7 pádů Honzy Dědka dnes: Veronika Khek Kubařová, Jolana Voldánová, Rudolf Desenský

Honza Dědek ve své talkshow 7 pádů tentokrát vyzpovídá herečku Veroniku Khek Kubařovou, moderátorku Jolanu Voldánovou, hereckou dvojici Jana Přeučila a Evu Hruškovou a psychologa psů Rudolfa Desenského.

VERONIKA KHEK KUBAŘOVÁ promluví o plánech na dítě i o svém vlastním dětství. „Jsem z Rakovníka, ale prázdniny jsem trávila u své babičky na Vysočině, měla králíky, husy, slepice, krůty. Na zahradě občas byly hromádky. A ty, když byly suché, byly dobrý materiál pro přestřelku,“ přiznala se půvabná herečka ke zvláštní dětské hře s tím, že jí nic zvířecího není cizí. „Miluju vůni hnoje, je to divný, ale mám to ráda. Vyrůstala jsem na konci města v Rakovníku a kousek od nás byla oblast s kravínem – a jednou za čas, když se dobře otočil vítr, přišla vůně hnoje. A pamatuju si, jak jsme jednou stáli se spolužáky venku před konzervatoří a kolem projel traktor s kobylinci. Nevím, kde se vzal v centru Prahy, ale zaválo to tam a já se rozzářila nad vůní domova,“ doplnila Kubařová, jejíž adaptace v Praze neprobíhala zrovna hladce. „Přišla jsem do Prahy, když tady bylo po povodních. Praha byla vzhůru nohama. Co jeden den jelo někam, druhý den jinam. Když spolužáci řekli, že se sejdeme na Karláku, nevěděla jsem, jestli to je Karlův most, Karlovo náměstí nebo Karlova ulice. Myslela jsem si, že čísla tramvají znamenají, v kolik jedou, a že se nastupuje předními dveřmi a vychází zadními. Chvíli trvalo, než jsem se zorientovala,“ směje se herečka, která v Praze žije už téměř dvacet let. V Praze si našla angažmá i manžela. Už šest let je provdaná za divadelního režiséra Pavla Kheka. A tak logicky přichází otázky na založení rodiny.

„Jednou jsem si vzala na premiéru přiléhavé šaty a měla jsem nafouklé břicho. A je neuvěřitelný, co se spustilo za humbuk. Lidi mi psali, gratulovali. Po čase mě potkávali a ptali se, kde mám to dítě. Jsem vystavovaná různým domněnkám. Těším se na děti. Chci dítě, jasně. Ale jestli bude dřív dítě nebo další premiéra, to se uvidí. Mám pocit letos, že diář je sprosté slovo. Premiéra i miminko jsou ve hvězdách,“ konstatovala Veronika Khek Kubařová. Jaké problémy jí nese manželovo jméno? A co říká na manželovu extravaganci? I to prozradí v úterý ve 21.35 na Primě.

Co dnes dělá Jolana Voldánová?

JOLANA VOLDÁNOVÁ zavzpomíná na okolnosti svého odchodu z České televize i marné pokusy dostat se na herectví. „Přijímačky na DAMU jsem zkoušela třikrát. Byla jsem vytrvalá, a komisi jsem se asi nelíbila. Jako jeden z monologů jsem měla postavu Slávky v Měsíci nad řekou. Daniela Kolářová, která byla v komisi, se neudržela a nahlas se chechtala. To mě vykolejilo. Ten můj přednes byl asi velmi naivistický. Po letech jsme se potkaly u rozhovoru, ale přiznám se, že jsem se k tomu nedostala,“ zavzpomínala na svůj prvotní neúspěšný vstup do aktivního kulturního života. Do přízně publika se ale přece jen časem dostala, popularitu získala moderováním hlavní zpravodajské relace na veřejnoprávní televizi. V ČT působila dvacet let. O svém rozhodnutí odejít v roce 2013 neřekla téměř nikomu, a tak připravila pořádný šok nejenom televizním divákům, kteří ji čtyřikrát ocenili v anketě TÝTÝ, ale i svým spolupracovníkům. „Řekla jsem to šéfům a věděla to ještě Daniela Písařovicová, která mě nahrazovala. Ale jinak to nikdo nevěděl. Ani posádka Událostí. Šli jsme s režisérem do studia a já mu špitla, že bych na konci potřebovala jiný záběr kamery, protože se budu loučit. Myslel si, že si dělám srandu. Ujistila jsem ho, že nedělám, a porosila ho, aby na konci udělal polodetail na mě. Nechtěla jsem to komunikovat dopředu, protože jsem tušila, že bych to pořád někomu musela vysvětlovat a byla bych pod tlakem. I potom mi kolegové říkali, že se z takového místa neodchází, že jsem se zbláznila, že kdybych jim to řekla, rozmluvili by mi to. A z toho důvodu jsem to nechtěla říkat,“ přiznala po letech Voldánová. Co dělá dnes? A jak s ní před lety otřásl výbuch chemičky v Pardubicích, kde studovala, prozradí v 7 pádech Honzy Dědka.

