Celebrity

28. března 2021 06:00

Zuzana Schneidewind

Jan Přeučil a Eva Hrušková 20 let spolu. Neuhádnete, co stálo za jejich seznámením

Herecká i životní dvojice Jan Přeučil a Eva Hrušková letos v únoru oslavila krásných dvacet let společného života. Určitě patří k nejstabilnějším párům českého showbyznysu. Jejich osudy nejsou neznámé, ale opravdu víte, jak se tihle dva vlastně dali dohromady?

Vyhlášený gentleman i vynikající rétor Jan Přeučil (*1937) a navždy křehká Popelka Eva Hrušková (*1952) tvoří sladěný pár, který kolem sebe šíří dobrou náladu, chytrý humor a optimismus. Oba se v životě dokázali přenést přes nejednu bolestivou událost, v neposlední řadě společně překonali i koronavirus, kterým se nakazili v loňském roce.

Idylické manželství. Už dvacet let

„V únoru to bylo dvacet let, co jsme spolu. Honzík nevěděl, do čeho jde,“ směje se při vzpomínce na začátek jejich společného života herečka Eva Hrušková, s níž se Jan Přeučil oženil po smrti své první manželky Štěpánky Haničincové.

Jak prozradili v pořadu 7 pádů Honzy Dědka, na začátku jejich seznámení byla bábovka. „Přinesla jsem mu ji s čistými úmysly. Jan tehdy ztratil Štěpánku a já jsem tři roky předtím byla v podobné situaci, kdy zemřel tatínek od mých kluků. Vím, jak je to strašná a smutná věc. Druhý večer jsem zazvonila u Honzíka, přinesla jsem mu bábovku a šálek čaje. Říkala jsem mu: Sousede, budete potřebovat sílu. Byla to taková zvláštní chvíle, kterou si pamatujeme doteď. Pak jsme spolu ale ještě dlouho nemluvili. To až později,“ svěřila herečka v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Čtěte také: Jak mít spokojené manželství podle vědců

A Jan Přeučil zamilovaně dodává: „Teď to bude dvaadvacet let, kdy Štěpánka odešla do hereckého nebe. Ale měl jsem ve svém věku neskutečné štěstí, že jsem potkal v Evičce takový poklad.“ V současnosti se Jan Přeučil a Eva Hrušková věnují zejména přípravám loutkových představení pro děti. Do pandemie se svým divadlem pravidelně křižovali republiku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.