Fotogalerie

13. listopadu 2020 06:00

Petra Kloidová

Polská umělkyně maluje na spadané listí nádherné obrazy

Nemá školu, zato má srdce toužící po kreativitě a tvoření. Polská umělkyně se naučila malovat sama a jako plátno jí často slouží i spadané listí. Podívejte se na její nádherné výtvory.

Podzim se pomalu loučí a předává žezlo zimě. V listopadu se stromy naposledy rozloučí se svými listy a polská výtvarnice Joanna Wirazka se chopí akrylových barev a tvoří a tvoří.

Vy ale tvořit můžete taky a využít barev podzimu, jako je žlutá, červená a oranžová. Joanna se na svém Instagramu snaží vyburcovat lidi, aby byli všímaví. „Hledejte pravé umění kdekoliv a nechte se jím inspirovat,“ píše.

Malovat můžete i vy

Tvořit umělecká díla na listopadové listy může kdokoliv. I ten, kdo si myslí, že neumí kreslit. Až nasbíráte to pravé listí, které se vám bude líbit, zkuste ho nejdříve nechat dobře vysušit a narovnat v těžké knize, kterou jste kdysi používali na školní herbář.

Po dvou dnech můžete perfektně vyrovnaný list vytáhnout a začít kreslit. Většina umělců používá akrylové barvy, ale pokud začínáte, nemá smysl si je kupovat. Využijte to, co máte doma. Nejlépe mohou fungovat klasické tempery nebo vyzkoušejte fixy. Dobře poslouží například ty gelové nebo propisky a křídové barvy.

Jak postupovat? Využijte vlastní kreativity a nápadů. Jednotný návod neexistuje. Poté, co budete hotovi, zkuste celé umělecké dílo nalakovat sprejem, který zafixuje barvu. Listy mají tendenci blednout a kroutit se, úplně ideální tak bude vložit je do rámečku. Nebo pověsit na provázek jako dekoraci? Je to jen na vás!

Co dalšího si můžete vyrobit z listí?

K relaxaci můžete listí použít i jinak. Pravá podzimní dekorace se bez něj vlastně neobejde.

Věnec z podzimního listí

Výroba tohoto jednoduchého věnce vám nezabere víc než 15 minut. Je to tak jednoduché, že ho zvládnou vyrobit i děti.

Co budete potřebovat: věnec z větviček vinné révy (lze ho koupit hotový), barevné listy (přírodní nebo umělé) a širokou stuhu na zavěšení. CELÝ NÁVOD NAJDETE TADY

Světelný řetěz z listí

Na výrobu této velmi jednoduché a efektivní dekorace vám budou stačit čtyři věci – čerstvé a hezké větší listy, voskovaný papír, vteřinové lepidlo a řetěz s led žárovičkami. NÁVOD NA SVĚTELNÝ ŘETĚZ Z LISTÍ NAJDETE TADY

Mísa z listí

Krásná podzimní dekorace, kterou můžete i prakticky využít a dát do ní oříšky, malé dýně nebo jiné podzimní plody. Kromě listů budete potřebovat nafukovací balonek, lepidlo, které po zaschnutí zprůhlední (např. Herkules nebo Mod Podge), houbičku na nanášení lepidla a nůžky. CELÁ NÁVOD NALEZNETE ZDE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.