Životní styl

15. listopadu 2019 11:35

Martina Čerňanská

Ivanka Devátá: Manželství ji málem zničilo

Poprvé se herečka a spisovatelka Ivanka Devátá vdávala ve čtyřiadvaceti letech za kolegu Miloše Hlavicu. Narodil se syn Marek, ale vztah nefungoval.

Ivanka o bývalém muži tvrdí, že byl skvělý, druhým dechem dodává, že ona sama na jeho dokonalost nebyla stavěná. Zkrátka nudila se, a tak se začala po očku rozhlížet, zda by na obzoru nebyl někdo jiný, zajímavější, zábavnější, charismatičtější. V té době se v její blízkosti objevil herec Josef Vinklář, a ten zajímavý byl. Až příliš. Devátá si dodnes vyčítá, že Hlavicu pro Vinkláře opustila. Stále si to nemůže odpustit. "On byl vzorný, hodný, nekouřil, nepil, měli jsme dvouletého sladkého chlapečka," prohlásila pro iDNES. "A já jsem ho opustila i se synem. Muselo to být pro něj hrozný. Jenže byla s ním nuda. Byl hrozně předvídatelný. Vždycky jsem věděla, co udělá nebo co řekne."

Za nevěry květiny?

Spořádaného otce rodiny vyměnila za bohémsky založeného Josefa Vinkláře, který ji naopak překvapoval neustále. "Nebyl třeba tři dny doma," zavzpomínala pro iDNES. "Některé ženské mi samy řekly, že se s ním někde opily a skončily v posteli. Poprvé jsme se vzali v roce 1964, vydrželo to dvanáct let. Pak jsme se vzali tři roky poté a byli jsme spolu pět let." A jak to hodnotí s odstupem času? "Obě manželství s Vinklářem byla za trest," říká Ivanka Devátá dnes. Herec byl prý nevěrný tak často, že kdyby za každou nevěru přinesl květiny, utrácel by za ně neuvěřitelné sumy. Narodil se syn Adam, jeho otce to však nezměnilo ani za mák. Žilo se s ním opravdu těžko.

Lidé ji mají rádi

Josef Vinklář Ivanku okouzloval svým humorem. Podle ní měl schopnost udělat ze všedního dne neděli. Po letech přiznala, že mu tak strašně podlehla, až se tomu sama upřímně diví. Nemohla si nevšimnout, že zatímco ona vztahu obětuje vše, manžel si žije po svém bez ohledu na rodinu. Přidaly se permanentní nevěry. Ivanka už neměla sílu, rapidně zhubla a vše vygradovalo nervovým zhroucením. Skončila v nemocnici a pochopila, že jedinou cestou z problémů je Vinkláře opustit. Jak ji dokázal přemluvit, aby se za něho provdala podruhé, nemůže dodnes pochopit. Po druhém rozvodu prohlásila, že spolu mají dítě, a to je všechno. Je to však silná žena, zničit se nenechala. Ze svého trápení se vypsala v nesčetných knihách. "Když někam jedu na besedu, lidi mi nosí dárky," říká dnes pyšně. "Mají mě rádi. Asi hlavně kvůli knížkám, které jsem napsala. Pořád mi říkají, jak jsem úžasná, nebo dokonce jsem od nich slyšela, jaká jsem kočka. Ve třiaosmdesáti," směje se.

Autor: Eva Michorová

Sdílejte článek
Štítky knihy nevěra vztah herec spisovatelka iDNES.cz Josef Vinklář Ivanka Devátá beletrie Miloš Hlavica

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.