Co o vás prozradí prsty? Třeba to, že jste lakomí nebo tvrdohlaví

Zatímco ruce a dlaně byly pod drobnohledem věštců a mágů už od starověku, prstům a jejich vlastnostem už tolik pozornosti nevěnovali, takže nejsou zdaleka tak „probádané“. Přesto toho na vás mohou prozradit víc než dost…

Prsty a délka penisu?

Následující teorie ale berte s rezervou. Třeba tu jihokorejských sexuologů. Tvrdí, že čím je prsteníček vůči ukazováčku delší, tím má muž větší penis, což podle nich souvisí s vyšší hladinou testosteronu u plodu v děloze. Ruští fyziologové zase „objevili“ souvislost se sexuální orientací, gayové podle nich mají delší ukazováček než prsteníček, bisexuálové pak stejně velké. Je otázka, kde sehnali uchazeče na svůj výzkum, homosexualita byla ještě v roce 1999 považována za duševní chorobu a dodnes je pro většinu ruských obyvatel nepřijatelná.

Důležitý palec

Velmi důležitou roli hraje palec. Rovný a tlustý mívá silná, ochranitelská osobnost, zahnutý je naopak spojen s nejistotou, nerozhodností, neupřímností, někdy nevalným charakterem. Slabý s normální velikostí je typický pro lidi s křehkým zdravím, bojácné a nevýrazné, hodně dlouhý a hubený mají snílci, létající ve svém světě a zapomínající na práci. Když je palec krátký a hubený, jde o známku pasivity, krátký a silný naznačuje sklon k agresivitě až tyranství.

Není článek, jako článek

Vliv má i délka článků na prstech. Pokud je nejdelší horní článek, značí to vášeň, ale i ztřeštěnost, sebestřednost, žárlivost, sklony k hysterii. Pokud jsou články zhruba stejné, jde o osoby klidné, uvážlivé, plánující všechno dopředu do nejmenších podrobností, nic jim neunikne. Nesnášejí shon, improvizaci, jsou nudní patroni, dá se na ně vždy obrátit v případě nouze, jen je nutné vydržet výčitky na nezodpovědnost. S těmi tito lidé přijdou i v případě, kdy šlo o dílo nešťastné náhody.

Kdo má spodní část delší než horní, budí důvěru, je všímavý, s analytickými schopnostmi, které mu v práci pomáhají, ve vztazích ho brzdí. Tak dlouho přemýšlí, jestli je pro něj protějšek ten pravý, až o něj nakonec ztratí zájem.

Kapsáři a hudebníci

To, že dlouhé prsty jsou „výsadou“ hudebníků, hlavně na strunné nástroje, ale i včetně pianistů, se traduje dlouho. Méně to, že kdo je má, bývá urážlivý, trucovitý, což na (některé) umělce docela sedí, stejně jako zvýšený smysl pro detail. „Chlubí“ se jimi také kapsáři, u nich ovšem záleží spíš na lehkosti, hbitosti a rychlosti, s kterou okrádají oběti.

Prsty bohů

Prsty nesou jména římských i řeckých bohů.

Prostředníček je „zasvěcen“ Saturnovi. Kdo ho má výrazný, bývá pracovitý, tvrdohlavý, vědecký typ, morálně na výši, naopak krátký svědčí o nezodpovědnosti, lehkomyslnosti.

Bývá u většiny lidí nejdelší, takže se pozornost zaměřila víc na ukazováček. Ten patří nejvyššímu bohu Jupiterovi, má také jeho vlastnosti – vysoké ego, vůdcovské vlohy, u až moc dlouhého pak panovačnost.

Zajímavý je i prsteníček. Ten má pod patronátem Apollón, je spojován s láskou a radostí. Pokud je slabý, svědčí o nedostatku tvůrčích schopností. Kdo ho má delší než ukazováček (na obrázku typ A) je prý hezký až neodolatelný s vysokým charisma, někdy ovšem agresivní.

Pokud má někdo naopak ukazováček delší než prsteníček (na obrázku typ B), projevuje se u něj velké sebevědomí, které ovšem může vést k narcisismu, aroganci. Takoví lidé rozlišují práci, kde obvykle dominují, od soukromí, v němž vyžadují klid až samotu, neradi poznávají vše nové, ať lidi (proto bývají často „single“), nebo věci.

Kdo má prsteníček i ukazováček stejně dlouhý (na obrázku typ C), je milující, mírumilovný, vyhýbá se konfliktům, chce se všemi vycházet, být oblíbený, což ovšem vede k neupřímnému lichocení, drobným lžím. Ve vztahu bývá věrný, něžný, starostlivý. Není vůdčí osobnost, pokud se z něj stane šéf, obklopí se spolupracovníky, kteří jsou k němu loajální, pomohou mu a nezatouží „cpát“ se na jeho místo.

CO PROZRADÍ DÉLKA UKAZOVÁČKU A PRSTENÍČKU: JACÍ JSTE PARTNEŘI DO ŽIVOTA?

Merkurův malíček

Malíček patří bohu obchodu, lsti i zlodějů Merkurovi. Přináší užitek těm, co potřebují obratné ruce, pružný rozum a výřečnost. Čím je delší, tím ji má větší, pokud je prohnutý, jde o známku bystrosti.

O povaze vypovídá i celkový vzhled prstů. Kdo je má krátké, chová se impulzivně, ukvapeně, přehlíží důležité detaily. Masité vyjadřují požitkářství, ale i opatrnost, uzounké ohleduplnost, pozornost k potřebám ostatních, věrnost, láskyplnost, pacifismus a ním spojený odpor k násilí. Tenké mívají obvykle lidé diplomatičtí a trpěliví, někdy ovšem se sklony k sarkasmu.

Mezery a vzdálenosti

Svou úlohu má i vzdálenost prstů od sebe. Roztáhnuté mívají otevřené, čestné a zároveň nestálé osoby, rutina je ničí, tito lidé neradi vstupují do manželství. Kdo má mezi prsty jen malé mezery, bývá přemýšlivý a inspirující, povzbuzuje nápaditost ostatních. Když jsou hodně natěsnané k sobě značí to uzavřenost, sebestřednost, lakotu.

Diagnostické nehty

Pozornost je třeba věnovat také nehtům. Už proto, že potřebují nejméně půl roku, ale obvykle ještě tak o tři měsíce déle, než dorostou. Dají se z nich vyčíst jak vlastnosti, tak tendence k různým onemocněním.

Oblé a široké nehty značí přátelství, vitalitu, přizpůsobivost. Čtverhranné nestálost, vědecké myšlení (zejména matematické), lopatkovité nehty jsou znamením aktivity, ctižádosti, úzké duševního napětí, u nich se často vyskytuje okusování (to je i signál nervozity a nízkého sebevědomí).

Pokud jde o barvu, bledé nehty signalizují chudokrevnost, žluté onemocnění plic, malé pak zažívací potíže, sklony k onemocnění ledvin a slinivky, křehké nedostatek vápníku, u nich se často objevují také bílé skvrny, to když chybí tělu navíc zinek a vitamíny A, D.

Pokud jsou nehty zvrásněné a nesouvisí to se stárnutím, jde obvykle o řídké, křehké či slabé kosti. Když je postižen jen palec, naznačuje to problémy s páteří a bolestmi hlavy.

Kdo má modré až nafialovělé konečky a pociťuje v nich rozdíly v teplotách, měl by asi navštívit kardiologa, zřejmě mu najde potíže s krevním oběhem a srdeční arytmii.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.