Celebrity

11. října 2019 07:53

ONLINE: Desetitisíce lidí se na pražském Žofíně rozloučily s Karlem Gottem

Desetitisíce lidí se na pražském Žofíně rozloučily s Karlem Gottem. Poklonit se nakonec mohli i smuteční hosté, kteří se do fronty zapojili až po osmé hodině večerní a nemělo se na ně původně dostat. Rakev s ostatky byla pak převezena do katedrály sv. Víta, kde v sobotu proběhne za českou legendu zádušní mše.

Online reportáž:

0:00 Na pražském Žofíně dnes těsně před půlnocí skončilo veřejné rozloučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem. Podle odhadů se české legendě přišlo poklonit zhruba 49 tisíc lidí.

23:55 Posledním fanouškem, který se mohl s Karlem Gottem dnes na Žofíně rozloučit, byla paní Mária. Rozhodovala se prý na poslední chvíli a vůbec nečekala, že by se ještě do žofínského paláce dostala.

AKTUÁLNĚ: Paní Mária byla posledním fanouškem, který se dnes rozloučil s Karlem Gottem na pražském Žofíně. Podle svých...

Posted by Zpravodajství FTV Prima on Friday, October 11, 2019

23:25 Rozloučit se s Karlem Gottem nakonec bylo umožněno i fanouškům, kteří přišli až po oficiálním uzavření.

AKTUÁLNĚ: Rozloučit se Karlem Gottem mohli nakonec i lidé, kteří přišli až po osmé hodině večerní a nemělo se na ně původně dostat. Více informací najdete na: https://bit.ly/2II1Ym1

Posted by Zpravodajství FTV Prima on Friday, October 11, 2019

22:40 Na Žofín stále stále přichází další lidé. Veřejné rozloučení skončí nejpozději o půlnoci, kdy by měla být odvezena rakev se zesnulým Karlem Gottem, uvedli pořadatelé.

22:19 S Karlem Gottem se již na Žofíně rozloučilo přes 42 tisíc lidí.

22:05 Nakonec se s Karlem Gottem rozloučí zřejmě i smuteční hosté, kteří přišli až po osmé hodině večerní a nemělo se na ně původně dostat. Policie podle aktuálních informací našich redaktorů uvolnila zátarasy a pustila i zbývající fanoušky.

21:45 Přestože pořadatelé oficiálně ukončili frontu, další desítky až stovky lidí přichází za policisty a doufají, že se dostanou do žofínského paláce.

21:11 Pietní místo v Kinského zahradě bude veřejnosti zpřístupněno až do nedělní půlnoci.

20:38 „Víte, já už jsem velká holka, takže já nejradši vzpomínám potichu a s úctou a láskou,“ uvedla pro ČT Jiřina Bohdalová. „Víte, já už jsem z tý generace, kdy by mělo malinko platit: o mrtvých jenom dobře. Mně se špatně čte, co tam novináři prostě vytahujou. Nevím, jak oni, mladí novináři, by se v té době zachovali.“

20:22 Koridor na pietní místo k uctění památky Karla Gotta v Paláci Žofín se v osm hodin večer uzavřel, informoval na svém FB tiskový mluvčí Magistrátu hl. města Prahy Vít Hofman. Od konce koridoru je fronta zhruba na tři hodiny. Magistrát prosí zájemce, aby již nepřicházeli a případně využili druhé pietní místo v Kinského zahradě.

KORIDOR NA PIETNÍ MÍSTO NA ŽOFÍNĚ JE UZAVŘEN. LIDÉ MOHOU STÁLE UCTÍT PAMÁTKU V KINSKÉHO ZAHRADĚ Koridor na pietní místo...

Posted by Vít Hofman on Friday, October 11, 2019

19:47 Policie ČR na svém Twitteru varovala, že kdo se nepřipojí do řady do osmi hodin večer, s největší pravděpodobností se již nedostane do smuteční síně.

19:28 Podle organizátorů uctilo památku Karla Gotta na Žofíně do sedmé hodiny večerní asi 28 tisíc lidí.

19:12 K pražskému Žofínu stále přicházejí další lidé, kteří se chtějí rozloučit s Karlem Gottem. Ti, kteří odcházejí, vesměs chválí organizátory za důstojnou atmosféru a organizaci.

18:39 Prostory Pražského hradu se v souvislosti se zádušní mší za Karla Gotta otevřou veřejnosti v osm hodin ráno. Přístup na třetí nádvoří Hradu, kde bude možnost od 11:00 událost sledovat na velkoplošné obrazovce, bude umožněn z Hradčanského náměstí branou na čtvrté nádvoří až do naplnění jeho kapacity.

