Ruce jako miminko! Zamaskujte skutečný věk

Pokud péči o svou krásu zaměřujete jenom na obličej, ruce vás prozradí! Pečujte proto o ně tak, že každé vaše pohlazení bude tak příjemné jako dotek hedvábí.

Stačí k tomu opravdu málo. Ovšem starat se o sebe musíte pravidelně. Jedině v tom je to pravé kouzlo!

1. Zrohovatělá kůže musí pryč

Do dlaně si vymáčkněte oříšek peelingového krému a promněte si ruce: hřbety, dlaně až po zápěstí, nevynechejte klouby prstů.

2. Světlý lak

Světlé barvy obecně omlazují. Ideální pro vás bude nevinně vypadající francouzská manikúra – narůžovělý lak s bílými okraji.

3. Maska na ruce

Kupte si bílé bavlněné rukavičky a jednou za týden si aplikujte vyživující krém na ruce v silné vrstvě.

4. Krém pokaždé, když jdete ven

S tímto bodem není radno otálet. Čím dřív si navyknete ochranný krém používat, tím lépe. Benefitem pak bude pevný tonus kůže na rukách a hlavně – co nejméně pigmentových skvrn způsobených slunečním zářením.

Pokud si nevíte rady s výběrem toho nejlepšího krému právě pro vás, máme zde malou inspiraci:

5. Bez rukavic nikdy!

Ne nadarmo naše babičky nosily slušivé rukavičky i v létě. To díky účinným krémům nemusíte. Ale minimálně v zimě, když jsou mrazy si je vezměte. Stejně tak pokud se chystáte umývat nádobí nebo něco i jen narychlo přeprat v ruce.

6. Italská přírodní kúra na ruce

Pokud věříte přírodním receptům, vyzkoušejte tuto kúru. Nejdříve si ruce promněte zcukernatělým medem, který po krátkém působení omyjte. Přetřete ruce citronovou šťávou, která kůži lehce vybělí. Na závěr si vkapejte na hřbet ruky panenský olivový olej, oblečte bavlněnou kosmetickou rukavičku a celou ruku obalte potravinovou folií. Opakujte si s druhou rukou. Palec si nechte volně, ať vše zvládnete sama :-)

7. Laser a chemický peeling

Proti pigmentovým skvrnám na rukách můžete dobře bojovat i pomocí laseru či chemického peelingu. Tyto procedury nabízí skoro každé laserové centrum.

8. Nechte si udělat jaterní testy

Pigmentové skvrny na rukách mohou mít ovšem i zdravotní příčinu. Často ukazují na onemocnění jater.

9. Jemný make-up

Pokud vás čeká např. důležitá společenská akce, můžete na hřbety rukou v lehounké vrstvě použít i trochu make-upu, který běžně používáte na tvář, ovšem v opravdu velmi malém množství. Vyberte raději mastnější a lehce zapudrujte.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.