Sexy Johnny Depp slaví 57. narozeniny: Tohle je 5 filmů, které jste s ním neviděli

Jeho role známe všichni – od Jacka Sparrowa v Pirátech z Karibiku přes Střihorukého Edwarda až po Barrieho v Hledání Země Nezemě. Americký herec, který letos 9. června slaví už 57. narozeniny, má nejen mnoho tváří, ale stále dokola nám dokazuje, že zvládne zahrát jakoukoli roli. A i když jsou jeho hrdinové často dost podivní, rozhodně jsou zajímaví, zábavní a často i pořádně sexy.

Johnny Depp je bohém a dobrodruh a má za sebou bouřlivou minulost, v níž poměrně velkou roli hrály drogy a alkohol. Jak herec sám říká, někdy to byl skoro zázrak, že se ráno ještě probudil.

Narodil se v Kentucky v roce 1963, jeho rodina se ale často stěhovala. Než se konečně usadili na Floridě, žil Johnny se svými sourozenci, dvěma sestrami a bratrem, na více než dvaceti místech. Rodina často bydlela v motelech, malý Johnny pořádně nechodil do školy, už jako dítě začal kouřit, později se k tomu přidaly drogy. Oba rodiče navíc měli poměrně výbušnou povahu. To vše stálo za Johnnyho problémovým chováním v dětství, ale i v dospělosti.

Ženy Johnnyho Deppa

I jeho milostný život je poměrně pestrý. V necelých dvaceti letech se oženil s filmovou maskérkou Lori Anne Allison, která ho přivedla k filmu. Manželství ale netrvalo ani dva roky. Poté se zasnoubil ještě s herečkou Sherilyn Fenn z Twin Peaks a s Jennifer Grey z Hříšného tance. Následoval vztah s patnáctiletou Winonou Ryder, s níž tvořili jeden z nejoblíbenějších párů počátku devadesátých let. Winonu vystřídala modelka Kate Moss, s níž se několikrát rozešel a znovu dal dohromady.

Žádná z nich ale nebyla pro něj ta pravá. Tou byla až Vanessa Paradis, kterou potkal v roce 1998 při natáčení ve Francii. Když ji viděl scházet ze schodů v hotelu, už věděl, že je to ta pravá. Díky ní kompletně změnil svůj život. Oženil se s ní, přestěhoval se do Francie, začal se učit francouzsky, zamiloval se do venkova a přírody. Se svou francouzskou múzou má dvě děti, dceru Lily-Rose Melody a syna Johna „Jacka“ Christophera, kterého pojmenoval podle hrdiny filmu Piráti z Karibiku.

Bouřlivý vztah

Vztah s Vanessou bohužel po 14 letech skončil, o rok později, v roce 2013, se Johnny zasnoubil s herečkou Amber Heard a v roce 2015 si ji vzal za ženu. Rozvod s Amber Heard byl více než bouřlivý, právníci mimo jiné mluvili i o domácím násilí. Do médií se dostalo video z mobilu herečky, kdy natáčela Deppa pod vlivem, kdy ji s křikem hodlá udeřit. Na tento popud jeho bývalá manželka vydala oficiální prohlášení, že ji Johnny Depp nikdy neuhodil a vyjádřila mu podporu.

V posledních letech nemá herec příliš šťastné období. Po rozvodu s Amber stále probíhá soudní spor a Depp nepřestává své fanoušky udivovat nejen změnami svého vzhledu, ale i hrubými výrazy.

JAKÝ BYL MUŽSKÝ HERECKÝ IDOL V ROCE, KDY JSTE SE NARODILI?

5 filmů, které jste s ním ještě neviděli

Mrtvý muž

Snímek z roku 1995 od respektovaného režiséra Jima Jarmusche představuje delikátní příběh muže (Johnny Depp), který se na cestě Amerikou stává štvancem. Během cesty se k němu přidá Indián, kterému se říká Nikdo. Není tajemstvím, že Johnny Depp měl vždy umělecký přístup ke všem svým rolím. Vzpomeňme si na všemi milovaného Jacka Sparrowa, za jehož vznikem stojí předlohla člena Rolling Stones. Mrtvý muž je jeden z filmů, kde Depp vytvořil další zajímavou postavu.

Co žere Gilberta Grapea

Film, kde zazářil tehdy čtrnáctiletý Leonardo DiCaprio (nominace na Oscara) a díky kterému si ho všiml James Cameron a navrhl mu roli v Titanicu. Vraťme se ale k roli Johnnyho Deppa, jenž se ujal hlavního charakteru, zemitého Gilberta, který žije na americkém maloměstě a má na krku mentálně postiženého bratra a extrémně obézní matku, která už nevstane ani z gauče. Role mladého muže, který se zamiloval, ačkoliv mu k tomu jeho rodinná situace nedává prostor, dokazuje, že Depp dokáže přepnout z extravagantních rolí až k těm obyčejně neobyčejným.

Než se setmí

Životopisný snímek o homosexuálním spisovateli pronásledovaném castrovským režimem na Kubě může v seznamu filmů Johnnyho Deppa lehce překvapit. Depp si zahrál významnou vedlejší roli po boku oscarového Javiera Bardema. Jako ostřílený transsexuál prožívá s ponásledovaným básníkem věznění na pevnosti El Morro.

Strach a hnus v Las Vegas

Pokud vám Las Vegas evokuje drogovou jízdu, jste tady správně. Novinář Raoul Duke (Johnny Depp) je se svým právníkem samojského původu na cestě z Los Angeles do Las Vegas. Duke má v hráčském městě pořídit reportáže ze závodu terénních motocyklů a z celostátní konference okresních státních zástupců, věnované boji proti drogám. Oba protagonisté se pohybují ve věčném drogovém opojení, jež neustále přiživují z nepřeberných zásob narkotik všeho druhu a alkoholu. Během natáčení v horkém Las Vegas se Depp zavíral do auta a pouštěl si topení na plné pecky, aby se psychicky a fyzicky dostal do rauše stejně jako jeho zdrogovaná postava.

Cry-Baby

Jeden z žánrů, které se dotýkají i hudebních kořenů Johnnyho Deppa, je filmový muzikál, o kterém se přiliš nemluví. Cry-Baby vychází z toho nejjednodušího příběhového schématu, jaký si dovedete představit. Zlobivý rocker, kterému se říká Uřvánek (Cry-Baby) se zamiluje do poslušné dcery bohatých rodičů. Snímek v rámci stejné doby, módy a účesu Johnnyho Deppa připomíná Pomádu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.