zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Otestujte se: Způsob, jak píšete písmeno X, prý dokáže odhalit vaši povahu

Otestujte se: Způsob, jak píšete písmeno X, prý dokáže odhalit vaši povahu
Autor: iStock Otestujte se: Způsob, jak píšete písmeno X, prý dokáže odhalit vaši povahu
Anna Kopečková , Vydáno: 15.02.2021
Kvízy a testy patří mezi oblíbenou zábavu mnoha lidí a poslední dobou se stal na internetu hitem takzvaný X-test. Jde v něm o to, jak člověk píše písmeno X. Existuje totiž 8 různých způsobů, na jejichž základě lze prý odhalit povahu člověka.

reklama

Post s X-testem zveřejnila na svém twitterovém účtu umělkyně vystupující pod přezdívkou @smasey. Tento test vytvořil uživatel @cyanpotato, který připomněl, že můžeme napsat písmeno X 8 různými způsoby. Samozřejmě vždy záleží na tom, jakou čárku začnete psát jako první a v jakém směru. Když si to spočítáte, opravdu se dostanete až na 8 možných kombinací.

Jakmile uživatelka @smasey nasdílela tento zábavný testík, vyzvala své fanoušky, aby se pochlubili, který ze způsobů psaní písmene X preferují oni. Netušila ovšem, kolik pozornosti tím upoutá. Test zaujal nejen její fanoušky na Instagramu, ale všimla si ho i některá média. Došlo to až tak daleko, že byla oslovena jedna z předních amerických grafoložek Kathi McKnight, která analyzovala podpisy všech lidí od Oprah až k prezidentu Barackovi Obamovi. Odbornice se měla vyjádřit k tomu, co říká daný „X-styl“ o vaší osobnosti.

Aniž by se řešilo, co o vás vypovídá, jak písmeno X napíšete, vyplynula z testu jedna zajímavost. V USA většina lidí začíná tahy odshora dolů, Britové zase často píšou X technikou, kdy míří tahy perem proti sobě.

Ještě než se dostaneme ke stručné charakteristice jednotlivých 8 typů, můžeme zmínit, jaké obecné závěry vyvodila odbornice Kathi McKnight. Při běžném psaní pohybujeme tužkou zleva doprava, tedy od levého okraje k pravému. Když píšeme tiskacími písmeny, kdy je každé písmeno zvlášť, obvykle začínáme odshora a pokračujeme směrem dolů. Jakékoliv odchylky od těchto dvou zásad mohou být považovány za regresivní styl, což může podle analýzy rukopisu odhalovat vzpouru, návrat do minulosti anebo negativní sebepojetí.

Co tedy o vás říká, jakým způsobem píšete písmeno X?

Napište si tiskací písmeno X, porovnejte ho s následujícím obrázkem a pod ním si přečtěte vyhodnocení.

X-test
Autor: @SMASEY/Twitter X-test

1. Pokud píšete X dvěma reverzními tahy, začínáte tedy od pravého dolního rohu (do levého horního), znamená to, že zatímco byste se chtěli pohnout vpřed, máte problém, protože vaše nohy jsou uvízlé v minulosti.

2. Kreslíte-li oba tahy odspodu nahoru jako u předchozí možnosti, ale začínáte v opačném směru, tedy od levého spodního rohu k pravému hornímu, nejspíše se řadíte mezi odpadlíky. Strašně rádi byste se vymanili z vaší minulosti a posunuli se někam dál, ale minulost vás neustále dohání.

3. Obrácené tahy, které začínají vpravo nahoře, dokazují, že jste rebelem bez příčiny.

4. Vzhledem k tomu, že pouze druhý tah je veden „normálním" způsobem, zprava shora doleva dolů, znamená to, že zatímco se snažíte soustředit na budoucnost, část vás se stále pokouší vrátit se zpět. Jako byste se řídili pohledem do zpětného zrcátka.

5. První polovina tohoto X, tedy z levého horního rohu doprava dolů, je provedena „správně“. Ale druhá, vytažená zdola zleva nahoru doprava, je napsána v opačném směru. To naznačuje, že jste velmi nekonformní. Nejlépe se cítíte, když si můžete žít podle vlastních pravidel.

6. Vzhledem k tomu, že první tah začínáte v levém dolním rohu, naznačuje to, že jste osobnost, která udává trendy. 

7. Takhle jste se to pravděpodobně učili ve škole. To znamená, že nemáte tendenci zbavovat se zaběhlých norem a zároveň máte rádi pořádek a rovnováhu.

8. Pokud začínáte vpravo nahoře, vyznačujete se tím, že raději přemýšlíte mimo zaběhlé koleje. Milujete kreativitu a nekonvenčnost.

reklama

Související témata: test , písmo , povaha

reklama

Přečtěte si také

reklama