Kvalitní TV série Agatha Christie: Zkouška neviny předvede i hvězdu Lásky nebeské

Mysteriózní drama pod taktovkou Agathy Christe se v úterý večer zkrátka nedá odmítnout. Zkouška neviny je rozdělena na dvě epizody, které uvidíte ve ve 20.15 na Primě. Série bude pokračovat i dalšími příběhy z pera nejslavnější autorky detektivek na světě, jejíž televizní příběhy dokážou nabídnout i ta nejlepší britská herecká jména.

Zkouška neviny a herec z Lásky nebeské

Televizní drama Agatha Christie: Zkouška z neviny rozhodně umí nabídnout britskou nejvybranější skupinku herců. Jedním z nejznámějších Britů, které uvidíte v příběhu spisovatelky Agathy Christie, je Bill Nighy, kterého celý svět zná jako obstarožního rockera s vánočním hitem, jenž ani netuší, že hledá lásku. Celý film Láska nebeská si můžete přehrát online v naší Videopůjčovně.

Bill Nighy je jeden z herců, jenž se dostal k herectví náhodou – přesvědčila ho k němu jeho tehdejší francouzská přítelkyně –, jelikož jeho prvotní cíl být novinářem a věhlasným spisovatelem po nějaké době zkoušení zkrátka nevycházel.

Býti hercem se ukázalo jako snadnější cesta k nevytyčenému cíli. Nighy tak začal pracovat jako herec na divadle a časem se dostal i do rádiového vysílání, a tyto bohaté zkušenosti mu následně přihrály role v britské televizi.

Televizní role mu ovšem nepřinesly slávu ani fanoušky, na tu musel čekat až do roku 2003, kdy se objevil ve vánočním fenoménu Láska nebeská. Zajímavostí na tomto snímku je fakt, že Láska nebeská nepatřila mezi filmové hity od začátku. Svou slávu si hledala několik let.

Bill Nighy se na konci roku 2018 dokonce objevil v České republice, kdy byl pozván k otevření jednoho z pražských nákupních center.

Agatha Christie: Zkouška neviny

V Anglii se v roce 1954 udála vražda. Mladý Jack zabil svou adoptivní matku Rachel, kterou najde služebnice Kirsten. Jack šel do vězení, tvrdí však, že je nevinný. Je to tedy opravdu on, kdo za touhle hrůznou vraždou stojí? Nebo to byl někdo jiný?

Po roce a půl od vraždy se všichni Jackovi sourozenci sejdou ve svém rodném domě. Mickey, Tina, Hester i Mary. Jejich otec Leo se totiž znovu žení, se sňatkem však sourozenci nesouhlasí a jsou proti němu. Všichni také vědí, že Gwenda, kterou si má otec brát, se scházela s Leem, ještě když byla Rachel naživu. Když se všichni sejdou v hale, zazvoní neznámý mladík. Rodina zjistí, že to není hudebník, jak si mysleli, ale doktor Arthur Calgary, který tvrdí, že má alibi pro Jacka. Vysvětlil otci, že v onu noc vysadil Jacka před devátou hodinou před hostincem ve městě. Byl tedy daleko od domova, kde byla jeho matka zavražděna. A jelikož byla jeho matka zabita také před devátou hodinou, není tedy možné, aby to udělal Jack, v ten čas byl ještě s Arthurem. A protože následně údajně odjel za prací do Arktidy, nemohl se přihlásit dřív a dát Jackovi alibi.

Arthur se ale od otce dozví, že Jack ve vězení zemřel, neboť se dostal do rvačky. Arthur je zdrcen a odejde spát do hotelu. Tam se ráno vloupe Mickey a prohledává mu věci. Když se Arthur vzbudí, objeví ho tam, řekne tedy Mickeymu, co se ten večer stalo. On mu ale nevěří, že je Jackovo alibi, a vyhrožuje mu, ať odejde z města a už se nevrací.

Sledujte příběby Agathy Christie každé úterý ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky film Agatha Christie

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.