Příběhy

2. září 2019 08:14

Martina Čerňanská

Lenka (25): Kvůli stěhování mě málem vystěhovali

Co s horou odpadů od nového nábytku? Hlavně nenechávat u popelnic. Hrozí pokuta až 50 000 Kč a další postihy. Své o tom ví Lenka z Brna. Čtěte celý její příběh.

Dokončila jsem vysokou školu a musela opustit svou milovanou kolej, kde jsem zažilaspoustu srandy. Rozhodla jsem se pro nájem v panelovém domě v Brně. Nenapadlomě, jak zlí mohou být obyvatelé domu. Že panelák není kolej, jsem pochopila hned první den. S kufrem jsem dorazila před dům. Místní babičky mě sice mile vítaly, ale hned při čekání na výtah jsem zaslechla: „No jo, omladina, ta si sem určitě bude tahat chlapy. Hlavně, aby si neupletla hned dítě!“

Kámen úrazu: Hromada obalů u popelnic

Jak se říká, kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. U mě nastal problém hned první týden.Z internetového obchodu mi přivezli novou postel, sedačku a pár skříní. „Těšila jsem se naně, konečně aspoň vlastní postel. Doteď jsem znala jen erární vybavení ubytovny.“Všechno jsem vybalila a smontovala. Hlavně nová dřevěná postel vypadala krásně. Mojeradost ale nevydržela dlouho.

Nahlásili mě majiteli bytu

Od nového nábytku zbyly tři náruče bublinkové a smršťovací folie. Odnesla jsem je kpopelnicím našeho domu. Dovnitř kontejneru se vešla jen část, zbytek jsem nechala vedle.Netušila jsem, že mě sousedé z okna pozorují a že má každý snad nějakou nepsanou„kvótu“ na to, jak velkou část společné popelnice smí zaplnit. „Byla jsem šokovaná, když mi majitel bytu zavolal, že prý dělám nepořádek u popelnic. Ještě jedna stížnost sousedů a bude prý nucen mě vystěhovat.“

Jak se situací naložit?

Nechat to být? Jít přímo za sousedkami a vyříkat si to? Nevěděla jsem, jak nejlépezareagovat, aby bylo naše budoucí soužití klidnější.

Hrozí mi prý i velká pokuta

Při projíždění internetu na heslo „nepořádek u popelnic“ jsem se zděsila.„Za odkládání odpadu mimo kontejnery hrozí třeba v Praze pokuta až 50 000 Kč. To jsemopravdu nevěděla.“ Řešením je ekologická likvidace odpadu přímo ve sběrném dvoře , eventuálně počkat přímo na popeláře a domluvit se s nimi.

Šetřete si nervy i peníze: Nakupujte bez starostí u Nábytku FORLIVING

  • Bezpečná doprava nábytku vlastními vozy po celé ČR
  • Na požádání veškeré obaly odvezeme a zlikvidujeme
  • Kompletní vybavení do bytu či domu na jednom místě – přes 5000 nejoblíbenějších produktů ihned k odeslání

Šetřete si čas i nervy: Nakupujte bez starostí u Nábytku FORLIVING .

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.