Zdraví a nemoci

11. srpna 2018 07:30

Martina Čerňanská

Tea tree olej: Nezbytný pomocník na letní rodinnou dovolenou

Kdybyste měla vzít na dovolenou jednu jedninou lahvičku z lékárny, volte zázračný tea tree olej. Budete překvapená, co všechno dokáže o prázdninách vyřešit!

I když se snažíte cestovat nalehko, nakonec s sebou vláčíte neuvěřitelné množství věcí. A léků! Tohle na ranky, tamto na bolení v krku, a ještě jednu lahvičku repelentu navíc! Co když vám řekneme, že spoustu letních problémů dokáže vyřešit jediná, skoro zázračná, tekutina? Jmenuje se tea tree olej a rozhodně si ji na léto pořiďte!

Boží dar od protinožců

Tea tree oil považovali původní obyvatelé Austrálie za boží dar. Nelze než s nimi souhlasit! Jen pár kapek tohoto přírodního zázraku dokáže výrazně ulevit od mnoha zdravotních problémů. Ačkoli název hovoří o čaji, žádnou spojitost s ním nemá. Snad jen tu, že se získává ze stromu Maleleuca Alternifolia, kterému se lidově říká australský čajovník. Jeho původní domovinou jsou mokřiny severovýchodního pobřeží Nového Jižního Walesu a jihovýchod Queenslandu v Austrálii.

Z jeho listů se lisuje malý zázrak. Jde o čirou nebo jemně nazlátlou olejovitou tekutinu s výraznou vůní, která připomíná eukalyptus. Díky svým obdivuhodným léčivým vlastnostem se hojně využívá v medicíně i v kosmetice. Účinků tea tree oleje si byli vědomi už původní obyvatelé Austrálie a vy je objevte nyní také! S čím vám na dovolené pomůže?

Dezinfekce a hojení!

Tea tree olej působí jako účinná dezinfekce na drobné ranky a poranění! Napomáhá hojit odřeniny, škrábance i popáleniny. Dokonce i mokvající rány.

Repelent

Tea tree olej má typické kafrové aroma, které není člověku nepříjemné, ale komáři a hmyz ho nesnášejí! Takže je účinně odpuzuje a slouží jako osvědčený přírodní repelent. Stačí pár kapek na zápěstí, ke krku a kotníkům.

Pomůže s klíštětem

Když už se to stane a vy nebo někdo z rodiny “chytnete” klíště, nezapomeňte ranku zakapat olejíčkem. Velmi účinně zabraňuje rozšíření infekce při vytahování klíštěte!

Ochladí kousance

Drbou se vaše ubohé poštípané děti celou noc? Stačí potřít kousance od komárů kapkou tea tree oleje a budete mít všichni klid.

Zklidní ekzémy

V létě se nám nevyhýbají různé kožní problémy, ekzémy, plísně, vyrážky. Sluníčko také vytahuje pupínky a akné… To vše dokáže tea tree oil řešit!

Bolest v krku a afty

Začalo vás bolet v krku z klimatizace? Máte v ústech bolavé afty? Letní virózu? Sáhněte po australském zázraku, udělejte si roztok a pravidelně kloktejte. Uvidíte, jak rychle vás trápení přejde.

Vyžene vši

Trochu choulostivý problém, ale nebudeme si nic nalhávat, v létě v dětských kolektivech, na táborech…Vši se prostě zabydlí. Tea tree olej zná nejedna maminka jako účinného pomocníka při jejich likvidaci, a dokonce je to i prima prevence. Stačí pár kapek do dětských vlasů a vši si to raději rozmyslí.

Stop vaginálním mykózám

Která z nás to v létě nezažila! Stačí trochu více sladkého, skleníkové klima “tam dole” nebo dobraná antibiotika a vagina svědí jako čert. Než se pustíte do boje chemickou cestou, zkuste nasadit probiotika, zlepšit větrání klínu, omezit sladké a především dostat na inkriminovaná místa roztok s tea tree olejem!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 6. 2024

Berani, dnes můžete očekávat, že budete ve svých mezilidských vztazích podnikavější. Můžete si najít nové přátele nebo si užít kvalitní čas s těmi starými. Je pravděpodobné, že se zintenzivní váš milostný život. Několik následujících týdnů vám poskytne vynikající zdroje pro zlepšení vaší citové pohody. Využijte toho.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.