zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Polská umělkyně maluje na spadané listí nádherné obrazy

kloidop , Vydáno: 13.11.2020
Nemá školu, zato má srdce toužící po kreativitě a tvoření. Polská umělkyně se naučila malovat sama a jako plátno jí často slouží i spadané listí. Podívejte se na její nádherné výtvory.

reklama

Podzim se pomalu loučí a předává žezlo zimě. V listopadu se stromy naposledy rozloučí se svými listy a polská výtvarnice Joanna Wirazka se chopí akrylových barev a tvoří a tvoří.

Vy ale tvořit můžete taky a využít barev podzimu, jako je žlutá, červená a oranžová. Joanna  se na svém Instagramu snaží vyburcovat lidi, aby byli všímaví. „Hledejte pravé umění kdekoliv a nechte se jím inspirovat,“ píše. 

Joanna Wirazka a její umělecké výtvory na listí
Autor: Joanna Wirazka Joanna Wirazka a její umělecké výtvory na listí

Malovat můžete i vy

Tvořit umělecká díla na listopadové listy může kdokoliv. I ten, kdo si myslí, že neumí kreslit. Až nasbíráte to pravé listí, které se vám bude líbit, zkuste ho nejdříve nechat dobře vysušit a narovnat v těžké knize, kterou jste kdysi používali na školní herbář. 

Po dvou dnech můžete perfektně vyrovnaný list vytáhnout a začít kreslit. Většina umělců používá akrylové barvy, ale pokud začínáte, nemá smysl si je kupovat. Využijte to, co máte doma. Nejlépe mohou fungovat klasické tempery nebo vyzkoušejte fixy. Dobře poslouží například ty gelové nebo propisky a křídové barvy. 

Joanna Wirazka a její umělecké výtvory na listí
Autor: Joanna Wirazka Joanna Wirazka a její umělecké výtvory na listí

Jak postupovat? Využijte vlastní kreativity a nápadů. Jednotný návod neexistuje. Poté, co budete hotovi, zkuste celé umělecké dílo nalakovat sprejem, který zafixuje barvu. Listy mají tendenci blednout a kroutit se, úplně ideální tak bude vložit je do rámečku. Nebo pověsit na provázek jako dekoraci? Je to jen na vás!

Co dalšího si můžete vyrobit z listí? 

K relaxaci můžete listí použít i jinak. Pravá podzimní dekorace se bez něj vlastně neobejde. 

Věnec z podzimního listí

Věnec z podzimního listí
Autor: designimprovised.com Věnec z podzimního listí

Výroba tohoto jednoduchého věnce vám nezabere víc než 15 minut. Je to tak jednoduché, že ho zvládnou vyrobit i děti. 

Co budete potřebovat: věnec z větviček vinné révy (lze ho koupit hotový), barevné listy (přírodní nebo umělé) a širokou stuhu na zavěšení. CELÝ NÁVOD NAJDETE TADY

Světelný řetěz z listí 

Světelný řetěz z listí
Autor: wallflowerkitchen.com Světelný řetěz z listí

Na výrobu této velmi jednoduché a efektivní dekorace vám budou stačit čtyři věci – čerstvé a hezké větší listy, voskovaný papír, vteřinové lepidlo a řetěz s led žárovičkami. NÁVOD NA SVĚTELNÝ ŘETĚZ Z LISTÍ NAJDETE TADY

Mísa z listí

Mísa z listí
Autor: inspiredtoshare.com Mísa z listí

Krásná podzimní dekorace, kterou můžete i prakticky využít a dát do ní oříšky, malé dýně nebo jiné podzimní plody. Kromě listů budete potřebovat nafukovací balonek, lepidlo, které po zaschnutí zprůhlední (např. Herkules nebo Mod Podge), houbičku na nanášení lepidla a nůžky. CELÁ NÁVOD NALEZNETE ZDE

reklama

Související témata: podzimní věnec , podzim , tvoření , DIY , přírodní dekorace

reklama

Přečtěte si také

reklama