miluje estetiku z 19. století a po dvou letech šití kostýmů se rozhodla oblékat si to, co jí přijde nejkrásnější. Kamkoliv přijde, tam se za ní hlavy otáčejí, ale s tázavými pohledy a nevkusnými komentáři bojuje s hrdostí.

reklama

Kamkoliv Mila Povoroznyuk z Ukrajiny přijde, tam strhává pozornost, když se na ni podíváte, je hned jasné proč. Vypadá to, že si spletla století. Mila se ale rozhodla následovat svou touhou po estetice, která vládla v 19. století. A její záliba přešla do každodenní rutiny oblékání. Každý den si tak Mila udělá účes a obleče se do šatů, které byly trendy před 120 lety. 

Ze záliby se stal všední život

Před dvanácti lety se začala Mila účastnit historických akcí, na které si připravovala kostýmy a naučila se šít. O dva roky později už začala svoje outfity nosit každý den. Její kousky stojí pár stovek, protože je loví v second handu a přešívá je, některé ale i desítky tisíc, to už je práce odborné krejčové.

Žena z Ukrajiny se každý den obléká do šatů z 19. století
Autor: instagram.com/your_sunny_flowers/ Žena z Ukrajiny se každý den obléká do šatů z 19. století

„Začínala jsem tak, že jsem nosila modrý kabát ve střihu, který se nosil v 19. století. Přirozeně jsem začala hledat věci, které se k němu hodí. A najednou z toho byl celý outfit,“ vysvětluje změnu ve svém oblékání. Mila nachází inspiraci hlavně na Pinterestu, Googlu a ve starých módních časopisech. Doplňky hledá ve starožitnictví, osobních sbírkách a na bleších trzích. Samozřejmě, že na veřejnosti vyvolává pozornost, ale ta se jí vyplácí hlavně na sociálních sítích, kde ji sleduje už 69 000 lidí a její videa na TikToku viděly už miliony diváků. 

Jak se vypořádat s reakcemi lidí?

Mila je okouzlena hlavně módou sufražetek, prvních feministek, které ženám po západním světě vybojovaly právo volit nebo vlastnit majetek a mít vzdělání. A jak reaguje na některé nepřiměřené reakce lidí?

Žena z Ukrajiny se každý den obléká do šatů z 19. století
Autor: instagram.com/your_sunny_flowers/ Žena z Ukrajiny se každý den obléká do šatů z 19. století

„Každý reaguje podle svého vychování a vyspělosti vlastního ducha. Reakce také závisí na tom, s jakou skupinou lidí se stýkám. Jedni patří do psychosociálně zdravé skupiny. Ti jsou tolerantní a dobře vychovaní. Kromě toho mají respekt pro ostatní, ačkoliv nemusí milovat historické oblečení. Každý má právo na to oblékat se, jak chce,“ říká s nadsázkou. Samozřejmě se mladá žena potkává i s negativními reakcemi, které jsou často dost hlasité, s těmi se ale naučla pracovat. „Nejsou pro mě významnější než štěknutí psa,“ říká žena. 

reklama

Související témata: kostýmy z 19. století

reklama

Přečtěte si také

reklama