zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Letní čtení: Které knihy si letos přibalit na dovolenou?

Letní čtení: Které knihy si letos přibalit na dovolenou?
Autor: iStock Letní čtení: Které knihy si letos přibalit na dovolenou?
Anna Kopečková , Vydáno: 29.07.2020
Ať jste v Česku, nebo v zahraničí, k letní dovolené patří stejně jako slunce i dobrá kniha. Najděte si čas pro sebe a dopřejte si pravý relax, jak jinak než s kvalitním čtením v ruce. Vybrali jsme pro vás pár titulů, při jejichž čtení si odpočinete, pobavíte se a možná se i budete trochu bát.

reklama

 

KARANTÉNA

Peter May

Knihy na léto - Karanténa
Autor: archiv vydavatelství Knihy na léto - Karanténa

Thriller, který předpověděl celosvětovou pandemii. Londýn, epicentrum celosvětové pandemie, je kompletně izolovaný. V ulicích bují násilí a občanské nepokoje. Na dodržování zákazu vycházení dohlíží armáda. Před smrtícím virem, který si vyžádal tisíce obětí, není nikdo v bezpečí. Na staveništi, kde má vyrůst nouzová nemocnice, najdou dělníci tašku s kostmi zavražděného dítěte. Nemilosrdný vrah se volně pohybuje po městě, odhodlaný udělat cokoli, aby policii zabránil vypátrat, komu kosti patřily. Inspektor Jack MacNeil, který odpočítává poslední hodiny u sboru londýnské Metropolitní policie, musí až do poslední chvíle vést vyšetřování. Jeho kariéra je v troskách, manželství rozvrácené a virus zasáhne i jeho vlastní rodinu. Co ho zastaví dřív? Virus, nebo vrazi?

 

JEDEN Z NÁS

Shari Lapena

Čtení na léto - Jeden z nás
Autor: archiv vydavatelství Čtení na léto - Jeden z nás

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké… Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?

 

SEDM ROZCHODŮ AMY A CRAIGA

Don Zolidis

Knihy na léto - Sedm rozchodů Amy a Craiga
Autor: archiv Knihy Dobrovský Knihy na léto - Sedm rozchodů Amy a Craiga

Amy a Craig jsou tím nejméně pravděpodobným párem, jaký byste si dokázali představit. Samotářský Craig se s kamarády stýká pouze při hraní Dračího doupěte, zatímco krásná a inteligentní Amy je všemi oblíbenou předsedkyní hned několika studentských útvarů. Přesto však tito dva skončí spolu. Dokud se ovšem Amy s Craigem nerozejde. Potom se k sobě vrátí a rozejdou se znovu. A tak stále dokola a dokola – dohromady sedmkrát. Amy a Craiga čeká poslední rok na střední škole a zatímco odpovědnost dospělého života se neodvratně blíží, jejich životy rozvíří bouřlivý vztah plný rozcházení a scházení připomínající kaleidoskop radosti, bolesti i smíchu. Tragikomický příběh vyprávějící o strastech i slastech první lásky vychází pod nakladatelskou značkou King Cool.

 

SNÍLCI

Karen Thompson Walker

Knihy na léto - Snílci
Autor: archiv Knihy Dobrovský Knihy na léto - Snílci

V izolovaném univerzitním městečku Santa Lora v jižní Kalifornii doklopýtá studentka prvního ročníku do svého pokoje, usne – a už se nevzbudí. Nedokážou ji probudit ani zdravotníci, kteří ji odnášejí, ani zmatení lékaři v nemocnici. Poté usne další dívka a pak další. Jak se zvyšuje počet nakažených, ruší se vyučování a v obchodech začínají docházet zásoby. Mei, outsider v hierarchii partiček kolejního života, je spolu s excentrickým, idealistickým spolužákem vržena do víru událostí. A v nemocnici, zatímco spí, klíčí ve studentce nový život, aniž by o tom věděla. Infikovaní vykazují neobvyklou úroveň mozkové aktivity, větší, než kdy bylo zaznamenáno. Zdají se jim intenzivní sny – ale o čem?

