Zlá krev mezi Bette Davis a Joan Crawford: Co se vlastně stalo při natáčení Baby Jane?

Zlá krev (1) (jmenovačka) - upoutávka

Každou sobotu a neděli můžete sledovat seriál Zlá krev vyprávějící o sváru mezi dvěma hollywoodskými legendami. Pravá válka mezi herečkami Bette Davis a Joan Crowford začala při natáčení snímku Co se vlastně stalo s Baby Jane?

Obě toužily po slávě, uznání, obě chtěly hrát v nejlepších filmech a obě toužily mít to, co měla právě ta druhá nebo si myslely, že má její sokyně. Davisová toužila být krásnější, Crawfordová talentovanější. Pravdou je, že obě byly hvězdně krásné a obě byly velmi talentované, i když každá trochu jinak. Ale obě si ze života navzájem dělaly peklo. V průběhu let, jak obě rivalky stárly a jejich kariéry upadaly, jejich nepřátelství rostlo. Jejich soupeření, nevraživost, intrikaření a manipulace v kulisách Hollywoodu raných 60. let ožívá na obrazovkách v americké seriálové antologii Feud v českém překladu Zlá krev.

Spala s každým vlivným mužem z filmového studia kromě Lassie, vysmívala se Bette Davis Joan Crawford. O JEJICH SVÁRU SE DOZVÍTE VÍCE TADY

Co se vlastně stalo při natáčení Baby Jane

V roce 1962 osobitý americký režisér Robert Aldrich natočil adaptaci napínavého knižního thrilleru „Co se vlastně stalo s Baby Jane?“, příběhu dvou sester Jane a Blanche Hudsonových, bývalých filmových hvězd žijících ve svém hollywoodském sídle. Do hlavních rolí obsadil Joan Crawford a Bette Davis v době, kdy byla jejich rivalita již pověstná.

Mrazivý příběh dětské hvězdy Baby Jane Hudson, známé jako zpívající zázračné dítě, která se v dospělém věku dostane do stínu své sestry Blanche, úspěšné filmové hvězdy třicátých let upoutané po neobjasněné autonehodě na kolečkové křeslo. Zatrpklá Jane se za svůj neúspěch mstí bezmocné sestře psychickým i fyzickým terorem. Příběh ušitý na míru oběma velkým rivalkám. Jejich profesní i lidský souboj se dokonale přenesl na filmové plátno, samozřejmě především díky vynikajícím hereckým výkonům obou protagonistek a skvělé režii Roberta Aldriche.

Z filmu se stal divácký trhák a chvíli to vypadlo, že znovu nastartuje kariéry obou filmových hereček. Bette Davis byla v roce 1963 za roli pomstychtivé a psychicky vyšinuté Jane nominována na Oskara za hlavní ženskou roli. Na Joan Crawford, která od začátku stála za celým projektem a která je ve filmu Bette Davis více než dostatečnou spoluhráčkou, se v nominacích „zapomnělo“. Zásah do citlivých míst Joan. Pochyby, nejistota, žárlivost a závist – živná půda pro svár, který v roce 1963 při předávání Oscarů vzplál naplno a navždy.

Sledujte seriál Zlá krev v sobotu a neděli ve 22.20 na Prima LOVE. Pokud si seriál nestíháte pustit na televizních obrazovkách, podívejte se na něj online na www.iprima.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.