Celebrity

3. října 2019 08:00

stepan.sochor@iprima.cz

VIDEO: Karel Gott jako fotbalový expert. Takhle před 6 lety válel ve studiu Ligy mistrů

Karel Gott byl hostem studia Ligy mistrů v roce 2013

Vzpomínáte? Psal se rok 2013 a plzeňská Viktorka bojovala v posledním předkole o postup do milionářské Ligy mistrů. Zápas se slovinským Mariborem tehdy vysílala stanice Prima Cool a jako host se ve studiu objevil Karel Gott. Svými fotbalovými znalostmi překvapil i moderátora Libora Boučka. Pojďme si připomenout Mistrovy fotbalové postřehy.

„Přišel jsem hlavně proto, abych jako rodilý Plzeňák řekl, že se mi líbí, jak Viktorka hraje. Nejvíc mě na nich zajímá taktika a psychologie trenéra,” řekl předtím, než usedl do studia vedle Marka Jankulovského.

Pak Gott ohodnotil plzeňský manšaft a trenéra. Nezapomněl vyzdvihnout ani tehdejšího kapitána Pavla Horvátha.

„Na takovou osobnost se dívám jako na důležitou pro každý tým,” okomentoval Gott fotbalistu. „Skvěle čte hru a má vynikající periferní vidění. Dokáže dirigovat součinnost řad a pro mě je to člověk, který je v kabině osobnost,” dodal.

Zpěvák odpovídal také na otázku, co si myslí o tom, kam trenér Vrba Viktorii Plzeň dotáhl. „Hráči jsou neustále v permanentním pohybu, aby pak mohli rychle vyrukovat do protiútoku. Trenér Vrba našel vynikající pozici pro Pavla Horvátha,” okomentoval zdatně fotbalový tým svého rodného města Gott.

Přehled měl ale i o týmu z Mariboru. „Na Slovince si musíme dát podle mého názoru velký pozor. Jsou zatraceně silní na míči. Teď k tomu ještě připočítáme fyzickou přípravu a dobrou kondici. Tu mají ale naši určitě také,” pronesl s úsměvem na tváři.

Průběh hry si pochvaloval. „Musím říct, že Viktorka hraje fantastický fotbal a že se nám perfektně daří roztahovat hru do křídel,” pochválil mužstvo o poločasové přestávce. “Nádherně se na to kouká a věřím, že dneska také něco z té drtivé ofenzívy předvedeme,” dodal. Plzeň nakonec zvítězila 3:1 a zajistila si tak svoji historicky druhou účast v nejprestižnější klubové soutěži starého kontinentu.

Na Karla Gotta ve studiu Ligy mistrů se můžete podívat v úvodním videu.

Sdílejte článek