Životní styl

29. července 2020 06:50

Anna Kopečková

Letní čtení: Které knihy si letos přibalit na dovolenou?

Ať jste v Česku, nebo v zahraničí, k letní dovolené patří stejně jako slunce i dobrá kniha. Najděte si čas pro sebe a dopřejte si pravý relax, jak jinak než s kvalitním čtením v ruce. Vybrali jsme pro vás pár titulů, při jejichž čtení si odpočinete, pobavíte se a možná se i budete trochu bát.

KARANTÉNA

Peter May

Thriller, který předpověděl celosvětovou pandemii. Londýn, epicentrum celosvětové pandemie, je kompletně izolovaný. V ulicích bují násilí a občanské nepokoje. Na dodržování zákazu vycházení dohlíží armáda. Před smrtícím virem, který si vyžádal tisíce obětí, není nikdo v bezpečí. Na staveništi, kde má vyrůst nouzová nemocnice, najdou dělníci tašku s kostmi zavražděného dítěte. Nemilosrdný vrah se volně pohybuje po městě, odhodlaný udělat cokoli, aby policii zabránil vypátrat, komu kosti patřily. Inspektor Jack MacNeil, který odpočítává poslední hodiny u sboru londýnské Metropolitní policie, musí až do poslední chvíle vést vyšetřování. Jeho kariéra je v troskách, manželství rozvrácené a virus zasáhne i jeho vlastní rodinu. Co ho zastaví dřív? Virus, nebo vrazi?

JEDEN Z NÁS

Shari Lapena

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké… Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?

SEDM ROZCHODŮ AMY A CRAIGA

Don Zolidis

Amy a Craig jsou tím nejméně pravděpodobným párem, jaký byste si dokázali představit. Samotářský Craig se s kamarády stýká pouze při hraní Dračího doupěte, zatímco krásná a inteligentní Amy je všemi oblíbenou předsedkyní hned několika studentských útvarů. Přesto však tito dva skončí spolu. Dokud se ovšem Amy s Craigem nerozejde. Potom se k sobě vrátí a rozejdou se znovu. A tak stále dokola a dokola – dohromady sedmkrát. Amy a Craiga čeká poslední rok na střední škole a zatímco odpovědnost dospělého života se neodvratně blíží, jejich životy rozvíří bouřlivý vztah plný rozcházení a scházení připomínající kaleidoskop radosti, bolesti i smíchu. Tragikomický příběh vyprávějící o strastech i slastech první lásky vychází pod nakladatelskou značkou King Cool.

SNÍLCI

Karen Thompson Walker

V izolovaném univerzitním městečku Santa Lora v jižní Kalifornii doklopýtá studentka prvního ročníku do svého pokoje, usne – a už se nevzbudí. Nedokážou ji probudit ani zdravotníci, kteří ji odnášejí, ani zmatení lékaři v nemocnici. Poté usne další dívka a pak další. Jak se zvyšuje počet nakažených, ruší se vyučování a v obchodech začínají docházet zásoby. Mei, outsider v hierarchii partiček kolejního života, je spolu s excentrickým, idealistickým spolužákem vržena do víru událostí. A v nemocnici, zatímco spí, klíčí ve studentce nový život, aniž by o tom věděla. Infikovaní vykazují neobvyklou úroveň mozkové aktivity, větší, než kdy bylo zaznamenáno. Zdají se jim intenzivní sny – ale o čem?

S LÁSKOU TĚ NENÁVIDÍM

Jo Watson

Sera si v dětství moc radosti neužila. Její otec byl hazardní hráč, který prohrál veškerý jejich majetek, matka trpí depresemi, je závislá na lécích a není schopna manžela opustit. Sera nyní pendluje mezi restaurací a stáží v reklamní agentuře. Doufá, že tam získá trvalou pozici a konečně se osamostatní. Její sen se však začne hroutit, když jednu bláznivou noc skončí v náručí neznámého muže, ze kterého se vyklube její nový šéf a soused. Jeho neodbytné flirtování a návrhy ohrožují její budoucnost a Sera neví, co si počít.

HAFANI - MADLA A JÁ

Monika Seidlová

Je vám pětačtyřicet, rozvádíte se, přišla jste o místo a musíte se vystěhovat z bytu. Můžete se cítit ještě víc zoufalá? Ale jistě. Když vám syn k tomu všemu přinese domů nečekaný dárek – štěně labradora. A tohle nechtěné roztomilé a chytré nadělení začne s nadhledem komentovat všechno vaše počínání. Humorný příběh soužití novinářky Rózy a labradoří holky Madly. Příběh ženy a psiny a toho, jak jedna druhé mění život.

DĚTSKÉ ZOUBKY

Zoje Stage

Suzette se nedaří navázat vztah se svojí sedmiletou dcerou, která nemůže – nebo nechce – mluvit. Už od jejího nejútlejšího dětství cítila, že ji Hanna odmítá. Suzette připadá, že ji její dítě nenávidí, a ta myšlenka jí děsí. Alex by chtěl věřit své manželce, že se jejich dcera chová krutě a nenormálně, jenže s ním přece normálně mluví! Je Hanna jen zlobivá holčička, jejíž chování pramení z vysoké inteligence, kreativity a snad i osobního kouzla? Nebo se opravdu snaží svoji matku zabít? Silný a břitký psychologický román nové talentované autorky Zoje Stage, Dětské zuby, nabízí více otázek než odpovědí – a podrží si své tajemství až do šokujícího konce.

Podívejte se i na další knižní výběry, které jsme pro vás připravili:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.