18:37 Takto to aktuálně vypadá u Bertramky. Lidé stále zapalují svíčky.

18:31 Pražští policisté apelují, aby se lidé z časových důvodů do fronty zařadili nejpozději ve 20 hodin.

18:24 Jedno z mnoha dalších pietních míst - tentokráte na Dominikánském náměstí v Brně.

18:17 Fanoušci Karla Gotta se se svým idolem loučí každý svým způsobem.

18:14 V Plzni, zpěvákově rodišti, popsali lidé vzpomínající na Karla Gotta dvě kondolenční knihy. Na radnici chodili psát své vzkazy od sedmi hodin ráno. Na Žofíně je k dispozici pět kondolenčních knih, přesto se vzhledem k velkému zájmu smutečních hostů nedostane na všechny.

17:59 Na budovách státních institucí zítra budou povinně viset vlajky na půl žerdi. Bude totiž vyhlášen státní smutek v souvislosti se zpěvákovým úmrtím. Vlajky se zpravidla připravují už předchozí den kolem 16. hodiny a sundávají se druhý den v 8 ráno. Pro zbytek společnosti vláda jen doporučí smutek držet. Formu piety si tak každý zvolí sám.

17:45 Mluvčí pražské policie Eva Kropáčová poděkovala všem občanům, že vzali vážně doporučení, aby auty zbytečně nejezdili do centra Prahy a použili místo toho posílenou městskou hromadnou dopravu, čímž umožnili prakticky bezproblémovou situaci. Policie odhaduje, že v průběhu celého dne až do večera navštíví Žofín 30 až 35 tisíc lidí. V současné době počet příchozích opět roste. Policie doporučuje případným zájemcům, kteří ještě plánují přijít, aby tak učinili maximálně do 20. hodiny. Později by se dovnitř už nemuseli dostat.

17:37 Lidé ve Znojmě se s Karlem Gottem loučí v kapli sv. Václava na Mikulášském náměstí. Za tónů písní Karla Gotta se podepisují do kondolenční knihy.

17:30 Skupinka fanoušků Karla Gotta se rozezpívala u Bertramky. Dokazují, že vzpomínky mohou být i veselé. Rozezpívali téměř všechny okolo.

17:25 Reportérka Veronika Polášková se vyjádřila k situaci na Pražském hradě. Zná detaily, jak bude zítra zádušní mše probíhat.

17:15 Pražský primátor Zdeněk Hřib se pro TV Prima vyjádřil k páteční situaci v hlavním městě. Odpověděl také na dotaz, zda nemusel řešit podobný problém "s předjížděním" či "předbíháním" jako český premiér.

17:06 V okolí Pražského hradu se momentálně instalují velkoplošné obrazovky na sobotní zádušní mši.

17:00 I přes výrazné upozornění někteří lidé zákaz nerespektují. Fotí si sál a pořizují si selfie fotografie u rakve.

16:34 Na Hradčanském náměstí začaly přípravy na zítřejší zádušní mši. Instaluje se velkoplošná obrazovka, na které budou fanoušci moci pietu sledovat. Mši bude sloužit kardinál Dominik Duka.

16:18 Podívejte se na rozhovor s fanouškem, který přiletěl až ze Stockholmu.

16:12 Aktuální fronta u Žofína.

16:03 I děti pokládají květiny u pietního místa.

15:58 Květiny, věnce a truchlící fanoušci. To je aktuální pohled do paláce Žofín.

15:49 Našemu zpravodaji se podařilo natočit střídání čestné stráže u smutečního místa.

15:43 S Karlem Gottem se na Žofíně rozloučilo už více než 20 tisíc lidí. Alespoň to jsou nejaktuálnější odhady organizátorů.

15:38 Davy lidí stále čekají na poslední rozloučení s Karlem Gottem. Fronta končí zhruba uprostřed mostu Legií.

15:26 Lidé ve frontě dopoledne čekali i několik hodin. Pohled na frontu z dronu.

15:12 Velký sál žofínského paláce se stále plní lidmi, kteří chtějí uctít památku. V místnosti je kolem padesáti fanoušků. Organizátoři průběžně odnášejí květiny, které se tam hromadí.

15:02 Policie ČR: Dopravní situace je zatím bez komplikací.

14:55 Naše zpravodajka Pavlína Kosová pro vás před žofínským palácem sledovala situaci.

