zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Meryl Streep slaví narozeniny. 10 věcí, které jste o ní nevěděli

10 věcí Meryl Streep hlavní
Autor: profimedia.cz 10 věcí Meryl Streep hlavní
Anna Kopečková , Vydáno: 22.06.2020
Nemiluje ji snad jen ten, kdo ji nezná (a existuje vůbec někdo takový?). Její role jsou naprosto precizně zahrané, ať už se z ní stane hrdinka s pohnutým osudem, nebo nafrněná dámička, které není nic svaté. Dokáže dovádět jako malá při písních skupiny Abba stejně jako být chladnokrevná manipulátorka v seriálu Sedmilhářky. Meryl Streep je zkrátka paní herečka.

reklama

Pracovala jako hotelová servírka

Meryl vyrostla v Bernardsville v New Jersey a v mládí si přivydělávala coby servírka v hotelu Somerset. Zatímco studovala na Yale (Yale School of Drama), musela se zároveň sama živit. Protože jí peníze z obsluhy nestačily, další její brigádou bylo psaní na stroji.

Věří na znamení

„To je znamení“ – nezapomenutelná hláška ze Samotářů. Ačkoliv je to úsměvné, možná, že se tímto heslem sami řídíte. Meryl Streep určitě. Poté, co v roce 1971 absolvovala na Vasar College, hlásila se na práva. Jenže v den jejího pohovoru zaspala. Nelámala to přes koleno a považovala to za znamení, že se má raději věnovat něčemu jinému. 

Po prvním filmu málem skončila

Menší role po boku Jane Fondy ve filmu Julia z roku 1977 skoro způsobila, že bychom přišli o skvělé a nezapomenutelné výkony Meryl Streep. Slavná herečka dnes už s úsměvem vzpomíná, jak měla ve filmu příšernou paruku a taky jak jí vzali slova ze společné scény s Jane a dali jí je do úst na úplně jiném místě. To byla chvilka, kdy si Meryl říkala, že udělala s herectvím obrovskou chybu a chtěla s tím seknout. 

10 věcí Meryl Streep 4
Autor: profimedia.cz 10 věcí Meryl Streep 4

Ve filmu Kramerová versus Kramer si napsala sama proslov

Meryl nebyla spokojená s projevem své filmové postavy v soudní síni, proto si napsala svou vlastní řeč. Údajně řekla režisérovi a scenáristovi, že jím vytvořený projev neodpovídá realitě, že byl na ženu právě procházející rozvodem příliš zlý, až ďábelský.

Svého prvního Oscara nechala na toaletách

V roce 1979 získala Meryl Streep první ocenění od filmové akademie za roli Kramerové. Podle portálu IMDB během oslav, které byly nejspíše hodně divoké, zapomněla rozjařená herečka svého malého zlatého mužíčka v zákulisí na toaletách. To jí ovšem nemůžeme mít za zlé. Po tomto zapomenutém Oscarovi získala herečka později ještě další dva, za filmy Sophiina volba a Železná Lady.

Odmítla jen pár rolí

Za celou svou kariéru nepřijala pouze 4 filmové nabídky, což je skoro až neuvěřitelné. Možná je to také tím, že si nikdo nedovolil podstrčit jí nějaký brak.  Přesto vás asi zajímá, o jaké zamítnuté role se jednalo. Byly to: Michelle Straton ve filmu Americký gigolo (1980), Patsy Cline ve filmu Sladké sny (1985), Miss Kenton ve filmu Soumrak dne (1993) a Elizabeth I. ve filmu Královna Alžběta (1998).

10 věcí Meryl Streep 7
Autor: profimedia.cz 10 věcí Meryl Streep 7

Za Madisonské mosty dostala jen 20 liber

Za roli Francescy Johnson, hospodyně ve středním věku, ve filmu Madisonské mosty (1995) měla údajně dostat něco mezi 15 a 20 librami.

Byla několikrát nominovaná na hudební cenu Grammy

Grammy Award je ocenění ne v oblasti filmu, ale hudby. Uděluje ho americká Národní akademie hudebního umění a věd. Meryl byla nominovaná v kategorii za nejlepší mluvené album pro děti (2008) – The One and Only Shrek. Poslední nominace proběhla v roce 2009 za nejlepší soundtrack k filmu Mamma Mia!, do něhož Meryl Streep nazpívala všechny písně naživo.

10 věcí Meryl Streep 9
Autor: profimedia.cz 10 věcí Meryl Streep 9

Trénovala, aby byla operní pěvkyní

Když byla malá, chodila na hodiny zpěvu. Ve 12 letech dokonce navštěvovala lekce operního zpěvu. Pro pohádkový muzikál Čarovný les (2014) zpívala většinu svých písní naživo, ačkoliv je měla předem nahrané.

Zvládne zahrát i na housle

Možná jste viděli film Hudba mého srdce (1999), kde Meryl Streep představovala Robertu Guaspari, učitelku hudby. Aby se na roli co nejlépe připravila, trénovala denně 6 hodin hru na housle, a to dokonce 8 týdnů. 

reklama

Související témata: Meryl Streep , herecka , narozeniny , Oscar , Grammy , Mamma Mia

reklama

Přečtěte si také

reklama