Životní styl

26. května 2020 06:00

Petra Kloidová

Příběh Lenky: Byla jsem těhotná pět měsíců a nevěděla o tom

Už je to jedenáct let, tak starého mám syna. Pět měsíců jsem ho nosila pod srdcem a nevěděla jsem o tom.

O mém příběhu jsem skoro jedenáct let nemluvila. Hlavně z důvodu, že jsem se sama musela vypořádat s traumatem, které se mi stalo. Daleko zásadnějším argumentem, proč o tom nemluvit, byla reakce mého okolí. Kdykoliv jsem se o mé zkušenosti zmínila, lidé na mě koukali jako na někoho, kdo musí být úplně hloupý, protože jsem si celých pět měsíců nevšimla, že jsem těhotná.

Studentská láska a chráněný sex

Bylo mi devatenáct let a měla jsem vztah na dálku se stejně starým přítelem. Měli jsme spolu i intimní vztah. Chránila jsem se prášky a zároveň jsme se chránili i kondomem, protože jsem měla panický strach z toho, že otěhotním. A to moje tělo asi vycítilo. Jednou jsem si dokonce vzala pro prášek „po“, protože nám praskl kondom a já se bála, že budu těhotná. Když se na to dívám zpětně, ani jsem si neuvědomovala, jak moc jsem ve svém sexuálním životě zodpovědná, ale i tak to nepomohlo.

Moje tělo přede mnou zatajilo vlastní těhotenství

Jedna z prvních otázek, které od lidí dostávám, když promluvím o mé zkušenosti, je, že jsem určitě musela ignorovat symptomy spojené s gravidním stavem. Ano, pamatuji si, že jsem prvních pár týdnů cítila velkou únavu, která se s těhotenstvím pojí. Všechny ostatní příznaky ale nepřicházely. Nevěděla jsem, co je to ranní nevolnost a menstruaci jsem měla ještě čtyři měsíce po otěhotnění.

První uvědomění, že se dost možná něco děje s mým tělem, přišlo až ve chvíli, kdy jsem se sprchovala a všimla jsem si, že můj pupík je zvláštně vystrčený ven. To jsem byla ve čtvrtém měsíci. Moje břicho bylo ploché, jen můj pupík čouhal ven na svět. Trochu mě to vylekalo, ale nakonec jsem na to zapomněla.

I gynekolog byl zmaten

Za čtrnáct dní jsem to začala řešit znovu, intuice mě dovedla k tomu, že bych mohla být těhotná. S pláčem jsem volala přítelovi, ten přijel s těhotenským testem a pohledem, jestli jsem po cestě někde neupadla na hlavu – vždyť používáme dvě ochrany najednou! První test byl negativní, druhý pozitivní. V ten moment jsem byla nejvyděšenější člověk na světě. Druhý den už jsem přešlapovala nervózně u gynekologa, který můj strach potvrdil.

Přes antikoncepci jsem se stala v devatenácti letech budoucí matkou. Gynekolog ale tvrdil, že musím být těhotná maximálně dva měsíce, to však za chvíli vyvrátilo sono. Pohled na monitor jsem oplakala, v mém břiše ležel človíček s plně vyvinutou páteří. Ukázalo se, že jsem v pátém měsíci. Břicho mi začalo růst až v šestém měsíci, přibrala jsem osm kilogramů a ve správný čas jsem porodila syna. Moje maminka tvrdí, že jsem se tak bála těhotenství, že se moje tělo rozhodlo ho zatajit. S přítelem jsme se nakonec vzali a jsme spokojenými rodiči malého Tomáška.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.