Sherlock z BBC je o dost sarkastičtější než jeho knižní orginál, říká Johnny Lee Miller

Představitel amerického Sherlocka Holmese, britský herec Johnny Lee Miller, se nechal slyšet, jak pátral po pravé osobnosti nejslavnějšího knižní vyšetřovatele všech dob. Johnny Lee Miller se vrátil ke kořenům – na rozdíl od britského seriálu.

Jak zpodobníte postavu, která za sebou má už několik desetiletí pokusů o ztvárnění jedné z nejslavnějších knižních postav? Sherlock Holmes má v rámci filmu a televize opravdu bohatou historii. Johnny Lee Miller dostal nabídku na Sherlocka Holmese ve chvíli, kdy už se světem zatřásl lehce autistický a sarkastický Sherlock Holmese pod vedením herce Benedicta Cumberbatche pro britskou televizi BBC.

Anglický Sherlock Holmes měl neskutečný úspěch a Johnny Lee Miller se měl rozhodnout, jestli zpodobní jeho americkou seriálovou verzi, kterou můžete sledovat každou středu na Prima LOVE ve 20.15. Můžeme vám rovnou prozradit, že Watsona se neptal. O tom, jak se rozhodoval společně s britským představitelem, jsme vám psali tady. Dobrý kamarád Millera Benedict Cumberbach mu všechno schválil, ačkoliv mu herec lezl do holmesovského zelí.

Je třeba vrátit se ke knižním kořenům a zjistit, kdo byl skutečný Holmes

Na Millerovi pak bylo objevit na Sherlockovi Holmesovi něco, co ho od toho britského odliší. Kvůli tomu se vrátil ke klasice, ke čtení knih Sira Arthura Conana Doyla. "Zjistil jsem, že Sherlock je daleko více chápajícím mužem, než jak ho popisuje BBC. Má rád losery, lidi, které zkouší život, a rozhodně má chuť jim pomáhat. A to jsem se snažil vložit i do mého Sherlocka Holmese," vysvětluje Johnny Lee Miller.

Jak to však lze prakticky udělat, ptají se fanoušci seriálu? "Skládal jsem Sherlocka Holmese kousek po kousíčku, abych z něj vytvořil postavu z masa a kostí. Soustředil jsem se na detaily," tvrdí anglický herec, který už několik let žije se svou rodinou v Los Angeles.

Sledujte Sherlocka Holmese každou středu na Prima LOVE ve 20.15.

Uložit

Sdílejte článek
Štítky Prima Love

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.