14:40 Od brzkého rána čekaly na břehu Vltavy tisíce lidí, aby se rozloučily s Karlem Gottem, informuje prestižní německý týdeník Der Spiegel.

14:21 Premiér Babiš je rozčilen nevhodným příjezdem a předbíháním ministra Kremlíka na Žofíně.

14:16 Další německý magazín informuje o rozloučení se slavným zpěvákem. „Tisíce fanoušků se loučí s legendou,“ píše Gala.

13:52 O dění kolem pohřbu Karla Gotta pravidelně informuje TV Prima i na Twitteru.

13:35 Ministr dopravy Vladimír Kremlík se omluvil za předbíhání v zástupu smutečních hostů. To premiér Andrej Babiš dnes okomentoval jako „nepřijatelné“.

13:30 O události informuje i německý list Frankfurt Allgemeine: „Fanoušci, mnozí v slzách, míjeli rakev zpěváka, aby se mu poklonili,“ píše.

13:23 Příspěvek od našeho zpravodaje Jaroslava Gavendy:

13:20 Policie ČR: „V souvislosti s pietní akcí jsme do současné chvíle neřešili žádné problémy ani komplikace. Doprava je v centru metropole stále plynulá."

13:15 S mistrem se rozloučila i starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

13:09 Děčínsko se loučí s Karlem Gottem. Zpěvák měl v Lužických horách chalupu.

12:56 Bertramka aktuálně - proudí sem davy lidí přicházející z paláce Žofín.

12:54 Ministr dopravy Vladimír Kremlík využil své funkce, aby nemusel stát ve frontě na poslední rozloučení s Karlem Gottem. Svým služebním vozem dorazil až na Žofín, kde následně položil kytici růží k rakvi zpěváka. Premiér Andrej Babiš v reakci na to pro list MF DNES řekl, že takové jednání považuje „nepřijatelné“.

12:48 Tisíce lidí ze všech koutů nejen České republiky čekají na poslední rozloučení s Karlem Gottem. Organizaci celé akce si zatím lidé pochvalují. Zpěvákovi chtějí k rakvi položit květinu, smuteční věnec, někteří mu nesou společnou fotografii a především vzpomínku. Davem zní písně národem milovaného Karla Gotta.

12:29 Před rakví můžete vidět obrovské srdce z rudých růží od zpěvákovy milované manželky Ivany.

12:26 Takhle to vypadá na konci fronty, která dosahuje až na most Legií.

12:15 Řada českých médií sleduje pohřeb slavného zpěváka z balkónu německého Goethe Institutu naproti Žofínu.

12:00 Dobré poledne,rozloučení s Karlem Gottem probíhá nejen v Praze:

Rozkoš u Humpolce je malá vesnice, žije zde necelých 300 obyvatel. Místní nemají kostel, jen malou kapličku. Přesto se rozhodli tady vytvořit improvizované pietní místo s fotografií Karla Gotta. Podívejte se na videoreportáž: https://bit.ly/328DbPs

11:48 Už téměř čtyři hodiny proudí do paláce na Žofíně tisíce lidí. Vše probíhá v poklidu. Podle informací z magistrátu mnoho firem nabídlo svým zaměstnancům práci z domova, aby nemuseli řešit dopravní a bezpečnostní komplikace v této městské části. Odpoledne kolem 16. hodiny přivítáme v našem online článku primátora Prahy Zdeňka Hřiba, se kterým shrneme dosavadní průběh piety.

11:37 Podívejte se na záběry z osmé hodiny ranní, kdy se brána Žofína otevřela

11:33Do této chvíle prošlo Žofínským palácem podle organizátorů asi 16 500 osob!

11:21 Nenechte si ujít ani další Mimořádné zprávy na FTV Prima s Terezií Tománkovou v pravé poledne. Do vysílání se přihlásí i naši reportéři z nejrůznějších koutů země, kde se lidé klaní památce Karla Gotta.