 

S LÁSKOU TĚ NENÁVIDÍM

Jo Watson

Knihy na léto - S láskou tě nenávidím
Autor: archiv Knihy Dobrovský Knihy na léto - S láskou tě nenávidím

Sera si v dětství moc radosti neužila. Její otec byl hazardní hráč, který prohrál veškerý jejich majetek, matka trpí depresemi, je závislá na lécích a není schopna manžela opustit. Sera nyní pendluje mezi restaurací a stáží v reklamní agentuře. Doufá, že tam získá trvalou pozici a konečně se osamostatní. Její sen se však začne hroutit, když jednu bláznivou noc skončí v náručí neznámého muže, ze kterého se vyklube její nový šéf a soused. Jeho neodbytné flirtování a návrhy ohrožují její budoucnost a Sera neví, co si počít.

HAFANI - MADLA A JÁ

Monika Seidlová

Letní čtení - Hafani
Autor: archiv vydavatelství Letní čtení - Hafani

Je vám pětačtyřicet, rozvádíte se, přišla jste o místo a musíte se vystěhovat z bytu. Můžete se cítit ještě víc zoufalá? Ale jistě. Když vám syn k tomu všemu přinese domů nečekaný dárek – štěně labradora. A tohle nechtěné roztomilé a chytré nadělení začne s nadhledem komentovat všechno vaše počínání. Humorný příběh soužití novinářky Rózy a labradoří holky Madly. Příběh ženy a psiny a toho, jak jedna druhé mění život.

DĚTSKÉ ZOUBKY

Zoje Stage

Letní čtení - Dětské zoubky
Autor: archiv vydavatelství Letní čtení - Dětské zoubky

Suzette se nedaří navázat vztah se svojí sedmiletou dcerou, která nemůže – nebo nechce – mluvit. Už od jejího nejútlejšího dětství cítila, že ji Hanna odmítá. Suzette připadá, že ji její dítě nenávidí, a ta myšlenka jí děsí. Alex by chtěl věřit své manželce, že se jejich dcera chová krutě a nenormálně, jenže s ním přece normálně mluví! Je Hanna jen zlobivá holčička, jejíž chování pramení z vysoké inteligence, kreativity a snad i osobního kouzla? Nebo se opravdu snaží svoji matku zabít? Silný a břitký psychologický román nové talentované autorky Zoje Stage, Dětské zuby, nabízí více otázek než odpovědí – a podrží si své tajemství až do šokujícího konce.

 

 

Podívejte se i na další knižní výběry, které jsme pro vás připravili:

 

Knižní tipy: 5 novinek od českých autorů

Knižní výběr pro tento týden je tu. Tentokrát jsme pro vás vybrali 5 titulů od českých autorů - 3 ženy a 2 muži. Rovnou se ale přiznáváme, že u jedné autorky jsme udělali trochu výjimku - Kateřina Janouchová je švédsky publikující spisovatelka a novinářka, ovšem jak už jméno napovídá, českého původu. Dcera Františka Janoucha a AdyKolmanové od svých deseti let žije ve Stockholmu, kde se její rodina usadila v roce 1974 po zbavení jejího otce československého občanství.

Bábovky

Bábovky

autor: Radka Třeštíková

Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má její sestra tak špatný vztah se svou dcerou? Jak se cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil a kdo je bude muset nakonec vrátit? Nová kniha Radky Třeštíkové čtenářky překvapí upřímnou zpovědí žen, v jejichž vzájemně propletených příbězích nechybí ironie, humor, bolest, nenávist ani láska.
vydal: Motto
cena: 299 Kč

Knižní novinky: 5 napínavých thrillerů, které vám nedají spát

Dnes jsme pro vás vybrali 5 žhavých knižních novinek, které vám možná doslova nedají spát. Za prvé jsou čtivé, hodně. A za druhé...no... místy až mrazivé...

