Zdraví a nemoci

10. srpna 2019 10:00

Martina Čerňanská

Jak se snadno zbavit svědění po komářím štípnutí

Léto je v plném proudu a to s sebou kromě krásných chvil strávených v přírodě či u vody přináší i méně příjemné věci. A jednou z nich jsou všudypřítomní a otravní komáři. Máme pro vás pár triků, jak se snadno a rychle zbavíte nepříjemného svědění.

Bazalkové listy

Utrhněte si pár lístků bazalky, promněte je v dlaních a jemně jimi potírejte štípance. Uleví vám to od svědění. Můžete si také sami připravit bazalkový roztok, a to smícháním sušené bazalky s pár hrnky vroucí vody. Hotový roztok nechte odležet, dokud nevychladne. Nakapejte na vatový tamponek a potírejte postižená místa.

Náplast

Takový malý trik, který vám pomůže, abyste si nerozškrábali kůži do krve - zalepte postižená místa náplastí! Škrábání svědivého místa je sice příjemné, ale můžete si poškodit kůži, vzniknou vám škrábance, které se mohou zanítit nebo zanechat ošklivou jizvu.

Antibakteriální gel

Obsah alkoholu v antibakteriálních gelech působí jako skvělá, chladící léčba na štípance všeho druhu. A jako bonus ránu také vyčistí od všech bakterií. Pokud nemáte antibakteriální gel po ruce, dezinfekce má stejný účinek.

Tlak

Tohle je skvělým trikem jak zklidnit svědící kousanec, když nemáte nic jiného po ruce. Jednoduše si přiložte prst na pokousané místo a tlačte. Tlak vám pomůže od pocitu svědění a zároveň vám nepoškodí kůži, jako by se stalo u škrábání.

Citronová šťáva

Potřením postiženého místa trochou vymačkané šťávy z citrónu zaručeně zastaví svědění a stejně jako antibakteriální gel vás zbaví i od nečistot. Na citlivé pokožce může trochu štípat, netrvá to však dlouho, takže vydržte!

Ovesné vločky

Jestli antibakteriální gel a citron zní pro vás moc agresivně, můžete zkusit jemný a zklidňující účinek ovesných vloček. Smíchejte rovnoměrným dílem ovesné vločky s vodou a vytvořenou pastu naneste na štípance. Nechte působit asi 10 minut.

Pokud máte kousance po celém těle, můžete si také nasypat ovesné vločky přímo do horké vany a ponořit se do zklidňující koupele. Uvidíte, že se vám uleví.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 7. 2024

Berani, dnes se můžete dozvědět o příležitostech, jak zvýšit svůj příjem, ať už v současném zaměstnání, v novém zaměstnání, nebo třeba prostřednictvím vlastního projektu. K tomuto cíli můžete nasměrovat velké množství energie a inspirace. Ostatní se mohou chtít zapojit a pomoci vám. Pravděpodobně se budete cítit plní energie a optimismu. To může fungovat při přitahování stále nových příležitostí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.