11:18 Pietní místa jsou nejen v mnoha městech České republiky, kde lidé zapalují svíčky, nosí květiny a plní kondolenční knihy dojemnými vzkazy, které pak v pondělí odešlou Mistrově rodině. Vzpomíná se například i v Bruselu:

11:09 Praha zatím nápor tisíců smutečních hostů na Žofíně zvládá. Policejní vrtulník vše monitoruje z výšky

Praha: V souvislosti s pietní akcí jsme do současné chvíle neřešili žádné problémy ani komplikace. Doprava je v centru metropole stále plynulá. pic.twitter.com/RZDzbc2J4u

11:01 Karel Gott zanechal stopy v srdcích napříč generacemi

10:47 Zpěvačka Monika Absolonová sdílí na svém Facebooku dojemnou vzpomínku: 14.1. 2019 Malostranska Beseda. Moje prvni vystoupeni po narozeni Matouska... pozvani mi dal pan Karel Gott...Jsem stastna, ze jsem to pozvani dostala a ze jsem s NIM mohla byt a zazpivat. A taky Ivance, ktera kdyz jsem pochybovala, ze nejsem ve forme, tak mi rekla, Moni bylo by moc fajn kdybys prisla... a mela pravdu. Dnes od rana sleduju Ceskou televizi a placu. Moc myslim, nejen na Kaju, ale hlavne na vsechny jeho holky... vim, ze Karel je pro novinare terno, vzdycky byl a bude... ale bylo by fajn, aby psali s ohledem na jeho rodinu. Jim neodesla ikona, legenda, vynikajici zpevak, ale tatinek a manzel... Kajo, to stesti jste nam cely zivot rozdaval, dekujeme

10:45 Kondolenční knihy na Žofíně se plní dojemnými vzkazy, vzpomínkami a děkovnými projevy

10:40 Podívejte se společně s námi na pietní místo před Žofínským palácem

10:37 I v sousedním Německu, kde byl Karel Gott velmi populární, se dnes média od rána věnují uctění jeho památky. Například deník Bild

a další:

10:30 Sledujeme dopravní situaci v okolí Žofína. Reportér z místa nehlásí žádné závažnější probémy

10:25 Podívejte se na fotografie pietního místa v Kinského zahradě

10:05 Na místě jsou mezi čekajícími i lidé z okolních zemí. Je mezi nimi i vedoucí fanklubu Karla Gotta v Německu. Organizátoři prosí návštěvníky, aby výrazně nezpomalovali při průchodu Žofínem.

10:00 Květinové dary, které ve smuteční síni už zaplnily schody pod katafalkem, budou pak postupně převáženy na pietní místo na zahradě Kinských. Jak se tam dostat:

9:56 Na mostě Legií Červený kříž rozdává lidem teplý čaj.

9:36 Doprava je v této oblasti zatím plynulá. Na bezpečnost dohlíží zhruba stovka policistů a ve vzduchu je i policejní vrtulník, který situaci monitoruje, hlásí náš reportér z místa.

9:25 Zástup smutečních hostů se line přes most Legií, kde se lidé zdrží zhruba 45 minut. Všichni jsou teple oblečeni a postupují pomalu ve frontě. Jedné z účastnic je dokonce 85 let.

9:17 Podívejte se, jak rakev s ostatky zesnulého putovala na Žofín.

9:01 Fronta postupuje rychle. Lidé si většinou pořídí fotografii a pokloní se.

8:53 Lidé se důstojně loučí s Karlem Gottem. Chovají se k zdvořile a ukázněně. Celá atmosféra je dojemná. Květiny pokládají na schůdky pod pódiem, kde je umístěna rakev.

8:43 Jitka Dejmková z Liberce je jednou z tisíců fanynek a fanoušků Karla Gotta, kteří vyrazili na poslední rozloučení se svým idolem. Na cestě k paláci na Žofíně ji provází nás štáb.

8:20 První hosté položili květiny za tónů písně Karla Gotta, kterou věnoval své ženě Ivance - "Ta pravá", kterou mu složil zpěvák Marek Ztracený.

8:15 Mezi prvními smutečnimi hosty, kteří se přišli poklonit památce kolegy, se objevil skladatel Karel Vágner. Dokumentaristka Olga Špátová je také na místě a natáčí poslední obrazy do připravovaného dokumentu o Mistrovi. Bohužel ty nejsmutnější.

08:00 PRÁVĚ SE OTEVŘEL PALÁC ŽOFÍN. První smuteční hosté se poklonili památce Karla Gotta. Fronta měří už přes kilometr. Podle organizátorů by všichni hosté, kteří budou ve 22 hodin stát ještě ve frontě na Slovanském ostrově, měli být samozřejmě vpuštěni do paláce!

7:55 Lidé se mohou s Karlem Gottem rozloučit i v Kinského zahradě na pražském Smíchově

7:47 Za 13 minut se otevřou brány Žofína. Uvnitř už je vše připraveno. Před katafalkem s rakví s ostatky Karla Gotta je obrovské rudé srdce, česká státní vlajka a vpravo je velký houslový klíč z bílých květů.