Ohrožená

Ohrožená

autor: Rachel Abbottová
Když mladou dívku srazí auto a ona zůstane ležet polomrtvá u silnice, malou obcí Little Melham to otřese. Jak to, že byla Abbie tak pozdě v noci venku, a jak to, že se po ní nikdo nesháněl? Šéfinspektor kriminálky Tom Douglas si myslel, že v Little Melhamu najde poklidné útočiště před každodenním pracovním vypětím. Jenže s tím, jak je postupně vtahován do pavučiny lží, mu všechny instinkty napovídají, že Abbie potkalo něco víc než jen tragická nehoda. Celou pravdu – co tu noc dělala Abbie venku a kdo onen vůz řídil – zná jediný člověk. Pro tuto osobu věstí nehoda pohromu a někdo bude muset zaplatit...
vydal: Mladá Fronta
cena: 299 Kč

Knižní tipy: 5 novinek, které by si každá žena měla přečíst

Tentokrát jsme pro vás připravili takový čistě dámský výběr, ze kterého si jistě každá z vás vybere:) Pro ty co rády vaří kuchařka, kterou všichni v redakci naprosto zbožňujeme. Pro milovnice francouzského šarmu vyšlo pokračování Madame Chic. Ty, co se rády od srdce zasmějí, se jistě pobaví u Deníku fejsbukové matky. Potřebujete si jen oddychnout u dobré beletrie? Pak rozhodně neuděláte chybu, pokud sáhnete po nové knéžce od Sandry Brown či Jojo Moyesové.

Deník fejsbukové matky

1141-denik-fejsbukove-249

autor: Lucie Nachtigallová
Je to kniha, ve které nenajdete klasický začátek ani konec. Nemá strhující děj, ba ani žádnou hlavní dějovou linku. Nemá ani ilustrátora či slavného spisovatele, jak bývá zvykem. Nemá dokonce kladného či záporného hrdinu. Můžete ji začít číst zepředu, zezadu, nebo třeba i odprostřed, a přesto vám nic neuteče. Je totiž poskládaná ze statusů. Napsala je jedna "obyčejná" matka, která má neobyčejný smysl pro humor, sebeironii a schopnost vypointovat své příběhy coby maminky na mateřské dovolené do statusů, ve kterých se budete možná poznávat i vy a u jejichž čtení se budete nepřetržitě usmívat.


vydal: Omega
cena: 249 Kč

 

Knižní tipy: 5x pro dokonalou postavu

Tentokrát jsme si pro vás nepřipravili tak úplně odpočinkový knižní výběr...vybrali jsme 5 knih, které se zabývají zdravým životním stylem a především sportem! Tak žádné výmluvy a s chutí do toho :).

Agátina cesta k dokonalé postavě

Fitness knihy 15 agáta

autor: Agáta Prachařová, Jana Krátká
Zkuste se nechat inspirovat Agátou. Známá česká moderátorka a modelka představuje vlastní cestu k dokonalé postavě. Deníkovou formou předává letité zkušenosti s formováním svého těla. Spolu s odbornicí na výživu Janou Krátkou se s vámi podělí o užitečné rady a tipy, které odzkoušely doslova na vlastní kůži. Zjistíte co jíst a jak cvičit, abyste měly postavu, po které toužíte.
vydal: Cpress
cena: 249 Kč

Knižní tipy: 5x sladké pečení

Sladká první republika

Knižní tipy: 5x sladké pečení

autor: Kristina Šemberová, Eva Všetíčková
Sladké tuzemské dědictví se rozhodly oživit gastronomické novinářky Kristina Šemberová a Eva Všetíčková a posbíraly jedinečné recepty na české sladkosti z let 1918–1938. Objevily zapomenuté poklady, neobvyklé kombinace surovin i postupy a výsledkem je kolekce více než 100 nejzajímavějších receptů na české prvorepublikové sladkosti s nádhernými fotografiemi Davida Tureckého.
vydal: Virtue CS
cena: 399 Kč

reklama

Související témata: knižní tipy , knižní novinky , čtení na léto , letní čtení , čtení na pláži , čtení k vodě , knižní bestsellery

reklama

Přečtěte si také

reklama