zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

9 věcí ve vašem bytě, které podle vědců přinášejí štěstí

9 věcí ve vašem bytě, které podle vědců přinášejí štěstí
Autor: Thinkstock 9 věcí ve vašem bytě, které podle vědců přinášejí štěstí
anna kopečková , Vydáno: 06.11.2018
Berte to třeba jako záminku k pravidelnému nakupování voňavých svíček a čerstvých květin.

reklama

I když máte stylově zařízený a uklizený domov, nemusí to ještě znamenat, že jste ve svém životě šťastní. Podle vědců je dobré mít doma určité barvy, vůně a doplňky, díky kterým zvýšíte své šance na dokonalé štěstí.

Zelené nebo žluté zdi

Z celé palety duhy jsou to právě tyto dvě barvy, které vzbuzují nejsilnější pocity štěstí, jak uvádí studie amsterodamské univerzity Vrije. Ale pozor, jsou výrazné, takže místo kompletní výmalby celého bytu je vhodnější vybrat jen pár zdí a rozhodně v tlumenějším tónu.

domácí štěstí - kytky Foto:

Čerstvé květiny

I když není nic smutnějšího než vyhazovat zvadlé květiny (vyhazujeme vlastně peníze), považujte to za investici do osobního štěstí. Výzkum provedený univerzitou Rutgers v americkém New Jersey ukázal, že přítomnost květin vyvolává pocity štěstí a zvyšuje spokojenost se životem. Tak do toho. Přestaňte kupovat květiny ostatním a příště si kupte nějakou hezkou i pro sebe.

domácí štěstí - fotky Foto:

Rodinné fotografie

Jestli máte na nočním stolku rozečtenou knížku a pití, měli byste je rychle vyměnit za rodinné fotografie. Studie University of Portsmouth odhalila, že prohlížení starých fotografií přináší příjemné pocity a vyrovnanost.

Svíčky s vanilkovou vůní

Když zatoužíte si po náročném dni zapálit svíčku, má to svůj důvod – báječně se u ní relaxuje. A vůně svíčky má dokonce zásadní vliv na štěstí. Pokud si chcete vylepšit náladu, měli byste si podle studie Chemical Senses vybrat vanilku, která je velmi povznášející.

domácí štěstí - svíčky Foto:

Deník

Ulevit si cvičením nebo terapií funguje skvěle. Ale stejně tak může vaši budoucí náladu a pocity podpořit deník. Podle výzkumu publikovaného v časopisu Psychological Science se člověk při pročítání zápisků z minula (i když jsou někdy psané třeba jen jednou větou) cítí šťastnější.

Květinové vůně

Až si příště budete vybírat nový parfém nebo osvěžovač vzduchu, co třeba nějaký s vůní růží? Čichové receptory v nose jsou spojené s tou částí mozku, která určuje naše emoce, a podle zjištění amerických psychologů jsou to právě květinové vůně, které posilují pocity štěstí.

domácí štěstí - mazlíčci Foto:

 

Chlupatí kamarádi

Že se o psu mluví jako o „nejlepším příteli člověka“, má svoje opodstatnění. Časopis Journal of Personality and Social Psychology přinesl výsledky studie, podle které pomáhají domácí mazlíčci svým majitelům kompenzovat jejich osamělost a jednoznačně jim zlepšují život.

Ustlaná postel

Ranní stlaní postele pomáhá nastartovat se do nového dne a vykročit správnou nohou. A podle výzkumu, který představil server Hunch.com, je 71 % lidí, kteří stelou postel, šťastných, zatímco celých 62 % těch, kteří postel nestelou, prohlašuje, že jsou nešťastní. Ten rozdíl stojí za malou ranní námahu, že?

A pamatujte: méně je více

Podle vědců z UCLA's Center of Everyday Lives and Families existuje spojitost mezi vysokou hladinou kortizolu (stresového hormonu) a „velkou hustotou věcí v domácnosti“. Jinými slovy, čím víc věcí doma je, tím víc jsou ženy stresované, protože považují nepořádek za své selhání. A tak jednou z cest ke klidnému a šťastnému životu je zbavit se nepotřebných věcí.

Foto: Thinkstock

 

Žijte podle těchto 6 pravidel a budete šťastnější

Přáním každého z nás je žít v harmonii spolu s rodinou, se štěstím, radostí, láskou a dobře našlápnutou kariérou. Někdy se nám ale zdá, že těžší úkol jsme si dát nemohli. Když budete ztrácet naději, motivaci a tak nějak se vám nebude dařit, jak byste si představovali, vzpomeňte si na tyto citáty, jejichž obsah se vyplatí opsat a žít podle něj.

Mějte oči na stopkách!

Nejen podle těchto citátů se vyplatí řídit - oči an stopkách

Abyste poznaly ty správné, se kterými stojí život za to, otevřete dveře a vykoukněte ze své skořápky na svět. Nikdy nevíte, zda ten pán, co se smutně usmívá na lavičce a je značně osamělý, pro vás neskrývá byť jen jednu větu, která vám změní život nebo pohled na svět. A věřte, že i touto maličkostí to všechno začíná. Nezáleží na tom, zda se ten dotyčný ve vašem životě zdrží v horizontu několika let nebo se jím jen tak mihne. I z toho okamžitého mihnutí můžete čerpat už napořád.

 

„Někteří lidé vstoupí do našeho života a zase odejdou. Někteří zůstanou jen chvíli a navždy změní náš život.“ – Neznámý autor

reklama

Související témata: štěstí , domov , vůně , barvy

reklama

Přečtěte si také

reklama