7:30 Fronta fanoušků čekajících na rozloučení s Mistrem už dosahuje na druhý břeh Vltavy na Smíchov.

07:02 Jak se dostat na Žofín:

Vše naleznete v podrobné grafice.

A kde naopak neprojedete vůbec autem?

06:20 Fanoušci už zaplnili Masarykovo nábřeží, reportérka hlásí, že fronta dosahuje až k Mostu legií.

05:41 Stříbrný vůz v doprovodu policie právě přivezl rakev s ostatky zesnulého umělce na pražský Žofín!

05:00 Dobré ráno! TelevizePrima chystá dnes i v sobotu mimořádné zprávy s Terezií Tománkovou. Ta bude diváky informovat o dění v souvislosti s loučením na Žofíně. Začínáme už v půl osmé a v sobotu v půl jedenácté. Karlu Gottovi se budou věnovat také Velké zprávy. V sobotu ve 21:30 pak Prima zařadí pořad Zrcadlo tvého života, ve kterém Karel Gott mluvil s Jiřinou Bohdalovou.

04:30 Asi dvě stovky lidí už čekají v koridoru před pražským Žofínem. Venku je 7 stupňů a lidí stále přibývá. Policie dohlíží na pořádek. Problémy ale zatím žádné řešit nemusí. Reportérka z místa hlásí, že záchranka tam zatím není, měla by dorazit na sedmou hodinu, jak potvrdila mluvčí. Na místo ale už v noci byl přistaven vůz Červeného kříže.

04:00 Vzhledem k velkému zájmu veřejnosti o uctění památky Karla Gotta zřizuje hlavní město společně s městskou částí Praha 5 pietní místo v Kinského zahradě v Praze 5. Karel Gott je čestným občanem páté městské části, proto bylo zvoleno po dohodě s rodinou, organizátory pietního aktu na Slovanského ostrově a Policií ČR také toto místo. Pietní místo bude na jižní straně Kinského zahrady u Národopisného muzea podél Holečkovy ulice. Lidé zde budou moci uctít umělcovu památku, položit květiny nebo se poklonit u fotografie. Vstup bude umožněn z náměstí Kinských, dále bude možné využít i vstup do zahrady ze severní strany od Strahova. Toto místo může veřejnost využít od pátku od 10 hodin do nedělní půlnoci.

03:00 Lidé už od večera čekají ve frontě na rozloučení s Karlem Gottem. Palác Žofín se otevře až úderem osmé hodiny ranní. Kolem půlnoci naše reportérka z místa před Žofínem hlásí několik desítek lidí, kteří se při teploté kolem 10 °C zahřívají čajem a dekami a pouští si písně Karla Gotta. Přijeli z nejrůznějších koutů země: Ostravy, Plzně, Karlových Varů, Třince.

02:00 Posíleny jsou vlakové spoje od RegioJetu a ČD jsou připraveny přidávat operativně. Dopravní podnik posiluje provoz metra od 07:00 do 24:00 hodin na všech trasách, nejvýrazněji na lince B.

01:00 Policie a Technické služby uzavřely Masarykovo nábřeží. Omezení potrvá do sobotních 04:30 hodin – od Jiráskova mostu až po most Legií. Přilehlé komunikace u Masarykova nábřeží budou směrem k nábřeží zaslepeny. Na mostě Legií bude provoz omezen – uzavřen bude jízdní pruh směrem do centra (od Smíchova k Národnímu divadlu), vozidla budou moci projíždět obousměrně v zúžených jízdních pruzích, částečně po tramvajovém pásu.

24:00 Přístup na Slovanský ostrov bude z bezpečnostních důvodů veden koridorem z Janáčkova nábřeží přes most Legií. Příchozí bude na místě instruovat a řídit Policie ČR. Odchod od paláce Žofín bude směrován přes ostrov směrem k Mánesu. Koridory budou vytyčeny mobilními ploty. Vedle záchranářů budou přítomni i členové Českého červeného kříže. Jak na ostrově, tak i v jeho okolí a také na Janáčkově nábřeží budou k dispozici mobilní toalety. Slovanský ostrov bude pro ostatní veřejnost uzavřen včetně přístupů. Upozorňujeme, že kapacita Paláce Žofín je omezena.

23:00 Dopravní podnik zveřejnil schéma, jak budou dnes jezdit tramvaje kolem Žofína, kde se lidé po celý den budou loučit s Karlem Gottem.

22:00 V podvečer už přiletěla do Prahy dcera Karla Gotta Dominika

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.