Albert si hraje na krotitele duchů. Pálí bílou šalvěj a vyhání strašidla z bytu

Albert - Prostřeno! S29 (46)

V soutěži amatérských kuchařů z Prahy a středních Čech se jako první postaví k plotně osmnáctiletý student Albert. Ten věří na duchy a ve svém bytě se bojí. Jeho vaření bude jedna velká katastrofa. Podaří se mu věnečky upéct v rozmontované pánvičce?

Pondělní hostitel Albert bydlí v blízkosti pražských Olšanských hřbitovů v bytě po babičce. Jelikož zde bydlí krátce, neměl ještě moc času se zabydlet dle svého vkusu. V noci je pro něj byt děsivým místem. Slyší zvuky, má pocit, že tam straší a chrání se proti tomu vykuřováním. Vonné tyčinky jsou základ. Pak Albert ukáže, jak se zbavuje zlých sil zapálenou bílou šalvějí. S pořádkem si hlavu neláme. Postel si neustele ani kvůli divákům a už vůbec ne kvůli návštěvě. Studuje grafiku, je věřící a v bytě má vystavenou bibli. Nemá rád stereotyp a do Prostřeno! se přihlásil, aby dokázal, že umí dobře uvařit.

Ve svém menu slibuje avokádovou pomazánku, hráškové pyré, kari s rýží a věnečky s vanilkovým krémem. Jako úkol týdne by měl připravit domácí sushi. Jeho soupeři se na večeři těší. Richard nemusí olivy a menu se mu zdá jednoduché. Jacob varuje, že je hodně vybíravý v jídle. V podstatě se přihlásil do soutěže, aby překonal odpor k neznámým pokrmům. Jak uvidíte na prima+ a vpodvečer na obrazovce, jeho chuťové pohárky budou v pozoru hned první den.

Podívejte se, jak Albert připravuje věnečky:

Snědl pavouka, aby se zbavil strachu

Brzy zjistíme, že má Albert velké plány, ale provedení pokulhává. Věnečky s krémem zní dobře, ale v troubě není plech s pečicím papírem. Albert se bude hodně divit, nakonec odšroubuje rukojeť z pánve a použije ji místo plechu. Bude bojovat s odpalovaným těstem, které na pánev rozprostře rukama, i s krémem, ze kterého se stane sražená hmota. Podobně na tom bude s přípravou sushi, které neumí správně zarolovat. Nešikovný kuchař nakonec naservíruje příliš kyselé avokádo nebo polévku, kterou nestihnul rozmixovat. Kromě jídla budou soutěžící ohromeni osobností hostitele.

Na první pohled evokují Albertovy černé nehty, černé dlouhé vlasy, šperky a výbava bytu, že se zajímá o gothic nebo emo styl. Jak sám hostitel prohlásí, ještě se hledá a snaží se najít svou cestu. Jeho rodina je věřící, takže se Albert před jídlem pomodlí. Po šmejdění soutěžící objeví náboženské artefakty jako kříže a bibli, zároveň jim připadá neslušné, že není ustláno. Albert pak prozradí, že slýchá v bytě zvuky a šeptání. Za výhru by zaplatil návštěvu odborníka, který by mu s duchy poradil. Petra zkušeně odhadne, že by se měl nechat vyšetřit, zda nemá psychickou poruchu. To Alberta nenapadlo. Zvláštní večer zakončí zvláštní prstová hra a přiznání hostitele, který v minulosti snědl pavouka, aby se ho přestal bát.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.