Celebrity

11. května 2021 14:30

Petra Kloidová

Veronika Freimanová netušila, že dělá konkurz do Hollywoodu. Lekla se a utekla

Herečka Veronika Freimanová udělala kdysi československé filmové produkci nechtěně medvědí službu. Hollywoodští filmoví tvůrci ji chtěli v osmdesátých letech obsadit do filmu Nesnesitelná lehkost bytí, konkurz na roli jí ale zatajili, a tak mezi nimi došlo k velkému nedorozumění. Když po ní filmaři chtěli, aby ukázala zuby a nehty, vzala nohy na ramena.

V polovině osmdesátých let dostala herečka Veronika Freimanová nabídku na hlavní roli ve filmu Nesnesitelná lehkost bytí. Absolvovala schůzku s hollywoodským producentem Saulem Zaentzem, který produkoval například film Amadeus, režisérem Nesnesitelné lehkosti bytí Philipem Kaufmanem a hlavním kameramanem Ingmara Bergmana Svenem Nykvistem, ti všichni o ni velmi stáli. Natáčení ale chtěli utajit, a tak herečce zpočátku neříkali pravdu.

Utajený konkurz do Hollywoodu

„Byli tady na obhlídkách pod zástěrkou natočení reklamy, do které mě obsadili a kterou jsem zrušila. Byla to reklama na Suntory whisky na dva natáčecí dny. Tehdy jsem na Barrandově měla honorář sto dvacet korun za den. Nevěděla jsem, co to je, reklama pro mě tehdy byla něco nesmyslného, protože tady byl jenom pan Vajíčko. Přišla jsem tam, nevěděla jsem, o co jde, ale vyhrála jsem to. Měli jsme schůzku v Continentalu. Chtěli, abych ukázala nehty a zuby. Strašně mě to vyděsilo, vstala jsem, poděkovala a řekla jsem, že tohle nedělám,“ vzpomíná Freimanová.

Nutná emigrace a mateřství

Herečka rázně odešla, ale nakonec se nepovedená česko-americká komunikace vysvětlila. „Odešla jsem, což byl strašný průšvih pro českou produkci. Všechno to totiž byly tajné obhlídky na Nesnesitelnou lehkost bytí, chtěli se mnou mluvit, že bych se jim do toho typově hodila,“ říká herečka známá ze seriálu Cesty domů. Točit pro americkou produkci by pro Freimanovou pocházející z komunistického Československa ale nebylo jen tak, nejspíš by musela emigrovat. Její rozhodnutí, proč film nenatočit, ovlivnila i další zpráva, jež herečce tak trochu „zabránila“ rozvinout hereckou kariéru na světové úrovni – měla se stát mámou.

„Ptali se mě, jestli bych do toho šla, ale točit Kunderu v zahraničí by určitě znamenalo emigrovat. A já jsem už věděla, že jsem v jiném stavu,“ prozradila Freimanová v pořadu 7 pádů Honzy Dědka, ten uvidíte v úterý ve 21:35 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.