zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Svařák na vánočním trhu si letos nedáme. Jak si udělat skvělé svařené víno doma?

Svařené víno
Autor: unsplash.com Svařené víno
redakce , Vydáno: 25.11.2021
Jedno z nařízení, které je spojené s nově vyhlášeným nouzovým stavem, se dotýká oblíbené předvánoční kratochvíle. Na vánočních trzích si nejspíš letos svařené víno ani sladkosti nedáme.

reklama

Vláda tak chce omezit setkávání mnoha lidí na jednom místě. Trhy, které fungují celoročně, mohou zůstat otevřené. Stejně tak si budeme moct pořídit vánoční stromeček i kapra. Stánkaři mohou nabízet i jmelí.

Zakázaná bude konzumace alkoholu na veřejnosti, což je další obstrukce pro případné pořádání vánočních trhů. Svařené víno ani grog byste si na případném trhu zkrátka nekoupili. Nouzový stav má trvat třicet dní.

Domácí svařák

Pokud nechcete o vánoční atmosféru přijít, připravte si alespoň poctivý svařák doma. Můžete vyzkoušet ověřený recept, který chutná báječně.

Ingredience:

Badyán, nejkrásnější koření s vánoční vůní a výraznou chutí, vyžene viry i bacily z těla

Badyán vyžene viry i bacily z těla. Vánoční koření tak oceníme po celý rok

Postup:

V menším kastrolu smícháme červené víno se skleničkou hroznové nebo pomerančové šťávy a dvěma panáky vodky (můžeme přidat nebo ubrat, záleží, jak silný svařák chceme mít). Přidáme koření a na kolečka nakrájený pomeranč (je lepší ho oloupat, většina pomerančů má chemicky ošetřenou kůru). Dodáme cukr, většinou je dobré dát na jeden hrníček jednu polévkovou lžíci cukru, takže do litru svařáku by měly přijít zhruba čtyři lžíce. Cukr lze nahradit i zdravější panelou. Směs zahříváme, ale nesmí se nám vařit!

reklama

Související témata: svařené víno , Vánoce

reklama

Přečtěte si také

reklama