Životní styl

26. září 2018 09:50

Martina Čerňanská

Gabriela Lašková se vrací do Velkých zpráv! A rovnou s novým parťákem

Necelý půlrok po narození syna Benedikta se krásná Gabriela Lašková vrací do Velkých zpráv. A to rovnou s novým parťákem! Za moderátorský pult usedne s Matějem Misařem.

A protože nás zajímalo, jak se oba na tuto novou zkušenost těší, zda jsou nervózní a jaká mají očekávání, hned jsme si je oba trochu vyzpovídali.

  • Gábi, čeká tě návrat do Velkých zpráv po mateřské dovolené, jak se těšíš?

Těším se velmi, moje práce mě vždy bavila a chyběla mi, stejně jako mi opravdu chyběli kolegové. Pravdou ale je, že mi právě díky této práci úplně mateřská dovolená nekončí, což je taky jeden z důvodu, proč jsem se rozhodla vrátit. Ve Velkých zprávách se střídáme s dalšími dvěma dvojicemi, a tak si pořád budu Bena užívat naplno. V diáři si ale místo pro jinou práci jen tak nenajdu.

  • Co ty a mateřství? Jak moc ti narození syna Bena změnilo život?

Já myslím, že náš život především naplnil. I teď se usmívám nad tím, jaké štěstí to je. Můj manžel je zcela určitě mužem mého života, ale nikdy jsem mu neřekla tolikrát miluji tě, jako svému synovi za jeden den (smích). Jsou samozřejmě chvíle, kdy je to náročné, lhala bych, kdybych řekla, že ne, ale miluju to se vším všudy a s každým dnem víc a víc. Pořád žasnu nad tím, jak roste, jak stále víc vnímá svět kolem sebe, jak reaguje na máminy blbiny, jak miluje vodu, jak mu chutná kaše... dokázala bych se nad tím vším dojímat ještě velmi dlouho.

  • Ve Velkých zprávách budeš mít nového parťáka Matěje Misaře. Co na něj říkáš?

Matěje jsem znala jako výborného a velmi ambiciózního reportéra, takže když padlo jeho jméno, měla jsem opravdu radost. Práce s Romanem mi bude chybět, měli jsme za sebou 4 ne vždy lehké roky, začínali jsme spolu, učili se jeden od druhého a hodně se spolu nasmáli. Těším se ale na novou výzvu a práci po boku takového profesionála, věřím, že ta spolupráce mě posune zase dál a strašně se na to těším. Už zkoušky mě přesvědčily o tom, že to bude dobré.

  • V čem myslíš, ze bude moderování s Matějem jiné než moderování s Romanem Šebrlem?

Matěj je zkušený moderátor diskuzních pořadů a především skvělý reportér. Je stále ve střehu, je zvyklý improvizovat a navíc je velice motivovaný, což dodává motivaci také mně. Do práce dává všechno a ta energie z něj přímo srší, v tom jsme si dost podobní. Do karet nám hraje i podobný věk, máme podobné názory i zájmy, a tak doufám, že to bude znát i na obraze. Těším se na to!

A teď pár otázek pro Matěje:

  • Matěji, jaký to byl pocit, když ti nabídli práci moderátora Velkých zpráv na Primě?

Zkus si představit situaci, kdy je den po tvých narozeninách a přijde ti esemeska, ve které je lehce naznačeno, že by se ti mohl splnit tvůj celoživotní sen. Ten pocit bych popsal jako výbušnou směs, které právě někdo zapálil doutnák. O pár týdnů později a pár zkouškách, kdy přišlo ono definitivní ano, to byla ale spíš už úleva. Jsem perfekcionista a když něco dělám, chci to dělat pořádně. Popravdě, bál jsem se, že by se ještě něco mohlo změnit, něco se stát, někdo by si to ještě mohl rozmyslet. Po tom definitivním ano už jsem konečně věděl, na čem jsem. Mohl jsem se tak plně soustředit na trénink a na to, aby to první vysílání bylo co nejlepší. A popravdě? Moc lepších pocitů, než ten den, kdy jsem se to dozvěděl, jsem v životě nezažil.

  • Připravuješ se nějak speciálně na moderátorskou roli? S projevem asi problém nemáš, jelikož rétoriku i učíš…

Hlavně mentálně. Možná by ses divila, ale s projevem mám právě problém největší. Když jsem byl malý, tak jsem hodně koktal a tato věc mě provází až do dnešního dne. Musel jsem na sobě hodně pracovat. Hledal jsem techniky, jak to odstranit, jak to udělat, abych mluvil alespoň částečně plynule a mohl si začít plnit svůj sen. Pokud už to nejde poznat, jsem tomu samozřejmě rád. Doteď se ale musím při každém rozhovoru, a to nejen na kameru, soustředit. Rétorika a mluva je hlavně věcí psychiky, i proto ta první věta. Kromě tradičního každodenního rozmlouvání před zrcadlem, si hodně představuji, jaké to bude v neděli, v den D. Klidním dech a zpomaluji tempo. Zkrátka a dobře, cepuji se v tom, v čem cepuji všechny, kterým snad alespoň trochu s řečí pomáhám. A samozřejmě máme za sebou několik zkoušek s Gábi ve studiu. A víte co? Když máte parťáka, na kterého se můžete spolehnout, půl práce je hotovo.

  • Budeme tě i nadále vídat jako reportéra Velkých zpráv?

Je to možná překvapivé, ale ano. Domluvili jsme s ředitelkou zpravodajství, že do terénu budu vyrážet i nadále. A jsem tomu moc rád. Člověk tak neztratí kontakt s tou „tvrdou“ realitou tam venku. Moderovat zprávy a dělat reportéra v terénu je úplně jiná liga, vlastně, úplně jiný sport. I když to má spousty společného, pravidla tam jsou odlišná. Dost se tak na to těším. Bude to vlastně vždy takové osvěžení. A byť jako reportér moc stereotypu v životě nemám, tohle jen podpoří onu nečekanost každého dne. Jednou v blátě, v terénu, při točení následků orkánu, podruhé v obleku přímo ve studiu.

  • A teď otázka trochu na tělo. Jsi pohledný mladý muž, jsi připraven na zájem případných fanynek?

Přítelkyně se těší (smích). Teď vážně, díky za kompliment. S onou visibilitou a delším časem na obraze asi takové věci přirozeně přichází. Na druhou stranu, nesoustředím se na to. S novou pozicí přichází tolik věcí, které se musím naučit... to je primární a v tuto chvíli jediné. Jen doufám, že nám diváci dají šanci, my se zavedeme a budeme je plnohodnotně vítat večer u Velkých zpráv. Pokud si nás budou pouštět se zájmem, bude to ta největší odměna.

Velké zprávy můžete sledovat každý den v 18.55 na Primě. A pokud jste je nestihli, můžete si je pustit v archivu na iprima.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.