Celebrity

2. října 2019 17:00

stepan.sochor@iprima.cz

Vláda schválila státní pohřeb pro Karla Gotta. Musí s tím ale souhlasit jeho rodina

Vláda České republiky uspořádala dnes v 16 hodin mimořádné jednání, kde schválila návrh na státní pohřeb Karla Gotta v případě, že s tím bude souhlasit jeho rodina. Den zpěvákova pohřbu bude dnem smutku.

V reakci na dnešní zprávu o úmrtí Karla Gotta svolal premiér Andrej Babiš mimořádné jednání vlády. Jeho obsahem byl pouze jediný bod - státní pohřeb zesnulého zpěváka. Stejný návrh chtěl předložit ministr kultury Zaorálek. Myšlenku podpořil i Miloš Zeman.

Součástí schváleného usnesení je vyhlášení dne smutku v den Gottova pohřbu. „V tento den bude státní vlajka na úředních a veřejných budovách vyvěšena na půl žerdi,“ řekl na tiskové konferenci po jednání Andrej Babiš.

Premiér v průběhu tiskové konference několikrát zopakoval, že záleží na tom, jak se rozhodne Gottova rodina. Detaily možného státního pohřbu tak vláda neprojednávala.

Lubomír Zaorálek ale dnes ve svém vyjádření před novináři zmínil, že by k němu dojít mohlo. „Mám informaci, že by rodina Karla Gotta stála o státní pohřeb,“ řekl dnes odpoledne médiím a dodal, že je potřeba hlavně respektovat zpěvákovu rodinu a její přání.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.