zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Na rozvodu trvám, ráda bych začala nový život, má jasno Dominika Gottová

Dominika Gottová o smrti otce a rozvodu s manželem
Autor: profimedia Dominika Gottová o smrti otce a rozvodu s manželem
kloidop , Vydáno: 28.02.2020
Nejstarší dcera zesnulého Karla Gotta Dominika (46) to v životě neměla jednoduché. Její vztah se slavným otcem nikdy nebyl ideální. Přesto ji jeho smrt, která přišla nedlouho poté, co opustila svého psychicky nemocného manžela, citelně zasáhla. Jak se vypořádává se všemi těžkostmi a co říká na návrat do Česka?

reklama

Dominika Gottová nikdy nezažila běžnou fungující rodinu. Od narození byla odsouzena k životu bez otce a pravděpodobnost, že by se slavný zpěvák s její matkou oženil, byla nulová. Naopak, zpěvák existenci dcery dlouho tajil a jeho tajemství vyšlo najevo až poté, co jej odhalili němečtí novináři. Šokující článek o utajované devítileté dceři Mistra tehdy vyšel v Mladém světě. 

Cesta do studeného Finska  

Slavný otec se vždy snažil, aby Dominika nestrádala. Koupil jí a její matce byt na Vinohradech a později i vlastní auto. Když se ale mnohem později Karlu Gottovi narodily dvě manželské dcery, Dominika se přece jen cítila upozaděná a ukřivděná. I proto se rozhodla odjet za prací do studeného Finska, kde se seznámila s podivínským hudebníkem Timem Tolkkim, s nímž i přes nesouhlas otce udržovala partnerský vztah. 

Dominika Gottová s otcem Karlem Gottem
Autor: profimedia Dominika Gottová s otcem Karlem Gottem

Ve Finsku žila Dominika s přestávkami bezmála dvacet let. V roce 2015 přijela do Česka s tím, že soužití s hudebníkem, který, jak se ukázalo, trpí bipolární poruchou a maniodepresivními stavy, je k nevydržení. Otec jí tehdy hodně pomohl, mimo jiné jí sehnal bydlení i práci. Vyčerpanou a unavenou dceru taky přemlouval, aby od psychicky nemocného manžela odešla a vrátila se definitivně do Česka.

Smrt otce a návrat domů

Nejenže to neudělala, ale záhy se dokonce za hudebníka tajně vdala. Manželské problémy však na sebe nenechaly dlouho čekat a nešťastná Dominika začala své těžkosti řešit alkoholem. Včas si naštěstí uvědomila, že to není správná cesta, a začala uvažovat nad návratem do rodné země. Toto rozhodnutí definitivně upevnila další osudová rána v jejím životě – smrt otce. Účast na jeho pohřbu pro ni byla další velkou zkouškou, ačkoliv nemusela vůbec nic zařizovat. „Byla jsem zkroušená. Měla jsem strach, jak to psychicky zvládnu, jestli se nerozbrečím na veřejnosti,“ svěřila se Top Star magazínu. 

Dominika Gottová u hrobu svého otce Karla Gotta
Autor: profimedia Dominika Gottová u hrobu svého otce Karla Gotta

I přes smutek, který prožívala, se ale odhodlala odrazit ode dna. Ubytovala se u kamarádky, zpěvačky Šárky Rezkové v Mníšku pod Brdy a našla si práci barmanky v Praze, kam musí denně dojíždět. „Nevadí mi cestování s lidmi. Někteří mě vůbec neregistrují, jiní se na mě usmívají a zdraví mě. Hlavně tedy ženy,” prozradila spokojená Dominika a dodala: „Jsem ráda, že jsem mezi přáteli, lidmi, kteří jsou mi oporou, se kterými si mám co říct a se kterými se nasměju. Prahu miluju, je to krásné město na rozdíl od pochmurných Helsinek.“

Definitivní rozvod s bipolárním manželem

K naprosté spokojenosti jí ale ještě chybí klid v osobním životě. Přestože před svým psychicky nemocným manželem utekla do Česka a rozvádí se s ním, musí na sociálních sítích čelit jeho výhrůžkám sebevraždou. „Samozřejmě že mě to ještě po tolika letech našeho společného soužití zraňuje, byť bych to měla brát tak, že si za všechno může sám a že to je psychické vydírání a teror,“ tímto jeho jednáním viditelně otřesená Dominika.

Dominika Gottová s otcem Karlem Gottem a partnerem Timem Tolkkim v roce 2004
Autor: profimedia Dominika Gottová s otcem Karlem Gottem a partnerem Timem Tolkkim v roce 2004

V lednu se za ní dokonce vydal do Prahy, kde se společně zúčastnili metalového koncertu. Gottova nejstarší dcera však popřela jakékoliv spekulace o záchraně manželství. „To, že můj stále ještě manžel přiletěl do Česka, jsem neměla jakým způsobem ovlivnit. Zdůrazňuju, že stále trvám na rozvodu s ním a celou situaci už řeším s finskou ambasádou v Praze,“ vyjádřila se jasně v prohlášení o své životní situaci, které poskytla médiím. „Neplánuju s ním bydlet, chci žít svůj vlastní nový život. Nabídla jsem mu, že můžeme zůstat kamarádi, protože máme spoustu společných zájmů. Není ale pravda, že obnovujeme náš vztah, jak manžel tvrdí v některých médiích. Je to lež,“ uzavřela.

-em-

Karel Gott - Srdce nehasnou

Poslední duet Karla Gotta Srdce nehasnou jako loučení s dcerou Charlotte

reklama

Související témata: TOP STAR magazín , Dominika Gottová , Karel Gott , otec , dcera , manžel , bipolarita , rozvod , smrt

reklama

Přečtěte si také

reklama