Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Léto s gentlemanem. Přehrajte si online romantiku od Jaromíra Hanzlíka extra pro ženy!

Česká romantická komedie o touze po svobodě, romantice a lásce v pozdním věku, je příjemným pohlazením po duši. Odreagujte se a pusťte si Léto s gentlemanem třeba s kamarádkou online v iPrima Videopůjčovně. Tenhle film pro ženy vás bude bavit!
Vydáno: 01.03.2020, (red)
Léto s gentlemanem
Léto s gentlemanem

Romantická komedie Léto s gentlemanem je určena především ženám. „Chceme, aby ten film pobavil, potěšil, zlepšil náladu, aby takzvaně pohladil po duši,“ okomentoval film sám Jaromír Hanzlík, představitel hlavní role, ale i scénáře, který se proslavil v 70. letech komedií Léto s kovbojem, na niž pouze podobným názvem Léto s gentlemanem lehce odkazuje.

Na romantiku a snění není nikdy pozdě!

Jaromír Hanzlík už není ten hejskovitý kovboj. V příjemné filmové romantice Léto s gentlemanem přijíždí na bílém koni jako elegantní šarmantní gentleman Artur. Ten je, jak všichni v obci předpokládají, novým majitelem zámku. Jde sice spíš o polorozpadlou ruinu, ale zámecký pán s ním má velké plány. A nejspíš nejen se zámkem...

Anna (Alena Antalová) tu tráví se svým manželem (Igor Bareš) v chatové oblasti pár desítek kilometrů za Prahou léto. Stejně jako desítky předešlých. Jsou svoji už celou věčnost, jejich manželství sklouzlo, jak to tak bývá, do rutiny a stereotypu. Muž svůj čas už dlouho spravedlivě dělí mezi karban s kamarády v hospodě a výrobu modelů lodí ze sirek uvnitř lahví, jeho žena je pro něj prakticky neviditelná.

Anna si každé léto zpříjemňuje několik dní pravidelným setkáváním s kamarádkami, kolegyněmi z práce, které za ní do malebných středních Čech přijíždějí na cyklovýlety.

Film Léto s gentlemanem 3
Autor: Bioscop Film Léto s gentlemanem 3

Klidné vody stereotypu rozvíří příjezd neokoukaného gentlemana Artura. Cyklistky by mu rády padly do náruče, ta správná jiskra ovšem přeskočí až mezi ním a Annou. Ta díky tajuplnému Arturovi zažívá pocity již dlouho nepoznané. Artur je galantní a zahrnuje ji pozorností, recituje básně, Anna s ním čím dál častěji uniká své životní realitě vstříc romantickým výletům a dobrodružstvím…

Herci Léta s gentlemanem? Samá známá jména

Vedle ústřední trojice uvidíte ve filmu Léto s gentlemanem i řadu dalších oblíbených českých herců. Dceru Aleny Antalové a Igora Bareše ztvárnila Lucie Vondráčková, jejího partnera Mirek Šimůnek. V dalších rolích se ve filmu objeví například Tereza Kostková, Petra Jungmanová, Yvetta Blanarovičová, Dana Batulková,  Pavel Soukup, Arnošt Goldflam, Zdeněk Žák, Ivana Chýlková, Miroslav Etzler, Jan Čenský, Jana Boušková či Jan Vlasák.

Léto s gentlemanem
Léto s gentlemanem - Upoutávka HbbTV

Jaromír Hanzlík o filmu

„Vybavuji si loňské léto (2018), kdy jsem scénář psal, a následné týdny a měsíce příprav. Musím se přiznat, že mě to velmi překvapilo, protože to bylo poprvé, kdy jsem psal filmový scénář, a úplně mě to pohltilo. Vzpomínal jsem na svého přítele dramatika Oldřicha Daňka, který mi vyprávěl, že když píše, v určitém okamžiku postavy jím vytvořené začnou žít vlastním životem, a on nad nimi téměř ztrácí vliv. A pak že se textu chopí dramaturgové, kteří původní postavu babičky předělají na dělostřeleckého důstojníka. A k mému údivu si mé postavy opravdu v jisté chvíli začaly žít svým životem, ale měl jsem štěstí, že mí přátelé, kteří scénář četli, mě nenutili je měnit,“ řekl Jaromír Hanzlík o své scenáristické prvotině.

Zajímavosti o komedii Léto s gentlemanem

 • Pro herečku Alenu Antalovou je Léto s gentlemanem první celovečerní film, ve kterém si zahrála hlavní roli.
 • Producenti snímku, režisér Jiří Adamec a herec Jaromír Hanzlík, uvedli film do kin na svátek Sv. Valentýna 14. února 2019.

 • Titulní skladbu Láska se nám může stát nazpívali na hudbu známého dua ORM (složeno ze skladatelů a producentů Petra Dvořáka a Pavla Růžičky, průkopníků syntezátorové hudby a používání počítačů na české hudební scéně) Olga Lounová a Václav Noid Bárta. Slova k songu napsala manželka Jiřího Adamce - Jana Adamcová. 

 • Pro oba tvůrce byl snímek Léto s gentlemanem v určitém smyslu prvotinou. Pro Jaromíra Hanzlíka scenáristickou.

 • Pro ostříleného televizního režiséra Jiřího Adamce, šlo o první celovečerní film pro kino distribuci.

 • Jiří Adamec i Jaromír Hanzlík se ve prospěch rozpočtu filmu vzdali svých honorářů.

 • S lehkou nadsázkou lze říci, že si Jaromír Hanzlík komedii nadělil k sedmdesátým narozeninám.  
 • Od role venkovského šviháka Honzy z Léta s kovbojem uběhlo Jaromírovi Hanzlíkovi už 43 let.
 • Film se natáčel v létě 2019 ve středočeských Zduchovicích a okolí v období nezvykle velkých letních veder, ale i přes extrémní počasí se podařilo natočit vše potřebné.
 • Víte, že Jiří Adamec úplně poprvé spolupracoval s Jaromírem Hanzlíkem při natáčení legendárního seriálu Sanitka (1984).
 • Ve filmu hraje i řada herců z oblíbeného seriálu televize Prima Cesty domů, který režíroval také Jiří Adamec. Cesty domů můžete celé sledovat online.

Ještě více romantiky, lásky a pohody ve filmech či v seriálech, si můžete kdykoliv dopřát online v archivu iPrima.cz:

Článek je zařazen v: Jaromír Hanzlík, filmové tipy, česká romantická komedie, romantický film online, Celý film online, Alena Antalová, Lucie Vondráčková, Yvetta Blanarovičová, Dana Batulková, Tereza Kostková