Vzpomínky Jana Přeučila na vězněného otce

JAN PŘEUČIL A EVA HRUŠKOVÁ zavzpomínají na seznámení. Jan i na svého vězněného otce. „Tatínek mě vychovával prostřednictvím dopisů. Byl odsouzený k doživotí v procesu s Miladou Horákovou. Když jsme ten rozsudek slyšeli v rádiu, celá rodina jsme se objímali, protože původně měla celá ta skupina být odsouzena k trestu smrti. Byli jsme nadšení, že bude žít. Tatínek nám pak psal dopisy hůlkovým písmem a v nich mě i moji sestru Martu vychovával. Nedávno jsem jeden četl Evince a tekly mi slzy,“ vypráví Honzovi Dědkovi Jan Přeučil. František Přeučil strávil ve vězení čtrnáct let, po kterých byl podmínečně propuštěn. „Bylo ohromné, když se vrátil z kriminálu, první jeho cesta byla za Radovanem Lukavským, šel mu poděkovat za to, že se zasadil o moje přijetí na DAMU, protože mi bylo řečeno, že jsem synem nepřítele vlasti a že musím smýt vinu svého otce,“ vypráví Přeučil, kterému po povinné školní docházce nezbývalo nic jiného než jít do učení. „Jsem vyučený dřevomodelář v ČKD Stalingrad. Ve vedlejší hale se Karel Gott učil elektromontérem. Po prvních přijímačkách na DAMU jsem byl přijat, ale řekli mi, že můj kádrový profil není ideální, tak jsem musel ještě na rok do slévárny, a až potom mě přijali,“ vysvětluje Přeučil. Do pořadu 7 pádů Honzy Dědka přišel s manželkou, herečkou Evou Hruškovou, s níž se oženil po smrti své první manželky Štěpánky Haničincové.

Když umíte mluvit se psy

RUDOLF DESENSKÝ je psycholog psů a odborník na problémové psy. Není pes, kterému by prý nedokázal porozumět, přestože jeho původní profese je jiná. „Jsem vyučený hodinář a jsem alergik. Dřív jsem se při kontaktu se psy osypal. Ale zakázané ovoce nejlépe chutná. Naši mi psa zakazovali, chodil jsem za psem k babičce a večer jsem byl ve špitále s astmatickým záchvatem,“ vypráví Desenský, který svého prvního vlastního psa zachránil před jistou smrtí. „Naši koupili zahradu a na ní byl pes. Chlapík mi řekl, ať si ho buď nechám, nebo ho utratí a dá do guláše. Byl to krásný německý ovčák, nechal jsem si ho,“ vzpomíná Desenský. Od té doby vychoval nespočet psů. „Umím se psy mluvit. Naučil jsem se to pozorováním. Díval jsem se, jak si psi spolu hrajou. Tak jsem se to naučil. Pravidla se naučí i dvanáctiletý pes. Měl jsem i karpatského vlka. Pořídil si to chlapík, nestačil na to, tak skončil u mě,“ říká Desenský. Jak se psy komunikuje, předvede v 7 pádech Honzy Dědka v úterý ve 21.35 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.