Seriály a filmy

27. ledna 2020 08:00

Celebrity s.r.o. aneb Obstojná parodie na rychlokvaškové telenovely

Vtipný pohled do zákulisí nekonečných televizních seriálů nabízí tahle mladá česká komedie, či spíše parodie, s Jirkou Mádlem v hlavní roli. Ten je mimochodem zodpovědný i za scénář a jeho rukopis je v něm rozhodně znát. Primu si pusťte v neděli ve 20.15.

Děj filmu nás zavede do jednoho blíže nespecifikovaného studia, kde se natáčí jeden blíže nespecifikovaný televizní seriál, a představí nám postavičky typické pro tento svět rychloobrátkové zábavy. Herečtí elévové se tu potkávají s nabubřelými televizními hvězdami, mladý režisér naráží na ostré lokty producentky, která sleduje vlastní zájmy, a technici tu a tam něco pokazí.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Nic by nevybočovalo z řady, kdyby režisér Tomáš (Jiří Mádl) nepřišel jednoho dne s odvážným nápadem, jak zvednout sledovanost seriálu. Do děje se rozhodne vložit postavu lobbisty, která je inspirovaná skutečným lobbistou či spíše mafiánem. Tím sice probudí diváky z letargie a sledovanost vystřelí do oblak, ale zároveň vzbudí pozornost samotného mafiána, který se v seriálu pozná a začne se po svém ozývat. A Tomáš se pomalu ale jistě ocitá ve velkých problémech.

Proč si film pustit?

  • Námět vůbec není špatný. Jirka Mádl se kromě hlavní herecké role chopil i hlavní role při psaní scénáře a upřímně existují mnohem horší české i americké komedie.
  • Parodování Ulice se vážně povedlo.
  • Mádl je v současnosti jeden z nejvtipnějších českých herců.
  • Dobrá ukázka toho, jak to vlastně chodí s televizními seriály, které vaří z vody a jednou za čas nutně potřebují vzpruhu.
  • Neokoukaná Monika Horváthová je kouzelná a Vilma Cibulková naprosto famózní.
  • Na nic si to nehraje a pokud to od začátku nezabijete přehnaným očekáváním, budete od obrazovky odcházet příjemně odpočinutí a pobavení.
  • Kdyby poslední třetina filmu trochu nepochopitelně nezměnila rytmus a styl a od svižného, zábavného příběhu nás zcela neodstřihla přenesením kamsi na Slovensko do programu na ochranu svědků, bylo by hodnocení ještě vyšší.

Dívejte se v sobotu ve 20.15 na Primu!

Režie: Miloslav Šmídmajer Scénář: Petr Hudský, Jiří Mádl Kamera: Martin Duba Hudba: Zdenek Merta Hrají: Jiří Mádl, Monika Horváthová, Filip Kaňkovský, Vilma Cibulková, Robert Jašków, Antonín Procházka, Zuzana Bydžovská, Ladislav Mrkvička, Andrea Kerestešová, Martin Stránský Uvedení do kin: 2015


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.