Celebrity

3. října 2019 20:11

VIDEO: Lidé skupují zlaté mince s Mistrovým portrétem

Marketingový manažer mincovny Jaroslav Černý

Stovky zlatých medailí s podobiznou Karla Gotta si během včerejška objednali zákazníci České mincovny v Jablonci nad Nisou. Edici tří medailí zobrazují Gotta jako zpěváka a malíře a fenomén vydala mincovna k mistrovým osmdesátinám, ražbu minulý rok prosinci ještě sám v Jablonci zahájil. Každá podobizna byla ve zlatě vyražena v počtu 500 kusů. 

Zlaté medaile o váze patnácti gramů přitom stojí přes třicet tisíc korun. Mincovna obvykle denně prodala několik kusů, po včerejší zprávě o úmrtí Karla Gotta ale nestačili v Jablonci zvedat telefony.

Těžko odhadnout, jestli jsou všichni zákazníci ryzími fanoušky Karla Gotta, kteří chtějí mít na svého idola zlatou památku, nebo jestli část prodaných kusů neskončí u spekulantů sázejích na limitovanou edici a obrovský zájem lidí. To se zřejmě uvidí během několika dnů na inzertních serverech.

Pro majetnější fanoušky Karla Gotta, kteří by už nesehnali aktuální medaile, existuje ještě jedna šance - medaile s mistrovou podobiznou z roku 2014 vážící rovný jeden kilogram. Pokud máte volný milion a půl, může být vaše. Ale pozor, zbývají už jen poslední dvě z výjimečné edice pěti kusů.

Jestli se taková investice vyplatí, těžko říct. Rozhodně se vyplatila těm, kteří si koupili první kilové zlaté mince, které mincovna v Jablonci vyrazila v roce 2005. Tehdy se prodávaly za cenu lehce přes půl milionu, do dneška se tedy tehdejším kupujícím investice zhodnotila o milion korun.

Sdílejte článek
Štítky Karel Gott zlato mince