Celebrity

28. září 2021 05:55

redakce Prima Ženy

Jiří Macháček sbírá kalhotky svých fanynek a v Thajsku si koupil rozpadlý dům

Zpěvák MIG 21 a herec, Jiří Macháček, přiznal, jak to bylo s jeho hulením marihuany během natáčení Samotářů, vysvětlil, proč některým režisérům vyhrožuje smrtí a promluvil o sbírce dámských kalhotek i o svém letním sídle v Thajsku.

Jiřího Macháčka si všichni pamatují hlavně ze Samotářů, zanedlouho od hereckého úspěchu prorazil i se svou kapelou. Pozornost fanynek si užívá. „Jsem vděčný, když kalhotky přilítnou na podium, ale nevyžaduju to. Schraňuju je, mám je ve zkušebně. V jednom rohu je hromada, nestačili jsme je přerovnat. Některé nechceme vyprat, některé je nutné vyprat, aby na tu hromadu vůbec mohly přijít,“ říká v 7 pádech Honzy Dědka Jiří Macháček, jemuž k netradiční sbírce dopomohla píseň jeho kapely MIG 21 Kalhotky si sundej.

Samotáři a výhružky smrtí

Popularitu Macháček získal rolí věčně zhuleného Jakuba v kultovním filmu Samotáři. „Hrál jsem tam postavu, která kouří marihuanu a chtěl jsem, aby ta postava byla důvěryhodná, a tak jsem řekl, že ta postava bude kouřit opravdu marihuanu a že bych chtěl, aby ta opravdovost byla vidět, takže to Davida Ondříčka coby producenta stálo o nějaké peníze navíc. Bylo to ale pod podmínkou, aby na tom neparticipoval nikdo další ve štábu. Což se mi nepodařilo dodržet hned první natáčecí den. Kouřil i David (Ondříček - pozn.),“ prásknul Macháček s tím, že k získání této role mu pomohla výhružka.

„Řekl jsem Davidovi, že tuhle postavu chci hrát, že není možné, abych ji nehrál, jinak že je ohrožen ne životě. Asi dostal strach a obsadil mě. Připouštím, že jsem vyhrožoval režisérům smrtí, za to se omlouvám. Párkrát jsem musel přistoupit k tomuto kroku, když jsem cítil, že bych tu roli rád hrál. Doufám, že to byla dobrá strategie, protože jsem si ty role zahrál,“ prozradil.

Macháček si pořídil dům v Thajsku

Jiří Macháček si pořídil nemovitost v Thajsku, kam se jezdí za zvláštním účelem. „Lidé jezdí do Thajska za sluníčkem, na pláž, za mořem, já tam jezdím opravovat rozpadající se baráček. Jsem tam docela šťastný, nasednu na motorku, jedu koupit pytel cementu, hodím ho na motorku, k tomu pytel písku, udělám beton a z něho žlábek, aby voda nedotékala do baráku, ale mimo něj. Jsem šťastný, že tam tohle dělám. Nebo přerovnávám kameny. Dokonce je mám pojmenované, jeden se jmenuje Polštář, druhý Hlava jednookého muže. Možná si řeknete, že jsem trochu blázen a možná nebudete daleko od pravdy,“ říká Macháček.

Další premiérový díl oblíbené internetové talkshow 7 pádů Hondy Dědka v této sezóně odvysílá Prima v úterý 28. 9. ve 21.35. Hosty budou muzikanti Vladimír Mišík a Jiří Macháček, herečka Denisa Barešová a Miroslav Bobek, ředitel ZOO Praha, která právě dnes slaví 90. narozeniny!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.