Jak se mění vaše ruce a nehty, když je vám 20, 30, 40...

Když přemýšlíte nad tím, jak vypadat mladší a atraktivnější, určitě vás jako první napadne zamaskovat vrásky v obličeji a zakrýt šediny. Váš skutečný věk prozradí ale něco jiného – ruce a nehty, které se s přibývajícími roky taky hodně mění.

Kvůli tomu, že se na rukou nachází malé množství podkožního tuku, jsou neustále vystavovány slunci, extrémní zimě nebo naopak horku, vodě během každodenního mytí a taky různým chemickým látkám, podepíše se na nich náš opravdový věk mnohem znatelněji než na obličeji.

Jaké konkrétní změny rukou a nehtů tedy můžete očekávat (nebo už možná přišly) s přibývajícími roky? A jak lze tyto partie omladit?

Když je vám 20–30 let

V tomto věku pokládáte základy stavu vaší pokožky v budoucnosti. Proto je mimořádně důležité, jakým způsobem pečujete o ruce. Snažte se, aby se vaše pokožka neustále obměňovala, čemuž můžete napomoci odstraňováním odumřelých buněk díky peelingu nebo třeba využíváním mýdel s mikroperličkami. Poté ruce rozhodně namažte vaším oblíbeným hydratačním krémem.

Také nezapomeňte, že vystavování se slunci, aniž byste se chránila nějakým krémem, se může projevit až ve starším věku neatraktivními stařeckými skvrnami.

Řešení: Pokud nechcete mít ve 40 letech nepěkné pigmentové skvrnky na kůži, je absolutní nutností užívání krémů sloužících coby ochrana proti slunečnímu záření. Přestože si mažete obličej a další části těla, je velmi pravděpodobné, že zapomínáte potřít samotné hřbety rukou. Přitom jim hrozí spálení od sluníčka stejně jako třeba nohám. Proto si mažte během jara a léta ruce raději krémy na opalování.

Když je vám 30–40 let

V dnešní době je velmi běžné, že ženy rodí až po třicítce. Těhotenství hraje velkou roli z hlediska elasticity kůže a kvality nehtů, a to kvůli kolísání hladiny hormonů. Nehty mohou slábnout, více se lámat nebo i třepit. Nicméně i pokud nejste v tomto období těhotná, mohou se nehty tenčit a třepit v důsledku stárnutí. Proto by se měly ruce i nehty dostatečně hydratovat.

Řešení: Zaměřte se na výběr vhodných přípravků na hydrataci rukou, kůžičky kolem nehtů i nehtových lůžek. Preferujte ty, které mají výživnější složení a obsahují například kakaové nebo bambucké máslo. Zkuste i olejíčky na nehty nebo klidně klasický olivový či kokosový olej a jemně ho prsty druhé ruky vmasírujte. Olej nehty a jejich okolí nejen skvěle hydratuje, ale zároveň je i ochrání před škodlivými vlivy počasí.

Když je vám 40–50 let

Je možné, že vás po čtyřicítce dožene nešetrné zacházení s nehty z období mládí, kdy jste si nechávala dělat nehty gelové nebo akrylové. Ano, všude se prezentuje, že by to mělo být šetrné, ale co si budeme povídat – kvalitu nehtů to poměrně ovlivní. Budou se mnohem častěji lámat, nebo dokonce bolet. Na vině je nižší schopnost nehtové ploténky přilnout do nehtového lůžka, což se zhoršuje s přibývajícími léty.

Pokud jste se dříve nechránila na sluníčku opalovacími krémy, nastává doba, kdy se začínají projevovat pihy a stařecké skvrny. Možná si také všímáte, že vám jsou na zadní straně rukou vidět více žíly, to kvůli řídnoucí vrstvě kolagenu.

Řešení: Důsledně vybírejte krémy, které jsou na přírodní bázi a neobsahují žádné přísady, jež by mohly podráždit pokožku nebo nehtové lůžko. A jak můžete co nejvíce zneviditelnit stařecké skvrny? Zkuste například retinoidy, což jsou deriváty vitamínu A. Samotné jsou pouze na lékařský předpis, ale jsou i součástí hydratačních krémů nebo mastí, které obsahují retinol či kyselinu retinovou. Účinné jsou také alfa hydroxykyseliny (AHA-kyseliny), což jsou přírodní kyseliny, které se hodně používají při chemickém peelingu.

Zkusit můžete i péči Vichy speciálně vyvinutou pro zralou a stárnoucí pleť.

-šp-

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.