Životní styl

29. prosince 2020 03:46

Anna Kopečková

Princezna Angelína z pohádky S čerty nejsou žerty: Co dnes dělá a jak vypadá?

Její jméno není příliš známé, přesto ji zná asi každý. Představitelka Angelíny z jedné z nejoblíbenějších českých pohádek vůbec nečekala, že by vysněnou roli získala právě ona. A nakonec jí úplně změnila život.

Když tehdy sedmadvacetiletá Dana Bartůňková zavítala na konkurz, kde bylo dalších sto adeptek, ani ve snu by ji nenapadlo, že vysněnou roli získá právě ona. „Byla tam plejáda slavných hereček, jako byla Libuše Šafránková nebo Ivana Andrlová, tak jsem si říkala, že nemám absolutně šanci a chtěla se rovnou otočit a jít domů. Šla jsem mezi posledními a z toho dlouhého čekání už byla docela unavená. Jakmile jsem tam vešla, zakopla jsem o nějaký kabel a z pusy mi nechtěně vyklouzlo jaderné slovíčko... Režisér Hynek Bočan se na mě tak zvláštně a přísně podíval, což ještě umocnilo můj pocit, že jsem tam chodit vůbec neměla. Mirek Dlouhý, který byl už pro postavu Petra Máchala vybraný, tam seděl a nahazoval texty. Když mě pak asi za tři týdny zavolali z produkce, že si vybrali mě, nemohla jsem tomu uvěřit,“ zavzpomínala herečka.

Pohodové natáčení

Na natáčení vzpomíná jenom v tom nejlepším. „Natáčeli jsme na konci léta, kdy byly divadelní prázdniny, takže nikdo nikam nespěchal, všichni měli volno. Strávili jsme společně několik dní v Českém ráji, kde jsme i spali. Každý večer z cateringu přinesli něco dobrého k jídlu, popíjelo se vínečko, vymýšlely se různé dialogy, hlášky, které mohly scénář ještě více vylepšit. Panovala zkrátka báječná atmosféra. Nás princezny produkce v deset večer zahnala spát, abychom ráno nebyly oteklé, ale my se samozřejmě stejně pak vracely zpátky. (smích) Myslím, že i díky tomuto sblížení se pohádka tak povedla,“ dodává Dana Bartůňková.

Sázka Vetchého s Dlouhým

A došlo i na milostné pletky. „Ondra Vetchý a Mirek Dlouhý, velcí kamarádi už od konzervatoře, byli ve věku, kdy si dělali takzvaně zářezy. Holky po nich šílely, mohli mít každou, na kterou si ukázali. V té době soutěžili, kdo bude mít lepší skóre, kdo jich víc sbalí. A když se na scéně objevila Monika Pelcová, představitelka princezny Adélky, které bylo šestnáct, měli o zábavu postaráno,“ přiblížuje Dana s úsměvem.

Tak snadné to ale pánové neměli. „Monika byla cudná, nezkažená dívenka z Olomouce. Taková krásná panenka. Byla pod dohledem svého tatínka, který tam s ní celou dobu na natáčení pobýval. Ale celé to dopadlo tak, jak už to v pohádkách bývá,“ naznačila herečka. Monika, stejně jako ve snímku S čerty nejsou žerty, se zamilovala do Vladimíra Dlouhého. Byla to její první, a tudíž největší láska. Taková, na kterou se nezapomíná. „Když Mirek zemřel, strašně ji to sebralo,“ poznamenala Dana Bartůňková.

U pohádek zůstala

Role Angelíny jí změnila život. „Když se to odvysílalo, denně jsem dostávala pytle dopisů. Některé byly zamilované, kdy mi třeba psal pán, že je strašně bohatý a že by si mě jako princezničku hýčkal až do konce života. Přicházela ale i psaníčka vyděračská ve stylu, pokud se mnou nepůjdeš na rande, něco se ti stane, nebo od úchyláků. Celkově ovšem převažovaly ty pozitivní a milé,“ uvedla herečka, která ve svém profesním životě ve světě pohádek zůstala. „Už téměř třicet let píšu večerní hry a dětské muzikály pro různá divadla a divadelní spolky. Představení i režíruji, v některých hraji, objíždíme s nimi celou republiku a zájem je veliký. Když vidíme, jak jsou děti nadšené, je to pro nás ta největší odměna. Už se těšíme, až zase budeme moci hrát,“ uzavřela herečka.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.