reklama

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s prsty na nohou?

Jsou vaše prsty na nohou v pořádku? Foto:
Jsou vaše prsty na nohou v pořádku?
Foto: iStock

Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky.

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Prst u nohy je označení pro pět koncových částí lidské nohy. Prstce jedné nohy podle kostry tvoří 14 kůstek, po třech na každý prstec s výjimkou palce u nohy, který má jen dvě kůstky. Kosti prstců přiléhají k patřičným kostem nártů.

Jaké jsou duševní příčiny potíží s prsty na noze?

Na duševní úrovni prsty na nohou představují všechny maličkosti, které ve svém životě řešíme. Nohy jsou naše porozumění a to, jak cítíme stálost ve svém životě. Nohy přinášejí zakořenění a pokoru. Dominantní palec na noze představuje lidskou hlavu. V té by měla být rovnováha.

Uhýbá-li palec, je možné, že i takový člověk uhýbá ze své cesty. Chce něco obejít nebo se něčemu vyhnout.

Vbočený palec je výsledkem nesprávného tlaku na naši hlavu. Je to spojeno i s tím, že žena se snaží zvyšovat sama sebe pomocí podpatků (zvyšuje svou důležitost), a to někdy nad únosnou míru. Kladivový prst je většinou problémem u rázných, praktických lidí.

Položte si následující otázky:

Posloucháte svoji intuici, nebo spíše své ego? Řešíte více maličkosti, nebo se nejdříve soustředíte na velké věci? Umíte být pokorní? Trpíte strachem?

Jak k nám problémy s prsty na nohou promlouvají?

Kladivové prsty, vbočený palec, pokřivení prstů (hallux vagus) .

Jak si vyléčit problémy s prsty na nohou?

Snažte se více přemýšlet srdcem než hlavou a především ne EGEM. Ego vám přináší nejvíce problémů. Také se soustřeďte na velké věci a malichernosti odložte stranou. Někdy je dobré nalézt pokoru a nechat věci, aby se vyřešily samy.

Na fyzické úrovni je vhodným prostředkem posilování svalstva, nenošení nevhodných bot (podpatků u žen, bot s úzkými špičkami...), snížení nadváhy. Používejte gymnastiku na palce, volte správnou obuv.

Afirmace pro léčbu: „Všechny maličkosti se postupně vyřeší.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová deník koučky nový Foto:

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

Článek

Máte delší ukazováček nebo prsteníček? Foto:

Co o vás prozradí prsty? Třeba to, že jste lakomí nebo tvrdohlaví

Zatímco ruce a dlaně byly pod drobnohledem věštců a mágů už od starověku, prstům a jejich vlastnostem už tolik pozornosti nevěnovali, takže nejsou zdaleka tak „probádané“....

Článek

Podivnosti celebrit Foto:

Podivnosti celebrit: Srostlé prsty, palec z nohy na ruce nebo ocásek!

I slavné celebrity mají nebo měly na svých tělech podivnosti. A některé z nich se svými strostlými prsty nebo ocáskem ani netají.

Článek

Ruce stárnou mnohem rychleji než obličej. Myslete na to včas! Foto:

Jak se mění vaše ruce a nehty, když je vám 20, 30, 40...

Když přemýšlíte nad tím, jak vypadat mladší a atraktivnější, určitě vás jako první napadne zamaskovat vrásky v obličeji a zakrýt šediny. Váš skutečný věk prozradí ale něco...

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


Horoskopy 2018

reklama

reklama