Seriály a filmy

14. července 2019 12:24

Petra Kloidová

Ve vraždách podle abecedy se objeví John Malkovich jako zapomenutý Hercule Poirot

V úterý ve 20.15 bude televize Prima pokračovat s kvalitním ztvárněním příběhů Agathy Christie. Vraždy podle abecedy představí takové hvězdy jako je bravurní John Malkovich nebo Rupert Grint, kterého dobře znáte z filmů o magickém kouzelníkovi Harry Potterovi.

V úterý večer ve 20.15 na Primě uvidíte první část dvojdílného televizního filmu podle motivů Agathy Christie s hvězdami jako je John Malkovich a Rupert Grint.

Slavný detektiv Hercule Poirot musí přerušit poklidnou penzi, když začne dostávat anonymní dopisy, v kterých mu pisatel sděluje, že se stane vrahem bez tváře. Policie ale nebere Poirotova varování vážně a vysměje se mu. Záhy dojde ke třem vraždám s podobným scénářem, který sleduje první písmena abecedy... Bývalý slavný detektiv Hercule Poirot v Anglii žije již devatenáct let. Přesto je stále považován za cizince. Jeho známý ve Scotland Yardu, inspektor Japp, je také ve výslužbě a zemře. Poirotovi přijde dopis, v němž vrah píše, že je připraven, a zmíní město Andover. Poirot se vydá za Cromem a varuje ho. Ten se mu ale vysměje...

Podívejte se na televizní upoutávku:

Ztracený a zatracený Hercule Poirot

Jeden z nejslavnějších vyšetřovatelů ve světové literatuře, Hercule Poirot, byl ztvárněn nespočetněkrát. Americký herec John Malkovich přichází v nové verzi Vražd podle abecedy s kompletně odlišným charakterem, než byl Hercule Poirot kdy ztvárněn. Malkovich přiznává, že se schválně neinspiroval knihou Agathy Christie a strikně následoval scénář a režisérské pokyny.

PŘÍBĚHY AGATHY CHRISTIE MŮŽETE SLEDOVAT ONLINE V ARCHIVU

Novodobému Poirotovi tak chybí drobná postava, kterou střídá vysoký Malkovich, stejně jako frankofonní akcent. Fyzično slavného detektiva byl pro tvůrce oříšek, které podle Malkoviche trvalo rozlousknout více jak tři týdny.

Životní situace detektiva Poirota se také mění a není milovníkům detektiva příliš známá. Vyšetřovatele diváci potkávají ve fázi, kdy si může o slávě věhlasného detektiva nechat leda tak zdát. Poirot žije v Anglii více jak deset let, ale jeho populární časy jsou dávno pryč. Smůla se mu lepí na paty.

"Lidé si nepamatují, už je nezajímá. Policejní složka se za léta posunula jinam a má o něm jako o osobě detektiva velké pochyby," vysvětluje změnu John Malkovich.

Mladá a nejistá hlava Scotland Yardu se snaží Poirota zadupat

Hlavního inspektora Scotland Yardu si zahrál mladý herec Rupert Grint, jehož zná celý svět jako Rona, nejlepšího přítele Harryho Pottera. Mládí a vnitřní nejistota hereckého charakteru je motorem vztahu mezi zkušeným Poirotem a Cromem. Crome je první, za kterým Poirot přichází, když dostane anonymní dopis.

"Crome mě fascinoval už když jsem četl scénář. Zpočátku jsem si myslel, že je to daleko starší charakter, takže můj věk a spojení s ním je rozhodně překvapující. Věkový rozdíl a zkušenosti vytváří dynamiku mezi Cromem, jenž se Poirota snaží shazovat a ubezpečit tak sám sebe, že se jako hlavní inspektor nachází na správném místě," vypráví Ruper Grint, který si knírek naopak užíval, zatímco Malkovich se společně s autory rozhodli Poirota nechat bez příznačných fousů.

Více uvidíte každé úterý ve 20.15 na Primě ve televzním filmu Agatha Christie: Vražda podle abecedy.

PŘÍBĚHY AGATHY CHRISTIE SLEDUJTE PO ODVYSÍLÁNÍ V ONLINE ARCHIVU

Užijte si online také další slavné a oblíbené KRIMI filmy a pořady:

Sdílejte článek
Štítky film Agatha Christie Rupert Grint

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.